NVIDIA GeForce GTX 1080 & GTX 1070
ImplexibleImplexible
Üye
Henüz araştırmadım ama bilen vardır belki diye sorayım burda.
Dikkatimi çeken şey GTX1080 ve GTX1070'in Founders Edition kartları daha pahalı. Bu kartlar nedir, ne gibi artıları var? Hızaşırtma konusunda daha verimli olacaklar gibisinden şeyler duymuştum sadece.
Ridbow
Üye
Son dediğini bilmiyorum da reference model olması lazım, yani tanıtımda gördüğümüz kasaya sahip olan model. Artısı yok, hatta üreticilerin çıkaracağı modeller daha iyi olacaktır.

- Dediğin gibi fanları daha kaliteliymiş sanırım. Daha iyi malzeme/performanslı diyenler de var. Ay sonuna doğru belli olur fiyat farkına değip değmeyeceği.
dodgerdodger
Üye
Bu referanslari kim satıyor? Tr ye geliyor mu bunlar?
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
1070 de şu varmış

image
Ridbow
Üye
dodger dedi:

Bu referanslari kim satıyor? Tr ye geliyor mu bunlar?

Buraya tedarikçiler getirir mi bilmiyorum ama amazonda satılıyor mesela.

Model dizayn olarak ısıyı kasanın dışına bırakıyor. Sli için mantıklı olabilir. Onun dışında performans açısından fabrika OC'lu vb modellere göre geri kalacaktır.
RedBeardRedBeard
Üye
Umarım Amd parlar yeni gelecek kartlarda.

Amd kartların mevcut sorunu yanılmıyorsam yazılım ve enerji tasarrufu üzerine değil mi?
AnalogAnalog
Üye

1070 de şu varmış

image

lol nvidia did it again.

bilgisayar toplamak için fakirin dostu amd'yi bekliyorum ben. 1080p 60fps versin yeter bana zaten.

rubyredrubyred
Üye
yine mi kırpmışlar, lel.
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
AMD bu ayın sonunda 4XX serisi ekran kartlarını tanıtacakmış. 1070 ve 1080'e rakip kartları sabırsızlıkla bekliyorum.
VattghernVattghern
Üye
1070 oc = 980ti
1080 oc =125% 980ti

kabaca performanslar bu şekilde
1080ti gelirse 3-4 aya muhtemelen 1.5 kat falan daha iyi olur şu anki titan x'ten
discussioncontroller