FIFA 17
Utku ÇakırUtku Çakır
Oyungezer, Admin
Hunter'ın hikâyesinin ilk üç saatini oynadım. Çok güzel olmuş, NBA'deki gibi cheesy olaylar yok, oldukça inanılır ve güzel yönetilmiş bir hikâye olmuş şimdilik.

Beğenenler: Astus

baypalbaypal
Üye
MrClown dedi:

Hunter'ın hikâyesinin ilk üç saatini oynadım. Çok güzel olmuş, NBA'deki gibi cheesy olaylar yok, oldukça inanılır ve güzel yönetilmiş bir hikâye olmuş şimdilik.

nba de ki cheesy olarak gördüğün ney tam olarak ?
yani benim hayal ettiğim birebir fifa ya uyarlanmış gibi düşünüyordum.

En çok merak ettiğimde sözleşmeyi fesh edip takımdan ayrılabiliyormusun.
ingiltere ligi dışına çıkabiliyormusun.
Birde Enis Kirazoğlu hikaye modunun yalnızca 1 sezonluk olabileciğini felan söylemişti. Öyle bişey varmı acaba ?

Utku ÇakırUtku Çakır
Oyungezer, Admin
Kariyer modunun 1 sezon olacağını düşünmüyorum ama arada giren hikâye parçacıkları ve ara videolar ilk senenin sonunda bitebilir. Doğal olarak hiçbir firmada 15 yıllık ara video ve hikâye üretmek için bütçe ve zaman yok.

İngiltere liginin dışına çıkmayı veya sözleşme feshini bilmiyorum çünkü Origin Access'deki deneme modunda Hunter'ın hikâyesini sadece yaklaşık üç saat civarı oynayabiliyorsun, sonra kritik bir kariyer anında deneme süresi bitiyor.

Edit: Aşağıdaki linkte Hunter'ın hikâyesinin spoiler'ları verilmiş. Öğrenmek isteyenler için TL;DR:

Spoiler:
- Kariyer bir sezon sürüyor.
- Yedekten geldiğiniz maçlar scripted ama doğal olarak iyi oynayarak maçın sonucunu değiştirebiliyorsunuz. Yine de hikâyenin geneli scripted ve belli bir senaryoyu takip etmekte. Ne yaparsanız yapın büyük resmi değiştiremiyorsunuz.
- Oyun başında bir PL takımı seçiyorsunuz. Her takımın esas bir rakibi var.
- Yalnızca hücum oyuncusu olabiliyorsunuz.
- Dedeniz de, babanız da eski futbolcu. Dedeniz 60'larda çok sağlam bir futbolcuymuş ama hiçbir zaman FA Cup'ı kazanamamış.
- Çocukluk arkadaşınız Walker ile birlikte bu takımla pre-season maçları oynuyorsunuz. Takımınız esas forveti -benim için Vardy'di- sakatlanıyor ve takıma Harry Kane alınınca arkadaşınız Walker ikinci forvet olarak takımda kalıyor ama sizi kiralık olarak tercihinize göre Newcastle veya Aston Villa'ya gönderiyorlar.
- Sezonun ortasında siz takıma geri dönerken, arkadışınız Walker sizin takımın ana rakibine gönderiliyor. Bu sırada bazı olaylar arkadaşınız ile aranızın açılmasına sebep oluyor tabii ki.
- Oyunun sonunda da dedenizin asla kazanamadığı FA Cup'ın final maçında arkadaşınızın takımına karşı mücadele ediyorsunuz.

Özetle, oldukça scripted ama oynayanlara göre aynı zamanda oldukça heyecanlı ve tatmin edici küçük bir hikâye modu olmuş.

http://www.gamesradar.com/fifa-17-the-journey-spoilers-how-long-does-it-last-and-what-do-you-get-for-completing-it/
DharkanDharkan
Üye
Uzun zaman sonra ilk kez geçen seneki gibi olmuş demediğim bir oyun yapmışlar. Alsam mı diye düşünenlere tavsiye ederim.
dodgerdodger
Üye
çok mu ağır lan oyun? bi oyunun yönünü değiştireyim diye defansta yap pas yapayım derken canım çıkıyor.
DharkanDharkan
Üye
Bana da öyle geldi. Acele edince top atmak istediğim yerden çok başka yerlere gidiyor.
ElagordElagord
Üye
Futbol da öyle değil mi zaten...
SmoKiNg ACESmoKiNg ACE
Üye
Fifaya aşırı önyargılıyım ve oynadığım Fifalardan bugüne kadar mutlu olmadım. Bildiğin futbol oyunlarından soğuttu beni Fifalar. Fakat Fifa 2017 nin demosunu oynadım geçen gün bi arkadaşımın evindew. Bu sefer olmuş. Bildiğin olmuş yani. Benim gibi PES fanını bile kendine çekebildi bu sefer. Arkadaşta Pes 2017 demosu da vardı. Önce Fifa 17 demosu oynadık sonra da PES 2017 demosunu oynadık. Ben kendim söyledim Fifa 2017 ile devam edelim diye. Pes deki akıcılığı yakalamayı başarmış adamlar sanki bu sefer. Hala top sürerken saçma sapan top kaçırmalar falan var ama oynanışın geneli baya başarılı. Bu sefer de Fifacılar sevmeyebilir bu Fifa 2017'yi. Bir iki kez daha oynamayı deniycem belki bu sefer uzun bir aradan sonra Fifa'ya para verebilirim.
DharkanDharkan
Üye
Squad Challenge'dan gelen pack'ten Bale çıktı :DDDDDDDDDDDD
AstusAstus
Üye
The Journey'nin başında çalan "Kasabian - Comeback Kid"i hiçbir yerde bulamıyorum yav
discussioncontroller