Gündem V.3
ReyJeyReyJey
Üye
akp rejimine meşruiyet katmak için miting yapıp topbaş'ı falan davet etmek, 3 sene evvel boyun eğme pankartının altında toplanan kitleyi hakimiyet milletindir sloganında birleştirmek üstüne bir de utanmadan gezi'de hayatını kaybeden kardeşlerimizin üstünden şovenizm yapmak. chp ve düzen muhalefeti demokrasi ayağına suni tenefüs yapıyor akp'ye, aslan sosyal demokratlar be.
CombiningPersonCombiningPerson
Üye
Bunlara katılsam da seküler kesmin bazılarınca sanılanın/gösterilmek istenin aksine hiç de azınlık olmadıklarını göstermeleri açısından iyi olduğunu düşünüyorum.
TriumvirateTriumvirate
Üye
"Darbeye ve Diktaya Karşı" pankartını görmek bu kadar zor olmamalı.
Ayrıca oldukça kalabalıktı, radyo ve televizyonlarda ve hatta içinde bulunduğu mahalleden benim savunduğum görüşten insan kalmadığını karamsar karamsar düşünürken böylesine büyük bir topluluk ile karşılaşmak birçok insana direnme gücü veriyor.
ReyJeyReyJey
Üye
neye direnme gücü hocam? milli mutabakat diye herkesi aynı torbaya doldurmadılar mı? yarın da kaçak dedikleri sarayda çay içeceklermiş, afiyet olsun da bunlar boş iş hiçbir şey çıkmaz altından.
CombiningPersonCombiningPerson
Üye
Haha bahçeli değil miydi yav beni hiç bir güç oraya sokamaz diyen, ben mi karıştırıyorum yoksa?
Sağlam irade çağırınca istikrarlı politikayı rafa kaldırıyoruz herhalde
Gabriel Angelos
Üye
ReyJey dedi:

neye direnme gücü hocam? milli mutabakat diye herkesi aynı torbaya doldurmadılar mı? yarın da kaçak dedikleri sarayda çay içeceklermiş, afiyet olsun da bunlar boş iş hiçbir şey çıkmaz altından.kardeş ne bekliyordun, herkes senin gibi subcomandante marcos değil ne yazıktır ki, sahnelenen tiyatroya bilfiil inanan halkın pistonuyla ezilmemek için yapılması gerekeni yaptılar. şuan aşırı eleştiri, akpye yüklenmeye devam etmek, aykırı davranmak demek ogz forumlarından eleştirdiğin o cücük muhalefetin silinmesi demek. bunu gördüler, buna göre davranıyorlar.
Mister NoseMister Nose
Üye
Chp mitingi iki ucu moklu değnek. Tepkisiz duramazlardı bunu anlıyorum orda sorun yok. Muharrem İnce akp ile ortak miting amaçlarının olmadığını, bunu hiç planlamadıklarını ama akplilerin mitinge salça olduğunu (tabi bu şekilde ifade etmedi eheh) söyledi. Yaparlar beklenir fakat chp nin artık akp'ye sanki akp meşru bir partiymiş gibi davranmaması gerekiyor.

Merdan reyizin yazılarını atıp kaçayım.

http://www.abcgazetesi.com/turkiye-ic-savasa-surukleniyor-7141yy.htm
http://www.abcgazetesi.com/turkiyenin-onundeki-dort-yol-ya-da-dort-tarz-i-siyaset-7216yy.htm
http://www.abcgazetesi.com/turkiye-ve-bolgede-devrimci-cumhuriyet-cephesi-7205yy.htm
http://www.abcgazetesi.com/darbe-surecinin-diyalektigi-sonuclar-ve-olasiliklar-7236yy.htm
ReyJeyReyJey
Üye
marcos olmaya gerek yok, biraz omurga yetiyor

image

merdan abinin gazetesi de chp mitingini alakasız manşetlerle pompalamasaydı keşke twitter'dan, hdp özgür gündem ilişkisine doğru ilerliyorlar.
Mister NoseMister Nose
Üye
Valla Merdan Yanardağ kürtlerden umudu keseli epey zaman oldu. Hiç o çizgiye geçmemişti zaten. Uzun zamandır chp ve diğer laik odaklar örgütlenmeli diye bağırıp duruyor.
PazarlamacıPazarlamacı
Üye
Bakalım önümüzdeki günlerde sistem Amerika'ya bağlı kalmak için mi, yeni bir strateji üretmek için mi çalışacak? akp şimdiden dedikleriyle ABD'nin dümen suyundan çıkmayacağının sinyallerini vermeye başladı (tabi bu ABD'yi oyalamak için de olabilir). Ağustos'taki Putin erdoğan görüşmesi her şeyi görülür hale getirecek. Eğer Ruslara yaklaşmaya kalkarsak bakın Ağustos - Eylül gibi kredi notumuz nasıl çöp vasfına indiriliyor. Yok eğer ABD ile anlaşılırsa bu sefer kriz 6 ay veya 1 sene gibi gecikecek ama boşa geçirilmiş zamandan dolayı şiddeti daha artmış olacak.

Bakalım sistem partilerinden kaçı ayakta kalacak.

Bu tartışma kapatıldı.
Aktif Başlıklar
discussioncontroller