OGZ kapandı mı?
vicente__
Üye
Merhaba,
Zaten bayilerde dergi bulunmuyor, eski yazarlar yazı yazmıyor, ayda bir koşe yazıları, (yazan var ama nerde Sinan abinin had safhadaları) vss vs. eskiye gore kotu giden bir ton şeye ragmen, derginin evime saglıklı ulasmayacagından adm gibi emin olmama ragmen üye oalyım dedim 3 gun once. Kaç gundur site arzıalı bilmiyorum ama SETI'nin abonelik sitesinden uye olmaya calıstıgımda hata veriyor. Ates bey 3 gundur maile donus yapmıyor, Sinan abi'ye facebook uzerinden derdimi anlattm oradanda ses yok.. E fprumda allaha emanet zaten.. Ne edeceğük biz? Ha bu arada seti sayfasında kredi kartı ile abonelik yapılabildigi yazıyor ama kredi kartı ile abonelik yok. Sadece paypal uzerinden yapılıyormus. İkisi farklı şey halbuki. 'kredi kartı ile ödeme imkanı' kelimesinden paypal degilde farklı bişey anlıyorum...
vicente__
Üye
Gnler sonra site açıldı. bilgileri girdim. Telefonuma hattıma 100 tl'lik bir yukleme yaptım (96 liralık pakete abone oalcagım). Veee tataaam!!! OGZ'ye abone oldum :DD:D:D:D:D:D....
...bir ruya bu tabiiki. nerde oyle kolayca abone olacaksın.. Neyse efendim hattıma 100 liramıda attım abone oalcagım diye muylu mutlu adımları lerledim, parayı çekmeleri için istedikleri cep telefonu numaramı girdim vee... 'operatorunuz (turkcell) bu hizmeti desteklemiyor'.... hatayı alır almaz tekrar bir mail ve (sanırım ogz'ye ait) must. hizmetlerini aradım....
... ve evet. ne maile ne telefona bakan yok :D ----OGZ KAPANDI MI?------
NeOzguRNeOzguR
Üye
Ogz ekibi taşınıyor. O yüzden kargo felân yapamayacaklarından dolayı şu sıralar satış yok.
vicente__
Üye
Kargoluk bişey yokki. derginin 10'unda cıktıgını varsayarsak suan abone oldugumda 25 gun sonra ilk kargolarını yapacaklar. Kaldı ki yazdıgım sorunlar baska zaten..

Edit: an itbariyle takip ettigim 2 ogz editoru elinde telefon birşeyler paylaşıp duruyor. Genel alana bir mesaj atıp ' tasınma işlerinden dolayı bakamıyorzzk balalaololo' gibi birşey yazabilirler.
ElladanElladan
Üye
Elinde telefon mu? Ofisi mi gözlüyorsun sen? =D Daha bugün yerleşildi ofise, normal çalışma düzenine anca geçiliyor. Halledilecektir sorunun.
SwooshSwoosh
Üye
ölü dergi
ölü forum
ölü hayat
vicente__
Üye
Elladan dedi:

Elinde telefon mu? Ofisi mi gözlüyorsun sen? =D Daha bugün yerleşildi ofise, normal çalışma düzenine anca geçiliyor. Halledilecektir sorunun.

Elimde telefon olmasının ne ile alakası olduğunu çözemedim. Ben bir müşteriyim. Siteye köseye nal gibi reklam koymuşlar. Oraya tıklıyorum ve abone olamıyorum. O zaman o linki oradan kaldırmalılar. Tasınıyorlarsa, 'taşınma durularından dolayı hizmet veremiyoruz vs. vs. diyebilirler.

Ben bunların hiçbirinden habersiz, 3 gundur arıyor, mail atıyor ve paramı almaları için uğraşıyorum.

Kredi kartı ile abonelik var yazıyor linkte. Ama içeri tıklayınca olmadığını anlıyoruz. İstersek cep telefonu tl lerimizle odeme yapabileceğimiz söyleniyor. Ama içeri tıklayınca bunun da mumkun olmadığını goruyoıruz. Arıyoruz ulaşamıyoruz yırtınıyoruz.

Ben ilk half life incelemesi ile tanıştığım dergi ruhu adına hala alıyorum her ay bu dergiyi. Hiçbirsey eskisi gibi olmamasına rağmen uğraşıyorum. Bayilerde bulabilsem bunlarla hiç uğraşmayıp 20 tl de olsa bayiden alacağım. Ama onuda beceremiyorlar.

ayın 25'inde oyun cıkıyormusta ayın1ine yetişmiyormuş, mecburen sağlıklı inceleme olması için dergi 8-10'u gibi çıkıyormuş. bu nedenle toptan dağıtım yapan ulaştırma dalgasına yetişmiyormuş dergi. Sadece ogz için dağıtım yapılamıyormuş, yapılırsa da maliyetli oluyormuş. Bu minvalde bişeyler çiziktirmişlerdi. Bırak inceleme abi ay sonu çıkan oyunu. Elinde ne varsa incele, o oyunuda bir sonraki ay incelersin nedir yahu.. Bu sekilde, sadece abonelerle tiraj arttırılıp satış yapılmaz bence. Bu işi anladığımdan değil. Mantık yurutuyorum sadece.

Edit: 100 tl attım hattıma abonelik için. 'hattınızla (turkcell) bu tarz odeme şekli desteklenmiyor ' diye hata verdi seti sitesi. Abi bunu müşteri deneme yanılma yöntemiyle öğrenmez. Sen belirtmelisin açıkça!

Edit 2: Elladan şimdi anladım demek istediğini. Elimde telefon evet. Birçok ogz editörü arkadaşlık listemde, steam listemde.. bu durumla ilgili kendilerini etiketliyoırum mesela sosyal medyadan. Adamın umurunda değil. ikinci gun etiketliyorum yine umurunda değil. Ama her dakika ahanda komik video ekiekie diye paylaşım yapıyor. Tamam benm etiketimi görmek zorunda değil. Ama gordugune ve tınlamadığına eminim. İş yapıp para kazanılıyor burada. Artık amatör aile bağları okur- editör-dergi ilişkileri bitti. Ben müşteriyim (dergi de bize müşteri olarak davranıyor zaten farkndaysanız) ve yukarıda anlattığım gibi zorluklarla uğraşmamalıyım.
kurtkapankurtkapan
Üye
çok oldu ki o bağlar biteli..

DharkanDharkan
Üye
Senin hatan yaşadığın sorunlara rağmen samimiyetlerine güvenmekte. Adamlar beleş reklam yaptırdı, parayı bulunca satışlar oturunca da saldılar işte.

İngilizcen iyiyse hiç oyun dergisi falan da alma zaten, interneti kurcala.

Beğenenler: Corax

CoraxCorax
Üye
başta zaten çakma solcuların da ekmeğini yediler, doğan karşıtı kapitalizm karşıtı ogz kıralım zincirlerimizi venceremos diye.

okurlara dharkan'ın dediği gibi beleşten reklam yaptılar.

sonra eski yazarların çoğu kalmadı zaten, yeni yetmelere emanet edildi dergi. son durumu da belli.

vicente, derginin hedef kitlesi sen ben ve bizim jenerasyon değil artık. lol cü bebeler. buna alışsan iyi olur.

Beğenenler: Piyanist, hbguler

tool
Üye
Corax dediklerine kısmen katılsam da Sarp, Ömer ya da Enis derginin ana yükünü çekti son 1-2 yıldır, onlar da pek yeniyetme sayılmaz bence. Gayet iyi götürdüler işi. Elbette Sinan-Serpil-Tuğbek üçlüsünün katkısı çok çok azaldı. Bu da üzücü bi durum.
discussioncontroller