DONANIMIM , EKİPMAN VE STREAM HAKKINDA
AstusAstus
Üye
mbps=megabit per second oluyor abi.

mbit=1 megabit oluyor. içinde per second yok.

rubyredrubyred
Üye
efsane açıklama yapmış yav.

mbit = megaBİT per second

hahah hiç güleceğim yoktu
GaiaGaia
Üye
6. kez açıklıyorum

mbit ile mbps aynı şey olsaydı hızınız kesilince 3mbite düşen bağlantı ile saniyede sadece max 384kbps indiriyor olmazdınız

keşke sizin düşündüğünüz gibi mbit ile mbps aynı şeyler olsaydı da 10mbit bağlantı alıp 60saniyede 720p dizi bölümü indirebilseydik
İ. Evrenİ. Evren
Üye
image

Beğenenler: Gaia, creiGn, Astus

Sifon
Üye
Gaia dedi:

mbps = megabyte per second
mbit = megaBIT per second

senin kafan bayaaaaa bi karışmış dostum.
QuendarthQuendarth
Mod
Gaia dedi:

6. kez açıklıyorum

mbit ile mbps aynı şey olsaydı hızınız kesilince 3mbite düşen bağlantı ile saniyede sadece max 384kbps indiriyor olmazdınız

keşke sizin düşündüğünüz gibi mbit ile mbps aynı şeyler olsaydı da 10mbit bağlantı alıp 60saniyede 720p dizi bölümü indirebilseydik

Sen hep küçük harfle yazdığın için karışıklık oluyor olabilir, ama normalde "b" bit, "B" Byte olarak kullanılıyor. Yani mbit dediğin şey ile Mbps ("Megabit per second") aynı; MBps ise "Megabyte per second"ı ifade ediyor.
ahaltocoboo
Üye
Sevgili arkadaşlar yorumlarınızı okudum internet olarak superonlinenin sağladığı 5 mbit upload 100 mbit download paketinden kullanıyorum , herhangi bi sorun çıkacağını düşünmüyorum açıkçası ki zaten twitch türkiye ortamındaki yayıncılardan çoğu 5 mbit sabit superonline altyapısı kullanıyor herhangi bir sorun yaşamıyor

Benim asıl sorunum sistemle ve sistem hakkındaki yorumlarınız eksik gördüklerinizi söylerseniz çok yardımcı olmuş olacaksınız . Görüşleriniz için fazlaca teşekkür ediyorum ..

İyi forumlar
Sifon
Üye
iyi gayet sistemin, bi sorun çıkmaz rahat ol.
ahaltocoboo
Üye
monitör olarak ne önerirsin ? 144 hz 1 ms monitör düşünmüştüm açıkçası ama sabit 144 fps alabileceğim konusunda tereddütteyim
Zodiac
Üye
islemciye yuklenen stream uygulamalari fps sikintisi yaratabilir. obsnin nvenc destegi su an nasil bilmiyorum ama obsyi ekran karti uzerinde calistirabiliyorsun. kullanissiz ama teknik olarak gayet yeterli olan shadowplayi bi dene. o sistem csgo lol ow falan 144 fps civarinda calistirir cok rahat.
discussioncontroller