Oyungezer 104 - Haziran 2016
NeOzguRNeOzguR
Üye
Yukarılardaki iletiye hitaben değil genel olarak konuşacağım şimdi:

Bu tarz olaylar neyden kaynaklanıyor biliyor musunuz? Şimdi insanlar 12 lira veriyor ya? Hah bu tipler işte "müşteri" olduğu için dilediği herşeyi söyleyebilme yetkisini kendilerinde görüyor. Türk halkının çarpık düşünce sistemi herşey gibi burada da geçerli. 5 lira verse bile sanki dünyaları vermişçesine talep ve isteklerde bulunan tipler çok gördük "o nerde, bu nerde, ONU NİYE YAPMADINIZ!!!!" vs. vs. gibi uzayıp giden şekillerde şikâyet eden.

Arkadaş eleştirebilirsin. Fikirlerini beyan edebilirsin. Ama kıçıkırık 2-3 lira verdin diye firmanın sahibiymiş gibi davranabileceğini kim söyledi lan? Diyorum ya bunlar hep olmamışlıkla alâkalı. Hep aile ya da çevre tarafından değer görmemekle alâkalı. Hep eleştirilmekle alâkalı. Sonra bu tipler birşeye "sahip olduklarını" düşündüklerinde aslında "müşteri" ayağına o yaşadıkları duyguları ayna gibi karşı tarafa yansıtmaya başlıyorlar. Etki-tepki meselesi.

Tüm bunlardan dolayı bu kişiler sizin söylediğiniz şeyleri (yani işte dijitali alıp oradan merak ettiği incelemeyi okuyup geri kalanı fiziksel dergi gelince okumayı) düşünmez ya da kabul etmez çünkü içindekileri bir şekilde kusmaları lâzım. O nasıl muamele gördüyse aynı muameleyi çevresine göstermesi lâzım. Bilinçaltları bu şekilde hükmediyor onlara.
discussioncontroller