HDD Bad Sector Yardım
rubyredrubyred
Üye
İkincil fakat nerdeyse herşeyimin olduğu 2tb caviar black diskim windows açılırken disk repair yapmaya başlayınca hdtune kurdum. Health kısmında Current pending sector sarı ile işaretli ve 200 olan referans değer benim diskte 99du. quick error scande bir şey çıkmıyordu. ben de hdtunede ki uyarıyı nette arattım ve western digital data lifeguard ile taratmayı önermişler. quick testi yaptım, önce geçemedi extended için vaktim yoktu yapamadım.

Bugün dosya okur yazarken pcyi iyice yavaşlatır hale gelince hem quick hem extended test yapma kararı aldım. quick testi bu sefer geçti sonra extended yaptırdım ve bad sector olduğunu söyledi ve belki düzeltebileceğini belirtti. repair et dedim hiç işlem yapamadan 08-Unable to repair bad sectors hatasını verdi ve işlemi bitirdi.

Şimdi bu bad sectorleri nasıl diskin kullanılmayacak kısmına kaydırabilirim. Hangi programı önerirsiniz ?
JerryJerry
Üye
Kendisinin otomatik olarak yapması gerekiyor yalnız bunlar hdd'in ölmeye başladığının işareti. En kısa zamanda yeni bir hdd alıp, içindeki dosyaları kalıcı hasar görmeden yenisine taşımanı tavsiye ederim.

Geçici çözüm için; HDD Regenerator
rubyredrubyred
Üye
Üçüncü diske taşımam gerekenleri taşıyacağım zaten de dolarda uçmuşken hiç hdd alasım yok. Bad sectorleri diskin bi köşesine itip diskin kalanını kullansam da yeter bana.
JerryJerry
Üye
Yazılımsal bir sıkıntı varsa HDD Regenerator ile çözersin ama donanımsal bir sıkıntı ise zamanla sayıları artar. Önemli dosyaları aldıktan sonra hdd ölene kadar kullanabilirsin tabi, orası sana kalmış.
discussioncontroller