NVIDIA GeForce GTX 1080 & GTX 1070
ImplexibleImplexible
Üye
İlk birkaç ay yukarıdaki (önceki mesajdaki) gibi olur.

GTX1070 ile GTX980Ti arasındaki olay aynı GTX970 ile GTX780Ti rekabetine benziyor. Zamanla Nvidia sürücülerle beraber GTX980Ti'ı daha gerilere itecektir. Bu sefer hem GPU yenilendi hem de daha verimli çalışır hale geldi eskisine kıyasla. GTX1070'in bir süre sonra GTX980Ti'ı hemen hemen çoğu testte geçeceğini düşünüyorum.
RidygoRidygo
Üye
Onu bunu bilmem ama Uncharted 4'ü gördükten sonra hayati hata gibi geliyor yeni ekran kartı almak. GTX1080 alacağız ve PC oyunları Uncharted 4'ün yanına bile yaklaşamayacaklar.

Her zaman PC'yi savunurum ama malesef yapmıyorlar işte. Gerçi yıllarca Uncharted 4 oynayacak hali yok insanların ama ayıp be... Kıçı kırık konsolda çalışan CGI gibi oyunu görünce gerçekten ayıp diyorum. Hangi oyun hakkını verecek GTX1080'in ?
VattghernVattghern
Üye
Ridygo dedi:

Hangi oyun hakkını verecek GTX1080'in ?

rage simulator 2017

temel matematik yapamayıp steamden herkese küfredenlerin favori serisi
rubyredrubyred
Üye
ben bir türlü nvidia'ya geçemeyeceğim sanırım.
ImplexibleImplexible
Üye
@Ridygo

Sadece PC'ye özel oyunlar çıkarırlarsa (İlk Crysis gibi, hatta devrimsel bir etki yarattığı örneğini vermişsin Uncharted konusunda) ve gerçekten çok iyi optimize ederlerse GTX1080'in hakkını vereceği bir ton oyun çıkar. Ekran kartlarının hakkını veren bir oyun çıkmıyorsa bu konsollar yüzünden oluyor bana göre. Çünkü adamların PC'ye oranla aynı veya bir tık daha düşük grafik ve minimum 30FPS sağlamaları lazım göze batmaması için.

Ha bu arada Uncharted 4'ün grafikleri PS4 için mükemmele yakın, ayrıca tebrik etmek lazım.
StdzxStdzx
Üye
Net ve final sonuçlar muhtemelen her yeni seride edinmeye alıştığımız %20 civarı performansın biraz üzerinde %35-40 lık bir artış göstermiş gibi gözüküyor.

Peki bunun kime ne faydası var ?

Konsol yaşam döngülerine bağlı donanım gücü ve buna zemin hazırlayan tüketici/pazar talebinde çok yakın zamanda mucizevi bir şekilde çok hızlı bir yükseliş olsa dahi, bunun yapımcılara ve dolayısıyla oyunların geneline zayıf donanım limitleri olmaksızın yansıması VE hepimizin sadece hayal ettiği (bkz. Witcher3 E3 2013 - O dönem için bir örnek) kadar eşsiz görsel kaliteye ulaşılması her türlü 2-3 seneyi bulacaktır.

Yani,

Netice olarak olan bitenin 1080p oyuncusuna (ki tahminimce oyuncuların %80+ sı bu çözünürlüğün üstünde değildir) çok bir faydası yok. En fazla geçen seri 970 almayanlar yeni seriden bi 1060 alır alayına 1080/60/Ultra devam ederler 3 yıl daha. Bu gelişmeler daha çok 1440p-4k oyuncularına yönelik. Bu da kalite/gelişim kavramından çok ekrana uzaklık, ekran boyutu ve çözünürlük ilişkisi ile fayda görülebilen bi husus.

Netice: Ucuz konsollar ölsün oyun teknolojileri büyüsün yeni mimarilerin eskimeden hayrını görelim.
RidygoRidygo
Üye
@Implexible

Ben de onu diyorum işte. Yapmıyorlar. Yapsalar CGI kalitesi çok rahat yakalanabilir PC üzerinde (bkz. Unity'nin gerçek zamanlı renderlandmış teknoloji demosu).

Uncharted 4 mükemmele yakın değil doğrudan mükemmel. O donanımda o görselliği o kadar akıcı yapabilmeleri mucize gibiydi benim gözümde. Hayaldi gerçek oldu resmen.

Naughty Dog daha iyisini yapana kadar da en iyisi bu olacak yüksek ihtimal.

2 x GTX1080 SLI sistemleri olanlar da forumlarda (atıyorum) Mafia III bu sistemde bile 50 fps zor veriyor vb. muhabbetler döndürecekler. Çöpe giden $1200'larıyla kalacaklar. $400'a PS4 almış adamın elindeki sorunsuz CGI kalitedeki oyuna bakıp soğuk su içecekler.

Ayıp, üzücü...
ImplexibleImplexible
Üye
PS4 var ama Uncharted hiç oynamadım daha. Önce 1-2-3'ü bitirip sonra 4'e geçmek istiyorum dolayısıyla almadım. O yüzden mükemmele yakın dedim Gameplay izlemediğim için. Oynayıp görsem mükemmel derim hocam.
GunGun
Üye
2 x GTX1080 almayın zaten. Lüks o. 4K'dır VR'dır böyle şeyler yapacaksanız lazım o.

1070, 1060 çakıp, 1080p de 60fps de oynayın. Mafia III'de 50 fps'yi o sistemde zar zor veriyorsa doğrudan çöpe gitsin zaten.

Beğenenler: Dharkan

DharkanDharkan
Üye
Ridygo dediğin iyi güzel hoş da, UC4 gibi başka kaç tane oyun olacak PS4'de?
discussioncontroller