Kaybolan DVD Sürücü
Starlet
Üye
Selam arkadaşlar;
Kullandığım bilgisayarda DVD sürücü kayboluyor. Bilgisayarı açtığım zaman bir bakmışsın Bilgisayarım'a var DVD sürücü. Bir süre sonra bir bakmışsın ki yok. Sadece HDD'ler görünüyor. Bu sorun yüzünden doğru düzgün disk takamıyorum sürücüye. Çalışma sırasında birden kaybolduğu oluyor. Yoksa alet çalışıyor. Kaybolmadığı zaman veya çıkarıp başka bir bilgisayara taksan gayet de iyi çalışır. Ama Windows görmüyor kafasına eserse. Bu neden olabilir ve nasıl düzeltebilirim. İşletim sistemi Windows 7 64 bit. İnternette yaptığım ufak bir araştırmaya göre çoğu kişide varmış bu sorun. Belirtilen bir yöntemi denedim (kayıt defterinde .....upperkey değerini silmek) Bir ara çalıştı gibi oldu şimdi yine kayboldu. Sanırım bir işe yaramamış. Bu sorunun kaynağı nedir ve nasıl düzeltebilirim. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.

DVD yazıcı LG Super Multi.... siyah renkli bir şey.
ryuukryuuk
Üye
sorunun optik sürücüde ya da bağlantılarında olmadığından ne kadar eminsin? farklı bir sata ve güç kablosuyla denedin mi? bana yazılımsal gibi gelmedi pek.

Beğenenler: Dharkan

SYSCLEANER
Mod
DVD sürücü muhtemelen ölüyor... Genede şunları bir dene...

Bağlı olduğu güç kablosu üzerinde başka bir bağlantı var ise onu ayırıp tekrar dene
Sata kablosunu değişip dene
Bios ayarlarını sıfırlayıp, uyku modu etc gibi özellikleri kapatıp dene
Windows güç yönetiminde hddlerin uyku fonksyonunu kapatıp dene...

discussioncontroller