Mikrofon Öneri-Yardım (Samson Meteor-Amazon)
tolga_pctolga_pc
Üye
Öncelikle merhabalar.
Siz çok değerli ve bilgili forum sakinleri yardımcı olursanız çok memnun olacağım bir konu var.

Tam değil ama yarı profesyonel bir yayıncılık yapmak istiyorum. Aylardır mikrofon araştırıyordum. Yaklaşık 2 ay kadar önce bir yayıncının kullandığı ve önerdiği "Samson Meteor Mic USB Studio Microphone" dikkatimi çekti. 3-5 inceleme videosunu izledikten sonra gerçektende bir çok kulaklıklı mikrofon, video kamera ve diğer cihazlara oranla bir hayli kaliteli ses verdiğine inandım. Bunun üzerine "Samson Meteor Mic USB Studio Microphone"u nasıl hem ucuza ve güvenilir alırım diyerek araştırmaya çalıştım. Karşıma aşağıdaki adres Amazon.com çıktı.

http://www.amazon.com/dp/B004MF39YS/ref=twister_B00G3785WO?_encoding=UTF8&psc=1

2 ay içerisinde en az 4 kez 50 Doları gördü. 50 dolar çok kabaca 150 TL ye denk geliyor ve benimde bütçem 150 TL olduğu için para biriktirmeye başladım. Geçen hafta param elime geçti ve şansıma ürün 50 dolardı kısa süreli. Lakin nedenini anlayamadığım şekilde bu ürünün Türkiye'ye gönderiminin olmadığını gördüm. Garip gelen şey ürünün satıcısı aynı olmasına rağmen diğer iki version olan (Brushed Nickel) ve (Titanium Black) ürünlerinin (Bunlar 50 dolara düşmedi hiç maalesef) Türkiye'ye gönderimi olmasıydı...

1. Sorum, yukarıda ifade ettiğim gönderim sorunu neyden kaynaklanıyor acaba ?
2. Sorum, "Samson Meteor Mic USB Studio Microphone" ürününü hem güvenli hem de bütçemi zorlamayacak şekilde başka nerelerden temin edebilirim ?
3. Sorum, yarı profesyonel olarak 150 TL civarı bütçe ile en kaliteli şekilde önerebileceğiniz ürünlerin marka modelleri var mıdır ?

Sizler alım-satım ve donanım dahili-harici konularında çok daha fazla tecrübeli olduğunuz şüphesiz.
Vakit ayırıp okuduğunuz ve yardımcı olduğunuz için şimdiden çok teşekkür ederim.
Saygılar.
rubyredrubyred
Üye

Beğenenler: tolga_pc

DharkanDharkan
Üye
Ona 70 dolar vereceğine ruby'nin dediğini al. Forumda mikrofona para veren çoğu kişide blue snowball var.

http://www.amazon.com/Blue-Microphones-Snowball-Microphone-Bright/dp/B00ELNL754/ref=sr_1_7?s=musical-instruments&ie=UTF8&qid=1462383780&sr=1-7&refinements=p_89:Blue+Microphones
Ben şunu aldıydım, epey memnunum.

tolga_pctolga_pc
Üye
Teşekkür ederim yorumlarınız için. Hala başka tavsiyelere açığım.
JulianneJulianne
Üye
Eğer ileride 4-5 kişiyle yayın yaparım falan diyorsan Blue Snowball iCe yerine normal al. Aralarındaki tek fark normal Snowball'un arkasındaki switch. 3 farklı modu var (normal, -10dB (gürültülü alanlar için) ve konferans (360 derece kayıt)). iCe'ta bunlar yok, sadece normal modda çalışıyor.

phdphd
Üye
Geç gördüm biraz ama herkesin yazdığı üzere Snowball alınabilir o fiyat aralığında.

Hemen almak yerine indirim beklerim yakalarım belki diyorsan, veya ayırdığın bütçeyi arttırabilirsen biraz daha yüksek fiyatlılardan Audio Technica AT2020 ve üst modeli AT2035, veya Snowball'un üst modeli Blue Yeti takibe alınabilir. İndirimde bile 150 TL civarına düşmeleri çok çok zor ama en azından alternatif olarak aklında olsun.

tolga_pctolga_pc
Üye
Yorum ve önerileriniz için çok çok teşekkür ediyorum.
Yorum ve önerilerinize göre yanlış anlamazsanız görüşümü bildirmek isterim.
Blue Snowball ürünü ses olarak incelemelerde fazla bir fark yaratabildiğini maalesef göremedim. Bir diğer durum ise görünüm. Biraz fazla büyük.
@phd'e ekstra öneri için teşekkür ediyorum. Audio Technica ürününün AT2020 modeli güzel bir ürün ve alternatif. Fakat söylediğin gibi fiyat olarak biraz sıkıntı. Türkiye içi 500 den aşağı alma şansım yok diyebilirim. Amazon.com gönderim yapsa bile Türkiye'ye orda da gümrüğe takılmaması mucize gibi birşey.

Konu günceldir. Yeni gelişme olduğu takdirde değerli yorumlarınız için buraya bildirmeye çalışacağım.
Saygılar...
tolga_pctolga_pc
Üye
Biraz geçte olsa aklıma geldi. Ebay'da sorguladım ürünü ve 2 uygun sonuca rast geldim. Doları 2,92 den hesaplarsam 60 Dolar = 175 TL yapıyor.
Fakat anlayamadığım şey bu ürünü satan iki satıcının Türkiye'ye gönderimi var mı ? Onu çözemedim.

http://www.ebay.com/itm/NEW-Samson-Meteor-Mic-Signature-USB-Studio-Microphone-/311604978763?hash=item488d1aa44b:g:phYAAOSwKtVWzJOU

http://www.ebay.com/itm/NEW-Samson-Meteor-Mic-Signature-USB-Studio-Microphone-/191864867475?hash=item2cac098a93:g:E1MAAOSw1DtXK26f
DharkanDharkan
Üye
Ebay'den alma.

Ama ikinci link 30 dolar kargoyla gönderiyormuş.
tolga_pctolga_pc
Üye
Of ona dikkat etmemiştim :(
Ve şimdi dikkatli bakınca "May not ship to Turkey" yazısını gördüm 1. linkde...

Türkiye'de alıp kullanan yayıncılar gidip 400-500 vererek mi bu mikrofonu alıyorlar. Bana pek öyle gibi gelmiyor. :/
DharkanDharkan
Üye
Snowball al gitsin. Hatta daha da ucuz bir şey al istersen. Çünkü yayınının kalitesini mikrofonun değil yaptığın iş etkileyecek.

discussioncontroller