Yeni monitör / 144 HZ
Amenquiver
Mod
Yeni bir monitör alayım diyorum ama yakın zamanlı bir plan değil 3 4 ay sonra da olabilir, önümde en azından bir hedefim olsun diye şimdi açayım dedim konuyu.

1500 1600 civarı ayırabilirim herhalde. Ne alınmalı, neye dikkat edilmeli?

Beğenenler: MAVİSAKAL

RidygoRidygo
Üye
3D zorunlu kılmadan lightboost açabilmesi EN ÖNEMLİ özellik olmalı. Sakın es geçme o özelliği çok üzülürsün yoksa. İzlediğin, oynadığın her şey iğrenç bir şekilde bulanık oluyor öbür türlü. Sırf bu yüzden satıp 60Hz bir IPS monitör almayı düşünüyorum.

144 HZ ile Bit Trip Runner oynamak ne biçim olur derken bulanıklık yüzünden önümdeki parkuru göremediğimi görünce çok üzülmüştüm. Light Boost'u hackleyince de ekran pembeleşiyor.

Light Boost ne dersen 120hz ve üzeri monitörlerin yenileme hızları yüzünden gözün bulanık görmesini engelleyen teknoloji. Her frame arasına bir beyaz frame ekleyerek CRT monitör berraklığına kavuşturuyor.

Dediğim gibi, en önemlisi bu.

Beğenenler: Astus

Amenquiver
Mod
Onun dışında marka neye bakayım? BenQ falan çok görüyorum
RidygoRidygo
Üye
Markaları çok araştırmadım ama Asus gayet iyi.
DharkanDharkan
Üye
BenQ ve ASUS kullanan arkadaşlarım var (oyun monitörü olarak)

DELL kullanan yabancı arkadaşım çok var ama Türkiye'de DELL var mı bilmiyorum.
VattghernVattghern
Üye
asus vg248qe
benq xl2411z

csgo için falan en iyi 2 monitor bunlar
gerisi çöp
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
QpaxQpax
Üye
Viewsonic VG2401mh-2 tavsiye ederim. Bende en yakın zamanda bu monitörü almayı planlıyorum.

http://www.viewsoniceurope.com/tr/products/lcd/VG2401mh-2.php

Beğenenler: Death Knight

Ridbow
Üye
Bir sorum var 144hz kullananlar için.

BSplayerda video oynatırken felaket tearing oluyor. Arattım sorun için bulamadım. Diğer 60hz monitörde sorun yok. Bunda hem displayport, hem hdmida aynı sıkıntı var. Yani refresh ratele oynamak da düzeltmiyor.

Diğer oynatıcılarda sıkıntı yok. Resmen dert oldu içime.
Zodiac
Üye
media player classic disindaki butun oynaticilar cop bence. bs gom gibi oynaticilar kendi ic rendererlarini kullaniyorlar ondan kaynaklaniyor olabilir.

Beğenenler: Ridygo, sithari

rubyredrubyred
Üye
potplayer tavsiye ederim. güzel modifikasyon seçenekleri de var.

Beğenenler: Astus, dodger

discussioncontroller