God of War
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Sırf hikaye modu rahat bir 25 saat sürüyor.
__skytalker____skytalker__
Üye
Nerden bakabildiğimi söylerseniz bakıp söyleyeyim ama öbür türlü ne desem yalan. 25 çok uçuk gelmedi ama. Baya oyalanıp kötü gearla challange kastığımdan daha uzun çıkarsa da şaşırmam.

Ayrıca Infinity Gauntlet'e denk gelen item baya güçlü, ben oyunun en sonunda yaptım boşa gitti, biraz daha erken tamamlamak daha iyi olur.

Beğenenler: Dharkan

MuhallebiMuhallebi
Üye
Demin bitti oyun, çıkmadan önce fena sövüyodum laflarımı yedim. Ha o dergilerin falan verdiği binlerce 10/10'u asla hakedecek de bir oyun değil ama.

Kombat konusunda çeşitlilik boldu ancak o çeşitliliği kullanmayı gerektirecek çooook az yer vardı. Belli bi yerden sonra döğüşmek fena baymaya başladı zaten. Hadi hikaye ilerlesin yeter dedirtti sonlara doğru.

Boss fight çeşitliliği beklediğimden inanılmaz azdı. Ogre'leri saymazsak zaten 3 - 4 tane farklı boss fight vardı. Şu kalibrede bir oyuna hiç yakışmadı.

Hikaye güzeldi baya, diyologlar çok keyifliydi, sürekli konuşsunlar istedim ve her konuştuklarında da zevkle dinledim.

Diyolog dinlemek >>>>>>>>>>>>>>>>>> kombat yapmak.

Oyunun sonunda o örtünün altında görünen resim de tüylerimi fena diken diken etti.

Genel olarak güzel oyundu işte. Kombatı biraz daha az sıkıcı olsaydı keşke.
dodgerdodger
Üye
bayadır aaaa oyun oynamıyordum iyi geldi bu. ilk saniyesinden itibaren kaliteyi hissettiriyor.

dövüş sistemi çok yavaş geldi, dönemiyorum, arkamı göremiyorum falan da alışılır herhalde. kamera az daha geriye alınabilse iyi olurmuş. ayarlada göremedim.
Üye
NG+ geldi mi?
CuriosityCuriosity
Üye
Çöp of war hala popülerliğini kaybetmemiş mi yauv xd (Bu yorum ironi içerir.Cevap verenin anasını sikerim)
dodgerdodger
Üye
Bayadır oynuyorum ama henüz yarısına geldim sanırım.

Dövüş sistemi oturmaya başladı ama hala biraz hantal buluyorum. Bu akşam açarsam şu kamera ayarlarını biraz daha hassas yapıcam.

Spoiler:
blade of chaos yok sanıyordum, ulan çat diye önüme koydu. ulan bi gaza geldim dağa taşa saldırdım öyle :F

konu hala belli noktalarda gizemini koruyor, çözülmesi gereken şeyler var.

oyun çok güzel lan. grafikler, sinematikler, kamera açılar falan filan son yıllarda gördüklerim arasından en iyisi. her tarafından kalite akıyor resmen.
MuhallebiMuhallebi
Üye
Oyunun tek eksisi kombatı zaten. Ama o da küçümsenecek bir eksi değil. Oyunda ilerleyince skiller falan iyice açılınca o hantallık geçer diye bekliyosan ümitlenme boşuna. Hatta oyunun sonlarına doğru "öff yeter döğüşmeyeyim artık hikaye akıtın yeter" demeye başlıyor insan biraz.
Üye
Önceki oyunlarla kıyaslayıp mı bu yorumu yapıyorsun? Ben oynamadım o yüzden bilmiyorum öncekileri de bu hantallık rahatsız etmedi beni pek.
MuhallebiMuhallebi
Üye
Yok canım zaten gameplay çok alakasız önceki oyunlarla. Herhangi bir karşılaştırma yapmıyorum.

Kratos'un hareketlerinde genel bir ağırlık var gibiydi hep. Dönüşler ve vuruş animasyonları çok ağır olduğu için kalabalık düşman gruplarına karşı hep bir dezavantaj var gibi oluyordu. Dezavantaj olmasa bile yine de o yavaşlık kendini hissettiriyodu. Malum aletler elime geçtikten sonra da ez spam oldu zaten.

Tek sıkıntı da hantallık değil zaten. Boss ve genel düşman çeşitliliğinin azlığı beni hayretlere düşürdü. 2-3 tane hikaye boss'u dışında bütün bosslar aynı ogre mi troll mü ne haltsa ondandı resmen. Hepsine aynı finisher'lar falan. Bayıktı yani kombat genel olarak.

Bayık ve hantal dediğim de öyle 2/10 değil zaten sadece bu kalitede oyunda daha iyisini beklerdim. Bunun dışında laf edemiyorum oyuna. Bir sonraki oyunda kombatı az daha çeşitli hale getirip birazcık daha hızlandırırlarsa 10/10 olacak.
discussioncontroller