Civilization VI
JerryJerry
Üye
Government sisteminde beni asıl rahatsız eden nokta şu;

Tercihlerini çok hızlı bir şekilde değiştirebiliyorsun. Bu başta güzel görünebilir de yeniden oynanabilirliği feci şekilde baltalıyor. Ortada bir neden-sonuç ilişkisi kalmamış. Hata yaptığın veya sistemi beğenmediğin anda tak diye tüm politikaları değiştir. Bir önceki oyunda oyun bitene kadar yaptığım tercihlerle baş başa kalıyordum. 5. oyunda ideoloji değiştirmek bayağı pahalıya patlıyordu, şimdi 100 gold :) (yeni ideoloji kartı açmadıysan tabi, o zaman beleş)
acdervisacdervis
Mod
Oyunun biraz yavaşlaması lazım sanki. Civ 5'ten daha hızlı olmuş. Bi de evet bu govt olayı çok manasız tercihler içeriyor, anca min-maxçılar uğraşır. Böyle çağ başına bir government şeklinde ya da her değişimde tek kart değiştirme hakkı gibi bir şey yapabilirler.
creiGncreiGn
Üye
Ulke capinda mutsuzluk eklenebilir bunu dengelemek icin. Mevcut yonetim seklinde ne kadar uzun sure kalindiysa degisikligin etkisi de o kadar fazla olur mesela legacy bonuslari gibi. Su an public opinion gibi bir sey yok gozden kacirmadiysam.
creiGncreiGn
Üye
Quick combat ve movement'i (isimleri yanlis soylemis olabilirim) acmak bir nebze iyilestiriyor durumu. Bu seceneklerin kotu tarafi yalnizca ai icin ayri bir secenek olmamasi bence. Sadece ai icin animasyonlari kapatan bir mod da gelir herhalde eger patch'le gelmezse. Bunun disinda yapilabilecek sey gorece kucuk haritalarda oynamak oyunu; 4-6 kisilik oyunlarin bekleme sureleri cok kotu gelmedi bana.
creiGncreiGn
Üye
LostLost
Üye
yav mouse tekerleği bazen sağdaki bildirimleri aşağı yukarı çekmeye takılıyo zoom in-out yapmak yerine, oyunu kapatıp açınca anca düzeltiyorum, daha basit bi çözümü olması lazım.. var mı? : p

ed: bildirimleri kaybedince geçiyomuş neyse, gerçi niye takılı kalıyosa
QuendarthQuendarth
Mod

Beğenenler: KnightOfPain

RAGEPLUGRAGEPLUG
Üye
KnightOfPainKnightOfPain
Üye
Ya oyunda hala Civ 5 ten kalma beni deli eden şeyler var. Yapay zeka nasıl bu kadar hızlı gelişebiliyor anlamıyorum.

Mesela din odaklı gitmeye karar verdim bir oyunda, ben daha zar zor 70 Faith yakalarken, bi bakıyorum ortada iki tane din ortaya çıkmış ( ki din çıkartmak için 70 + 300 Faith e gerek vardı diye hatırliyorum ) . Hadi orda burda Tribal Village buldu veya Artifcat sayesinde yaptı onu anlarımda, herkez mi artificat buluyor arkadaş ?

O bir tane din çıkarabilen adam, aynı zamanda gitmiş 6-7 tane savaşma birimi basmış, yok aynı zamanda 4 tane şehir, ve benden fazla araştırma bile yapmış. Yahu arkadaş ben daha zar zor 2 şehir kurmuşum, din yapamamışım, daha Ancient Era dayım, adam Medieval Era kasıyor.

Yok birde dün biri Classical dan direk Rönesansa geçen biri oldu, ki Araştırma ağıcına bakarsak aslında öyle bir şey yapmak mümkün. Ama bana çok mantıksız geldi .

Ve yine bence bir şekilde zamanı durdurma özelliği şart, Civ 5 tede çok rahatsız ediyordu burda da baya rahatsız etti beni. Epic Hız modu ile oyniyorum ( Marathon aşırı yavaş geliyor ) . Ama ona rağmen her zaman ne yapsam ne etsem sanki hep Rönesans ve sonrası için hazırlık yapıyormuşum gibi geliyor bana. Yani bırakta Medieval da zamanı durduralım ( Araştırma ve Bina dursun sadece askeri birim basalım ) . ve oturup 200 turn Medieval era takılsın herkez, bence çok güzel olurdu. Ama tüm oyuncular ful hız geleceği düşünerek kastığı için, Ancient, Classical ve Medievalın hiç bir anlamı kalmiyor bence.

Neyse, 8-9 denemeden sonra anca bir tanesinden Rönesansa ulaşabildim ( diğerlerinde hep yenilmiştim ) . Şu an Almanya ile baya iyi gidiyorum, bunu bitirdikten sonra muhtemelen oyunun biraz daha makyajlanmasını bekleyip öyle tekrar denerim .
Hakiki_TaylanHakiki_Taylan
Üye
Sid Meier, Firaxis, 2K ve bütün 3. şahıs "beta tester"lar... alayınız salaksınız. Hadi kendi yaptığımız bölgeleri silemiyoruz, anlarım. Fakat yapay geri-zekalı'dan aldığımız şehirlerdeki bölgeleri neden değiştiremiyor ya da tümden yok edemiyoruz?

Embesilin yeni tanımı=Sid Meier, Firaxis, 2K

NOT: Eğer söylenenler ve ya yazılanlar gerçekse hakaret değildir.
discussioncontroller