OGZ kapandı mı?
edenknightedenknight
Oyungezer
Yalnız muhabbet nerden nereye gelmiş :)

Bu ay evet, taşınma işlerimiz olduğu için bazı işlemler aksamıştır olabilir ama nihayetinde çözülmesine sevindim durumun.

Yazarlar meselesi için söyleyebileceğim çok bir şey yok açıkçası. Yukarılarda da bir arkadaşın belirttiği üzere Serpil - Tuğbek - Sinan üçlüsü idari işlerden dolayı eskisi kadar oyun oynayacak ve yazacak vakte sahip değiller. Fakat gerek biz serbest yazar kadosundan olan Erim, Onur ben Eren E. veya ofisten Ömer, Enis gibi arkadaşlarımız cidden emek harcayarak olabildiğince farklı ve doyurucu içerikler hazırlamak adına emek veriyoruz.

Ha şu vardır ki; elbette hepimizin tarzını sevmeyip benimseyemeyen okurlarımız olacaktır, bu normaldir. Buna karşılık aldığımız pozitif geri bildirimler de mevcut. Dolayısıyla biz elimizden geldiğince herkese hitap edip memnun etmeye çalışsak da elbette bu mümkün değil. Yine de buradaki yorumları takip ediyor ve dikkate alıyoruz. Ben daha çok dergi kısmıyla alakalıyım o yüzden orası için konuşacağım.

Örneğin geçenlerde selam OGZ'deki sorulardan birinde müzik sayfalarında neden elektronik müziğe yer vermediğimiz sorulmuştu, Ömer de bunun editörlerin kişisel zevkleriyle alakalı olduğunu belirtmiş cevabında. O soru beni sorgulamaya itti, sonuçta bizim okurlarımız salt metal-rock dinleyen insanlardan kurulu değildi ve zaman zaman diğer müzik türlerinin iyi örneklerini de yer vermemiz gerekir diye düşündüm. Derginin Mayıs sayısında bu yönde bir kaç adım attık, yine ekşi sözlükte popüler olana fazlaca yöneldiğimiz "tribünlere oynadığımız" şeklinde eleştiriler de gözüme çarptı. Bu noktada da örneğin bu ayki blu-ray film ana sayfamızda muhtemelen hiç duymadığınız veya eleştirisine kolay kolay rastlayamayacağınız bir filme yer verdik.
Elbette onu da sevmeyen çıkacaktır, ama çeşitlilik konusuna özen gösterdiğimizi belirtmek istedim.
Herkese, sevgiler, iyi okumalar.

Eren E.

Beğenenler: tool, vicente__

discussioncontroller