Oyungezer 99 - Ocak 2016
BaradhBaradh
Oyungezer

Derginin, seti medianın diğer işlerinde büyük bir destek ve prestij gücü var bu yuzden her ne kadar para getiren islere zaman harcanması gerekse de bence çoğu okuyucu Tugbek'in Cesur Yeni Dunya'sını okumak ve Blaxis'i daha sık görmek ister. Umarım yeni yıl size de başarı getirir ve benim gibi dinazorlari dergide daha sık görürüz.

Bir dinozor olarak eminim biliyorsun ki, prestij karın doyurmuyor işte :)

Dediğin doğru tabii, o insanların yazılarını okuyarak büyüyen binlerce insan var (bknz. ben). Ama Türkiye hiçbir zaman lüks kategorisine giren şeyleri yapan insanların doğru düzgün para kazandığı bir ülke olmadı, bunu da kabul etmek lazım. O nedenle kafayı suyun üstünde tutmak için tahmin edilenden (ki okurken benim zerre fikrim yoktu) çok daha fazla çaba harcanıyor.

Sakın yanlış anlamayın ha, bunu fakir edebiyatı adına da söylemiyorum :) İnsanlar hallerinden memnun, ama herkesin gönlünün dergide olduğunu ve onu yüceltmenin içlerinden geçen asıl şey olduğunu bilin istiyorum. darky darkly'nin de dediği gibi, umarım bir gün şartlar yine elverir de herkes sevdiği yere odaklanabilir.
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
12 TL mi olmuş? Dijitale geçeyim o zaman. Hem bulamadım derdi de yok.
ibrams
Üye

12 TL mi olmuş? Dijitale geçeyim o zaman. Hem bulamadım derdi de yok.

100. sayıdan itibaren olacak.
creiGncreiGn
Üye
Baradh dedi:

Derginin, seti medianın diğer işlerinde büyük bir destek ve prestij gücü var bu yuzden her ne kadar para getiren islere zaman harcanması gerekse de bence çoğu okuyucu Tugbek'in Cesur Yeni Dunya'sını okumak ve Blaxis'i daha sık görmek ister. Umarım yeni yıl size de başarı getirir ve benim gibi dinazorlari dergide daha sık görürüz.

Bir dinozor olarak eminim biliyorsun ki, prestij karın doyurmuyor işte :)

Dediğin doğru tabii, o insanların yazılarını okuyarak büyüyen binlerce insan var (bknz. ben). Ama Türkiye hiçbir zaman lüks kategorisine giren şeyleri yapan insanların doğru düzgün para kazandığı bir ülke olmadı, bunu da kabul etmek lazım. O nedenle kafayı suyun üstünde tutmak için tahmin edilenden (ki okurken benim zerre fikrim yoktu) çok daha fazla çaba harcanıyor.

Sakın yanlış anlamayın ha, bunu fakir edebiyatı adına da söylemiyorum :) İnsanlar hallerinden memnun, ama herkesin gönlünün dergide olduğunu ve onu yüceltmenin içlerinden geçen asıl şey olduğunu bilin istiyorum. darky darkly'nin de dediği gibi, umarım bir gün şartlar yine elverir de herkes sevdiği yere odaklanabilir.

Yanlış anlaşılacak bir şey yok, neticede geçimini bu iş ile sağlayan insanlarsınız. Umarım dijital ve abonelik sisteminin toplam satışlar içindeki oranı artar ve dergi tek başına para kazanıyor hale gelir diğer işlerden bağımsız olarak. Ne zamandır erteliyordum ben de şu abonelik işini; bu ayki dergiyi de alıp bakayım durum nedir tam olarak.

100. sayınız şimdiden kutlu olsun. Vay be, nereden nereye... Level'ın yüzüncü sayısı için ulan amma olmuş derken neredeyse bir on yıl da Ogz ile geçirdik.

Beğenenler: isotic, phd, Baradh

MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
100.sayi icin özel bir seyler yapilacak mi? Mesela eski yazarlarin bir kac kelam etmesi gibi? Ozellikle Kaan Alkin yazsa guzel olurdu.

Beğenenler: tool, ParaDise, ibrams

ParaDise
Üye

100.sayi icin özel bir seyler yapilacak mi? Mesela eski yazarlarin bir kac kelam etmesi gibi? Ozellikle Kaan Alkin yazsa guzel olurdu.

aynen
theronin
Üye
Bende Oyungezer'i çıktığından beri takip ediyorum. Yıllardır birçok dergiyi düzenli takip etmeme rağmen hiç abonelik yapmamıştım (Gameshow dahil ;) evet dinazorlardanım ). Oyungezere 100.yıl sayısı itibarı ile ilk kez bir dergiye abone oldum. Böyle bir derginin alsa bu kadar az satışı haketmediğini düşünüyorum. Ama malesef ülkedeki ekonomi alım gücünü çok etkiliyor. Sadece dergi değil kitap okuma oranları bile çok ama çok düşük. Gönül ister ki okuma oranı yüksek , kültüre, edebiyata , sanata daha çok önem veren bir ülke olsak. Tabi hala az da olsa umudumuz var. Oyun sektöründe ise basın tarafının sancağını taşıyan Oyungezer'e de ayrıca teşekkürler. Bu ülkede arkanızda çok büyük bir basın devi olmadan dergi çıkarmak , üstelik böylesine kaliteli ve uzun süreli yayın yapmak oldukça zor , çok çaba isteyen bir iş. Buradan tüm ekibi de ayrıca tebrik ediyorum. Daha nice yüzlü sayılara (binliyi sanırım göremeyiz malum 2090'lı yıllarda) ...
samimi patates
Üye
#TARİH DERGİ KAPANDI DEMİŞSİNİZ, ADAMLAR DİMDİK AYAKTA. OKUYUCUYU KANDIRMAYA NE HAKKINIZ VAR!

bir yandan 99'u okuyor, diğer yandan 100. sayıyı merakla bekliyoruz efendim. mutlu yıllar.

(pşşt. ne verceksiniz 100. sayıda?)

Beğenenler: ibrams, Pathathes

ibrams
Üye

#TARİH DERGİ KAPANDI DEMİŞSİNİZ, ADAMLAR DİMDİK AYAKTA. OKUYUCUYU KANDIRMAYA NE HAKKINIZ VAR!

bir yandan 99'u okuyor, diğer yandan 100. sayıyı merakla bekliyoruz efendim. mutlu yıllar.

Seni de görsek ya 100. sayıda :)

Beğenenler: samimi patates

Pathathes
Üye
-Dergi 12 lira occak
image
-Küçük bayi ve marketlerde satılmayacak
image

20 sayfa kadar okudum; şu an için hoş olan tek şey kapak. Güzel kapak yapmışsınız. Bunun dışında yukarıda paylaştığım içeriğin de bana kapak olmasından bahsetmiyorum bile.

İşin özeti bu; keza bana kalırsa canım cicimle paylaşmak kırıcı olacaktır. Biz bizeyiz; kendi içimizde bir yapılanmamız var; okuyucu-yazar ilişkisi, ve uzun süreli bir ilişki bu. Doğrudan söylemek bana kalırsa en mantıklısı.
Sorun değil; sebepleriniz var ancak aslına bakarsanız 11 eylül'den bu yana yapılan en kapsamlı birliktelik çalışması yapılsa bile kimse derginin 12 lira olmasından hoşlanmış gibi davranamaz. Bu sebeple bilindik sorunları bırakıp kendi sorunlarımla sizi yormanın en mantıklısı olduğuna karar veriyorum. Buna karşın bunları yazmazsam da söverlerdi bana.
"Canın sağolsun panpa"

100. sayı için bulunduğum şehirde -tanrının şehrimi yaratırken isim bulamayıp random nick genarator sitelerinden biri sayesinde ad koyduğuna eminim- muhtemelen uzun bir yürüyüş yapmam gerekecek. Ve bulamama ihtimalim de var. İyi bir şey vermezseniz ne yazık ki sizi baba oğul ve kutsal ruh adına döverim. Ofisi basarım. Hıyar gönderirim. Hem dergiye zam yapıp hem de bu işten elini kolunu sallayarak kurtulmak hoş değil. Olmamalı. Lütfen.

İkinci ana meseleye gelelim;
Derginin girişinde biz bi şeyler gönderiyoz sizden biri geliyo bişi bişi sistemi vardı. Orada tam zamanlı çalışcak panpamın profil fotoğrafı çok kötü. Kim çekti ki zaten onu? Onu lütfen değiştirin. Tşk.
(Vesikalık kimlik fotoğrafı falan varsa o da olur)
Bu kadar. Gerisine göz attım. Güzel yazmışsınız. Çoh hoj olmuş. Seviyorum sizi.

Şeklinde yorumlayabileceğim sayıdır. Elimden geldiğince nazik olarak anlatmaya çalışsam da; olmayınca olmuyor diyip mouse'u duvara fırlattım ve sonra üzülüp geri aldım. Daha sonra da üzerindeki çiziklere kızıp azıcık sert bir dille bunu yazdım. Hızlı; öz ve güzel oldu. Teşekkürler.

Edit:

Nikini beğendim ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Beğenenler: samimi patates

discussioncontroller