Civilization VI
KnightOfPainKnightOfPain
Üye
Civ 5 te beni en çok rahatsız eden, zaman dilimini durdurmamaktı ( gerçi hiç bir oyunda yok öyle bir şey yada ben denk gelmedim ) . Yani demek istediğim, isterdim ki orta çağı 30 turn değilde 300 turn oynasam, sonra istediğim zaman bir sonraki ( rönesans tı sanırım ) çağa geçebilsem.

Çünkü ne zaman oynasam, yaptığım her şey hep modern çağa hazırlık gibi geliyordu, oysa isterdim ki orta çağa zamanında dunyayı ele geçiryim, yada geçirmiş isem kaybedeyim, ama şunu yapyım onu ele geçiryim cart curt derken bi bakıyorum modern çağdayım, çok rahatsız ediyordu bu beni .
creiGncreiGn
Üye
Aslında maraton oynamak istediğin şeyi bir dereceye kadar sağlıyor; oyun 1500-2000 turn civarı sürebiliyor rahatlıkla. Daha da uzayabilir bu süre hatta rahatlıkla. Küçük haritalarda rönesansa bile gelmeden dominasyonla bitirebilirsin mesela. Bu kadar uzun süren bir oyun ne kadar keyifli olur bilemiyorum ama böyle bir imkan var. Oyunu daha da yavaşlatan modlar da vardır diye tahmin ediyorum.
LostLost
Üye
teknolojiyi istediğin çağda durduran modlar vardı, işine yarayabilirmiş
KnightOfPainKnightOfPain
Üye

creiGn dedi:

Aslında maraton oynamak istediğin şeyi bir dereceye kadar sağlıyor; oyun 1500-2000 turn civarı sürebiliyor rahatlıkla. Daha da uzayabilir bu süre hatta rahatlıkla. Küçük haritalarda rönesansa bile gelmeden dominasyonla bitirebilirsin mesela. Bu kadar uzun süren bir oyun ne kadar keyifli olur bilemiyorum ama böyle bir imkan var. Oyunu daha da yavaşlatan modlar da vardır diye tahmin ediyorum.

İşte yavaşlatan değilde, durdurdan ve sonra istediğim zaman devam ettiren .

Lost dedi:

teknolojiyi istediğin çağda durduran modlar vardı, işine yarayabilirmiş

Evet aslında tam istediğim bu , bi araştıryım o zaman belki tekrar dönerim oyuna, Civ 6 ucuzlayana ve DLC leri tamalanana kadar :D
GunGun
Üye
Yok ben bu liderlerin tiplerine hiç alışamadım yav. Gene oynanır oynanmasına da Civ 5'teki Theodora'yı arayacak bu gözler.

Beğenenler: hebelehoo

hebelehoohebelehoo
Üye
Civ IV Catherine > Civ V Theodora

Keşke V'te o kadar toparlak yapmasalardı.
QuendarthQuendarth
Mod
Lider tasarımlarının en iyi olduğu oyun V gerçekten. Ama keşke 3'teki liderlerin çağa göre giyinme olayını geri getirseler.

image

Beğenenler: RedBeard, creiGn

MosquéteroMosquétero
Üye
takım elbiseli bi kanuni görmek isterdim doğrusu.
hebelehoohebelehoo
Üye

Spoiler:
Sean Bean yine ölüyor :(

Beğenenler: creiGn, Lost, Dharkan

PotterPotter
Üye
Arkada baba yetu çalmıyor.....

DİSLAYK

Beğenenler: Phenomenon, Baysungur

discussioncontroller