Asus GTX 560 Tİ 1 Gb OC Yaşadığım Sorun.
Deckmaster
Üye
Herkese merhaba.

Yaklaşık 1 ay önce GTX 560 Ti ekran kartlı bilgisayarımda Heros of the Storm oynarken ekranda sürekli bir gitme gelme yaşadım.Ekranda yeşil çizgiler gidip geldi ,ekran gidip geldi en sonunda da Blue Screen of Death yedim ve bilgisayarı resetlemek zorunda kaldım.Bilgisayarı resetledikten sonra açılış ekranında şu görüntüyle karşılaştım.

image

Ne olduğunu anlamadım bilgisayarın açılmasını beklemeye devam ettim ve devamında karşıma çıkan görüntü.

image

Açılış işlemleri sürerken Windowsun yüklenmesinin başlandığı ekrana geldim ve tam bilgisayar açılacakken tekrar Blue Screen of Death yedim.Aşağıdaki resimlerde biri yeşil çizgili diğeri temiz görüntülü SS ler war ekstra bilgi olması amacıyla ikisinide yükledim.
image

image

Bu durum Bilgisayarın güvenli mod dışında açılmasını engellemektedir. Sürekli reset denemelerimde BSOD hatasıyla karşılaşmakta ve bilgisayarın açılışını sağlayamamaktayım. Bilgisayarı güvenli mod desteği ile açtığımda ise windows açılmakta ama ekranda bulunan yeşil çizgiler gitmemektedir.

Bu durum karşısında aldığım önlemler ise, Display Driver Uninstal programıyla bütün ekran kartı sürücülerini silip tekrar güncelledim, sonuç olumsuz. Driverlerı silip eski ve güvenilir driverları geri yükledim sonuç olumsuz.Slot değiştirdim, HDMI 'dan analog bağlantılara geçtim , sonuç olumsuz.Format attım (her ihtimale karşı) sonuç olumsuz. Yani aklıma gelen herşeyi denedim ama sonuç olumsuz.

Biliyorum ekran kartım kendi zamanının iyi kartlarından ama sonuç olarak eski.Yeni bir ekran kartına geçicem ama gerekli parayı toplamak zaman alır(GTX 980 Ti düşünüyorum.)bu yüzden yeni ekran kartı alana kadar bu kartı hem aktif hale getirmek hemde sorunun kaynağını merak ettiğimden dolayı siz değerli forum üyelerinin tecrübelerinden yararlanmak ve sorunuma çözüm bulmanızda yardımlarınızı rica ediyorum.

Tüm Saygılarımla...
Zodiac
Üye
kart yanmis ya da bozulmus orasi kesin.
NeOzguRNeOzguR
Üye
Yani sorunun kaynağı belli gibi bütün anlatılanlardan. Fırsatın varsa bir başka ekran kartıyla deneme yapabilirsin hani %100 emin olmak için ama gerek yok bence çünkü sorun belli. Bu ekran kartını yeniden çalışabilir duruma getirebileceğini de şahsen düşünmüyorum çünkü anlattıkların ekran kartının temelli öldüğü yönünde bir izlenim bırakıyor.

GTX 980 Ti nereden baksak 2500+ lira. O parayı toplamak zaman alır diyorsun ayrıca. O zaman o parayı toplayana kadar varsa anakartındaki ekran kartı ile idare edeceksin ya da 50-100 liralık idareten 2. el bir ekran kartı alacaksın. Bunun en basit, en etkili ve en ucuz yollu yolu bu.

Not: Bir de buradaki mesajda gördüğümde aklıma geldi onu da ileteyim ama biraz konu dışı. Bence format hemen atılmamalı bilgisayara. Yani format en sonun da son tercihi olmalı. Benim de başıma ram'ler ile bir sorun gelmişti ve delirip attığım format yüzünden çok şeyim gitmişti. Hâlbuki sonra gördüm ki format atmama gerek yokmuş. Giden gittiğiyle kaldı yani. Bunu da naçizane bir görüş olarak belirteyim.
Sığınak Sakini
Üye
6 ay öncesine kadar aynı karta sahiptim ve seninkine benzer şikayetlerle karşılaşmıştım. Sözünü ettiğin "artifact" sorununa çözünürlük ve en-boy oranı ile ilgili sorunlar da eşlik etmişti. Bir-iki gün sonra da kartım tamamen bozulmuştu. Sorun donanımla ilgili... Maalesef Nvidia'nın bu serisinde benzer sorunlarla karşılaşan çok kişi oldu.
SwooshSwoosh
Üye
aynı olay farklı renklerle aynı kartta benim başıma geldi 1-2 hafta evvel. kart gg malesef yapacak bişey yok. o zaman araştırdığımda kartın macununu yenileyip tozları temizleyip bi süre daha götüren bir kişi gördüm sadece, elinde varsa deneyebilirsin.
ImplexibleImplexible
Üye
Kartın bellekleri gitmiş. O yüzden bu yeşil renkler çıkıyor. Fırınlamayla düzelmesi de imkansıza yakın ama uğraşılacak iş değil zaten.

İkinci olarak sakın GTX980Ti alma. Onun yerine GTX1070 veya GTX1080 düşünebilirsin. 1 aydan daha az kaldı çıkışlarına.
discussioncontroller