Eski sisteme yeni ekran kartı
KnightOfPainKnightOfPain
Üye
Selam arkadaşlar,

daha önce ATI HIS 6850 kartım vardı, sürücüleri güncelledikten sonra yandı ( çoğu kişi yaşamış bunu). Neyse,şu an yeni sistem alamiyorum, ama ekran kartı olmazsa olmaz. Sistemin ana kartı PCI2 destekliyor ve şu an piyasada PCI2 bulmak zaten zor,bulunsa bile PCI 3 kartları ile fiyatları hemen hemen aynı.

Bendeki ana kart : https://www.asus.com/Motherboards/P5Q_Deluxe/
işlemci Core 2 Duo E8400 3.0 GHZ, ve OCZ 1000 küsür Hz (hatırliyamadım) 4 GB DDR2 ram var.

Sistem eski tabi ( 2008 de topladım) . Buna şimdiki kartlardan hangisi uyar ? yani abartı bir şey istemiyorum tabi, çünkü boşuna para vermiş olacam, ama aynı zamanda eski karttan daha düşük performans almakta istemiyorum . Aklımda Asus 950 ve 960 var . Siz ne dersiniz ?
Zodiac
Üye
pcie 2 ile 3 arasinda cok fark yok ustelik tum yeni kartlar geriye tam uyumlu. zaten yeni kartlarda esas sikinti cikaran sey slot degil islemci ve psu. psunun ekran kartina takilan 6-8 pinli kablolari yeterliyse butcenin yettigi kadarini al. dusuk ekran karti alip sonra atmak yerine yuksek alip yeni bilgisayarina gectiginde ona takarsin.

külbastıkülbastı
Üye
En iyisi 750ti al çünkü işlemcin 950'ye yetişmekte zorlanacak.
KnightOfPainKnightOfPain
Üye
Tamam güzel, bu iyimidir ?

http://novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=9670

Birde bu 8 pinli elektirik kablosumu istiyor yoksa 6 mı nasıl bile bilirim ? çünkü bendeki kablolar 6 lı (eski kartta öyleydi ) . bendeki PSU : http://gecid.com/data/power/200904060000-1313/img/01.jpg
tool
Üye
Masraf yapma, elimde fazla 9600 gt kart var. 50tl ye bırakırım. Benim sistemin hemen hemen aynısı. :)

Beğenenler: KnightOfPain

DharkanDharkan
Üye
Ben de benim 8800GT'yi vereyim diyecektim lol

külbastıkülbastı
Üye
750tilerin çoğu anakarttan çektiği güçle çalışıyor ama 6pinlik bağlantısı olanlar da var. Verdiğin linkteki model bağlantıya ihtiyaç duymuyor.

KnightOfPainKnightOfPain
Üye
tool dedi:

Masraf yapma, elimde fazla 9600 gt kart var. 50tl ye bırakırım. Benim sistemin hemen hemen aynısı. :)

Dharkan dedi:

Ben de benim 8800GT'yi vereyim diyecektim lol

Eyvallah eksik olayın arkadaşlar, ancak hızlıca google dan baktım,o kartlarda HDMI çıkış yok, benim ona ihtiyacım var maalesef. Yinede teşekkürler nazik davranışınız için :)

750tilerin çoğu anakarttan çektiği güçle çalışıyor ama 6pinlik bağlantısı olanlar da var. Verdiğin linkteki model bağlantıya ihtiyaç duymuyor.

Tamamdır dostum sağol, sanırım bir iki haftaya sipariş edeceğim, teşekkürler :)

Beğenenler: Dharkan

NeOzguRNeOzguR
Üye
DVI çıkışları varsa sıkıntı olmaz HDMI monitöre aktarımda. Yani onu dert ediyorsan şey etme diye söylüyorum.
KnightOfPainKnightOfPain
Üye
Yok, televizyona bağliyorum ekstradan , seste lazım.
KnightOfPainKnightOfPain
Üye
Sonunda bu kartı aldım

Msi GeForce GTX750 TI TwinFrozr Gaming OC 2GB

image

Alalı bi 3 hafta oldu. Çok memnun kaldım, ses desen sesi yok ( 2fanlı olmasına rağmen ) . Isı derecesi en fazla 55 i gördüm .
Yüksek kaliteli grafiklere sahip oyunlar bende olmadığı için ( Witcher 3, GTA 5 ) deniyemedim. Ancak şu an oynadığım Dishonered, Witcher 2 , Cities Skylines, Euro Truck Simulator, Pillars Of Etenity de gayet akıcı ve sıkıntısız oyniyorum ( İşlemcinin Core 2 Duo ve 4 GB DDR2 ram e sahip olmama rağmen ) .

Neyse, benimle aynı durumda olanlar için kesinlikle tavsiye ediyorum, yeni bilgisayar alana kadar gayet iyi bir şekilde idare edebilirsiz .
discussioncontroller