NVIDIA GeForce GTX 1080 & GTX 1070
Zodiac
Üye
naughty dog basarmis baskalari da yapabilir demek ki. olay biraz da developerda bitiyor. ps4 remastered ve cop oyun dolu ama bu sahane oyunlar cikmayacak demek degil. ps4 4.5 derken rayina oturur mu bilmem ama uc4 umut isigi olabilir. pc tarafinda da isler oyle yuruyor zaten gta v'in optisi hayvan gibi cikmadi mi herkes calistirdi guzel fpslerde oynadi mis gibi. vr sacmaliginda cok vakit harcamazlarsa yeni nesil bu kartlar dx12 ile birlikte baya itici guc olur oyun grafigi acisindan da.

ps4e rdr2 ve tlou yeni oyunu falan da gelecek sonucta.

Beğenenler: Astus

goo_khangoo_khan
Üye
Kaç kişide GTX1080 olacak? Problem burada. Oyun yapan bir firma için bu maliyetin altına girmenin bir karşılığı olacak mı? Witcher 3'ü hatırlayın. Yeni konsollar çıktıktan sonra oyunun görünüşü komple değişti. Ne dedi adamlar o zaman, konsollar bu oyunu böyle çalıştırmaz bu yüzden değişikliğe gittik. O noktadan sonra da bu düzeyde ekran kartı sahibi olan az sayıda oyuncu için mühendislik kasmayı karlı bulmuyor adamlar. Konsoldakinin afillisini de PC'de oynuyoruz. Oysa PC'de bunun kat kat fazlasını yapabilecek güç var.

Öte yandan kaç PS4 satıldığı belli, potansiyel müşteri ortada, üzerinde mühendislik kasacak tek bir sistem var. Naughty Dog'un işi PC'ye oyun yapan adamlara göre çok daha kolay.

GunGun
Üye
1080 değil 1070, 1060 olacak. Bunlar birbirlerinin kırpılmış halleri.

Yav developerlar efendi gibi yazacak oyununu. Lütfedip pc için de optimize edecekler. Edenleri de var zaten. Yeni Uncharted kaç fpsde oynatıyor bu arada yav? 60 fps ise bravo (Sarkazm yok).

Witcher 3 grafik downgrade'i yemiş olabilir ama optimizasyon yalnızca grafik değil. Novigrad ölçeğindeki bir şehirde loading ekranı olmadan gezmek şu grafik tırıvırısından kat kat üstün bir şey. Sokayım GTA 5'e af edersiniz. (Rockstar beni tetikliyor.)

Hayır adamlar aynı konsola donanım güncellemesi yapıp 2. ye satıyor. Aynı oyunlara grafik güncellemesi yapıp 3.ye satıyor bana hala konsol diyorsunuz. Vallaha bu kafayla devam edin.
VattghernVattghern
Üye
Ridygo dedi:

2 x GTX1080 SLI sistemleri olanlar da forumlarda (atıyorum) Mafia III bu sistemde bile 50 fps zor veriyor vb. muhabbetler döndürecekler. Çöpe giden $1200'larıyla kalacaklar. $400'a PS4 almış adamın elindeki sorunsuz CGI kalitedeki oyuna bakıp soğuk su içecekler.

allah allah öyle mi olacakmış bak sen
nvidia 1080'i iptal etsin o zaman almayalım
2k yapamıyor diye kart pelt oldu be
RidygoRidygo
Üye
Dharkan dedi:

Ridygo dediğin iyi güzel hoş da, UC4 gibi başka kaç tane oyun olacak PS4'de?

Olmayacak. PS3 zamanında bu sıçramaları hep Naughty Dog ve Rockstar sayesinde gördük. Bundan sonra Red Dead Redemption 2 ve The Last Of Us 2'yi bekleyebiliriz.

Gun dedi:

hala konsol diyorsunuz.

Demiyorum. Üzücü diyorum. Piyasada şu an yapılan sömürüye ayıp diyorum. 1080 gibi kartlar çıkarıp DOOM'la test ediyorlar lansmanda!. DOOM'la 1080 test ediyorlar bakın. Başka oyun bulamamışlar.

O yüzden yeni ekran kartı almadan önce kartları kullanabilecek oyunların gelmesini beklemek lazım. PS4 grafiklerinde oyunların anti-aliasingli halleri için güncelleme yapmak mantıksız.

ImplexibleImplexible
Üye
Milletin şimdi 1080'lere ağzı sulanıyor da daha bunun 1080Ti versiyonu var, büyük ihtimal GDDR5X 384Bit ile gelecek bir %20 daha fark atacak. O zaman GTX1080'in kaderi GTX980 gibi olacak. Bence en mantıklısı GTX1070, ilerde satılması kolay olur hem. Üstüne bir miktar daha verilir 1080Ti alınır, olmadı SLI yapılır.
RedBeardRedBeard
Üye
En güzeli almamak? 970 almış insanların bu kartları alması için ne gibi bir sebep var? Henüz almamış olanlara hitap ediyor gibi duruyor. Dx12'ye bu yıl ve önümüzdeki yıl hangi oyunlar gelecek? Çok fazla oyun çıkacak mı? Yoksa 970 ile gayet güzel bir şekilde idare edebilecek miyiz? Böyle olursa ve 970'in fiyatı düşerse bence gene tercih sebebi olur.

Beğenenler: Soddorath, Dharkan

GunGun
Üye

Milletin şimdi 1080'lere ağzı sulanıyor da daha bunun 1080Ti versiyonu var, büyük ihtimal GDDR5X 384Bit ile gelecek bir %20 daha fark atacak. O zaman GTX1080'in kaderi GTX980 gibi olacak. Bence en mantıklısı GTX1070, ilerde satılması kolay olur hem. Üstüne bir miktar daha verilir 1080Ti alınır, olmadı SLI yapılır.

Yav benchmark falan mı kasıyorsunuz nedir? GTX980'in kaderi neymiş? GTX980Ti çıkınca GTX980ler çalışmayı bıraktı mı? Ben GTX770 ile öleyim o zaman.
dodgerdodger
Üye
Henüz benchmarklar düşmedi ama 1080p'de bu kartlar overkill kalıcak gibi. Ama 970, 1080p'ye ne kadar dayanır bilinmez.
DharkanDharkan
Üye
RedBeard dedi:

En güzeli almamak? 970 almış insanların bu kartları alması için ne gibi bir sebep var? Henüz almamış olanlara hitap ediyor gibi duruyor. Dx12'ye bu yıl ve önümüzdeki yıl hangi oyunlar gelecek? Çok fazla oyun çıkacak mı? Yoksa 970 ile gayet güzel bir şekilde idare edebilecek miyiz? Böyle olursa ve 970'in fiyatı düşerse bence gene tercih sebebi olur.

Beğendim de mesajı tam okumamışım. Bence yeni kart alan birinin 970 almasına gerek yok abi. Ucuz olsun diyorsa 1060 falan alır, ne bileyim.
discussioncontroller