Yabani Çizgi Roman Dergisi
devrimk
Üye
image

Gazete bayiilerinde bulamıyorsanız bağlantıdaki dosyadan size yakın "Yabani" satan yerlere bakabilirsiniz.
Yabani dağıtım listesi
Haziran'dan itibaren kitabevleri ve süpermarketlerde.

Beğenenler: ParaDise

Rasixius
Üye
Fiyat çok iyi olmuş.Umarım içerik de doyurucu olur.Ben ilk sayınızı alacapım.Doas kitabevine gelir demi
devrimk
Üye
Yabani dergi lansman ve imza günü 4 haziran Paralel Evren'de.
Müsait olan herkesi bekleriz.

image

Ayrıntılara buradan bakabilirsiniz:
https://www.facebook.com/events/242994286067796/

DarkSoul47DarkSoul47
Üye
İlk sayıyı edindim şu an. Boyut, basım kalitesi ve çizimler çok hoşuma gitti. İçerik hakkında net bir yorum yapacağım tamamen bittiğinde. Fiyatı da son derece uygun bence. Dağıtım ağı konusunda da sıkıntı yok gibi görünüyor. Ne diyeyim, çalışmaların devamını diliyoruz efendim.

devrimk
Üye
Teşekkürler.

Yarın imza gününe gelenlere hediye rozetler,
image

Çekilişle benim çizdiğim "Pir Ece" eskizi hediye.
image

Rasixius
Üye
Dergiyi okudum ve yorum yapmadan dayanamayacağım.Hani hiç laf etmek istemedim olumsuz yorum da yapmak istemedim çok sevmem öyle konuşmayı ama dayanamadım gerçekten dayanamadım.

Çocukluğumdan beri çizgiroman okurum.Hatta babama türkiye çocuk dergisi aldırırdım haftalık çizgiroman dergim olsun diye.Çok çeşidini okudum

Bu dergiyi duyunca da çok umutlanmıştım be.Şöyle aylık takip edebileceğim bir şey olsun istedim.

ama şu ana kadar çizgi roman adına okuduğum en rezalet şey bu dergi oldu.
Devrim kunterin kralına isyan'ı haricinde tamamen çöp.
Bütün hikayeler çok kötü.Zaten 7 sayfada da hikaye anlatılmaz.Olay anlatılır belki.O da karikatür dergisinde olur genelde ve bir anafikri olur.Bu dergideki olaylar hiç bir şey anlatmıyordu
Tek tek yorumlamak gerirse

Voyvodanın askerlerinin renklendirmesi felaket.Çizilen şeyi görmek için çok çaba harcıyorsunuz ve hiç bir şey göremiorsunuz.

ergenede son yaz ve misafirler.Yine renklendirme berbat.Hikayeler berbat.Üstüne sürrealist takılmaya çalışılan çizimler özgün olmadıkları gibi hiçbir şeye de benzemiyorlar.

Şeytnaın gölgesi bölüm bölüm yayınlanacak sanırım.Devamına dair en ufak bir merak oluşturmadı.Giriş için çok yetersizdi.
Hangimiz güya kıyamet sonrasını bilgi ve kültür açısından sorguluyormuş.Bu tanımlamayı okuyunca kafam attı.Bu mu sorguluyor?Cidden ne yazdığınız farkında mısınız?

Kralına isyan ise hem çizim olarak iyiydi hem de hikayeye iyi bir giriş yaptı.

Genel olarak dergiye verdiğim 5 tl'yi çöpe attığımı düşünüyorum.Büyük hayal kırıklığı oldu.

Yabaninin değişen kadrolarla ilerlemesini ve genç yeteneklere yol açmasını istemişsiniz ama bu şekilde olmaz.Her sayıda değişecek her sayıda çizgiroman olmayan çiziktiriklerle saçma sapan şeyler anlatacaksınız ve sonunda elinizde hiç bir şey olmayacak.

5 tane olana kadar 3 tane hikaye anlatın.Bölüm bölüm yayınlayın.Her ay çııksın ama düzgün bir şeyler olsun.Türkiyenin buna ihtiyacı var.Sürrealist takılmak istiyorsanız büyüdükten sonra araya serptirirsiniz.Özellikle çizgiroman filmlerinin ardından marvel ve dc çizgiromanlarının basımındaki ve satışındaki artışa bakın.Türkiye'de de bomboş olan bu sektörde kaliteli bir iş çıkartırsanız geleceği olan bir dergi çıkartabilirsiniz.Ama bu şekilde uzun bir ömrünüz olmayacak
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Bazi sayfalar bulanık çıkmış, matbaa da sorun çıkmış sanırım? Neyse, ilk sayının nazar boncuğu olsun. Ergene de Son Yaz hoşuma gitti. Ilerki sayılarda Yıldıray Çınar ve Mahmud Asrar da bir şeyler cizerse cok güzel olur.
HachikoHachiko
Üye
Valla aylık olarak standart bu fiyattan çıkışını yapacaksa ben her ay almaya devam ederim Oyungezer gibi yılda bir zam yapmayın aman :-D
devrimk
Üye
image

İkinci sayımız Temmuz başı geliyor. Bekleyenler için göz atmalık...
https://issuu.com/efendiyayinlari/docs/yabani02-tanitim

Beğenenler: DarkSoul47, Hachiko, edenknight, Cyro

devrimk
Üye
image
Yabani 3. sayımıza göz atmak isteyenler:
https://issuu.com/efendiyayinlari/docs/yabani03_tanitim
discussioncontroller