Plak/Pikap
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Seneler önce pikabım olmadığı halede plak koleksiyonu yapayım dedim fakat bütçeyi aşınca elden çıkartmak zorunda kalmıştım. Tekrardan bu işe girmek istiyorum. Pikap ve hoparlör alacağım fakat hangi model iyidir bilmiyorum. Şimdilik giriş seviyesinde birşeyler düşünüyorum.

Bütçe 600 TL.

Şu çarptı gözüme, nasıldır, iyi midir? Buna hangi marka model hoparlör almalıyım?

http://www.dr.com.tr/Elektronik/ION-Classic-LP-Siyah-Pikap/Ev-Elektronigi/Pikaplar/urunno=0000000652117#


Ya da şunu mu alsam bilemedim?

http://www.dr.com.tr/Elektronik/Ion-Audio-MaxLP-Speakerli-Acik-Renk-Ahsap-Pikap/Ev-Elektronigi/Pikaplar/urunno=0000000605964

http://www.dr.com.tr/Elektronik/Numark-Pt01-Usb-Pikap/Ev-Elektronigi/Pikaplar/urunno=0000000351454

VattghernVattghern
Üye
içlerinde en iyisi Ion Audio Max LP. gerçi ilk defa kullanacaksanız hepsi kulağınıza muhteşem gelecektir. ION'un öne çıktığı noktalar 12 inçlik LP turntable'ı, elmas kesim 3 quartzlık bir iğne ile donatılmış olması, altın kaplama usb kablosuyla kayıpsız sinyal aktarımı yapabiliyor oluşu ve gm200 full kesim çip ile donatılmış olması. entry levelda en bfb pikap.

Beğenenler: MAVİSAKAL

MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Eyvallah. Bütçeyi delmeden onu alayım.
kurtkapankurtkapan
Üye
ben de istiyorum lan :(
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Dün, Sezen Aksu'nun "Sen Ağlama" plağını aldım. Bütçe 1000 TL'ye çıktı. Pikap+hoparlör şeklinde set yapmayı düşünüyorum. İlerde de amfi alırsam tamamdır.
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Biraz pazar araştırması yaptim da, iyi bir şey almak icin en az 2.000 tl yi gözden cikartmak gerek. Şöyle saglamindan pikap+amfi+hoparlor almak istesek en az 2.500tl. Ühü. =(
darkredangeldarkredangel
Üye
Ion Audio Max LP almak ne kadar mantıklı olur? Evimiz zaten ufak çok yüksek sesle dinleme gibi bir şansım olmayacağı için ses sistemi şimdilik biraz zor olur ama ileride bir amfi + hoparlör seti alsam (gene giriş seviyesi olur, çok yukarılara çıkabileceğimi sanmıyorum) bu plak çalarla kullanabilir miyim düzgün şekilde yoksa boşa mı çıkar bu?
DharkanDharkan
Üye
Ben de tam MAVİSAKAL'ın yazdığını yazmak için girmiştim başlığa.

Pikap, plak ilgi duymaya değer şeyler, fakat dinleyecek adam akıllı bir ses sisteminiz ya da en azından kaliteli bir kulaklığınız olmayacaksa, sırf heves için para dökmeyin.
funky_boyfunky_boy
Üye
Ion'larda turuncu iğne yok mu? Eğer öyleyse o paraya değmez. Manyetik iğneli ya da şimdi adını hatırlamadığım benzer teknolojili iğneli ürünler var 250-300 liradan başlıyor. Tabii amfi falan yok. Onlara bakın derim. Turuncu iğne ucuz ama yahnisi yavan.
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
discussioncontroller