Polaris mimarili yeni AMD RX 480 Duyuruldu
DharkanDharkan
Üye
Bütçeniz sınırlıysa sadece 8 gb'lığından alın bir tane ama tasarruf etmek için çoklamak için değil

İlla crossfire yapacam diyorsanız onun yerine para biriktirip 1070 alın, hatta 980ti alın ucuza.
falloutcu
Üye
Giriş seviyesi ve biraz üstü kartları sli yada cf yapmak mantıklı değil. Artı neden 2 tane bu seviye karta 1 gtx 1070 parası verip, 1070'in 1-2 fps fazlasına ulaşmaya çalışasınız ki?

http://www.gamersnexus.net/guides/2507-crossfire-rx-480-benchmark-vs-1070-and-1080-power-temperatures-fps/page-4

İki katı güç harcamasından , dolayısıyla elektrik faturasından söz etmiyorum bile. Bu kartları çift kullanmanın, cf uyumsuzluğu, oyununa göre sorun çıkartması, bazı oyun motorlarının ve yazılımların çift kartları görmemesi gibi dezavantajları da çok gözünüze batacak ileride.

Şimdi baktım, gtx 1070 en ucuz 1700 lira hatta. 2 bin lira verip bu kartları çiftlemek şaka gibi olur, aman diyeyim.
Zodiac
Üye
cfyi bilmiyorum ama slida hic sorun yasamadim. nvidia yazilim muhendisligi adeta aqior.
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Bunlarda AMD'nin yeni işlemcileriymiş.

image
JerryJerry
Üye
Apu değil mi bunlar?

Zen serisi gelene kadar(Ekim-Kasım) Amd'nin oyun ve genel performans alanında bir işlemcisi çıkmayacaktı diye biliyorum.
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Zen varmış, evet. Onu sonradan gördüm. Üstteki 2 işlemci FX diyor ama. Gerçi bunlar mobil olabilir.
JerryJerry
Üye
Fx serisini de dizüstü pc'lere koyuyorlar artık. Apple'ın performans odaklı pc'lerinde bulunuyor.
FadeToBlackFadeToBlack
Üye
Bunlar kesin mobil islemciler zaten. Maksimum yukte 35w tuketen masaustu islemcisi olamaz daha.
LichSithLichSith
Üye
şu kartın dx12 de gtx 1060 a %20 fark attığı söyleniyor doğru mudur ? dx11 de gtx 1060 %10-15 fark atıyormuş
dx 12 işlemciye daha az yük binmesini sağladığından sadece işlemcisi iyi olmayan pclerde böyle bir fark olduğunu söyleyenlerde var ?
DharkanDharkan
Üye
Hitman'de fark atıyor evet. AMD için optimize edilmiş bir oyun ama. DX12 için adam akıllı karşılaştırma yapacak kadar oyun çıkmadı henüz.
discussioncontroller