FIFA 17
156789
AK_LampardAK_Lampard
Üye
Futbol oyunu dediğin şeyin yarısı gerçek bir rakibe karşı oynamaktır lol.

Beğenenler: Nesteress, rubyred, Aven

Orderabi
Üye
Bu gerçek rakibe karşı oynamak olayı eline konsol alıp 1v1 atmakla kalsaydı dediğine katılırdım ama bunu oyunun kendisinden ayırıp ayrı bir sektör yaptıkları için futbol oyunundan alınması gereken zevke dahil etmiyorum.

Bundan 5-6 sene önce hiçbiriniz yaaa Fifa kötü bence çünkü online oynarken zevkli değil, Pes kötü çünkü online oynarken hiç zevk vermiyor diye eleştirmiyordunuz sonuçta. Şu FUT sistemi adam gibi oturalı 1-2 sene oluyor diye tahmin ediyorum, ne ara tüm futbol zevkinin yarısı oldu?

Ayrıca momentum olayına karşı değilim. Pek iddialı konuşmak istemiyorum girip oynamadım henüz ama bir şekilde rakibin comeback yapmasını kolaylaştıracak bir sistem olmalı. Aynısı BF1 içinde de var, rakip yenilirken birden zırhlı tren geliyor.

Sonuçta adamlar bir şekilde gerçek hayatta futbolculara gelen comeback boostunu oyuna yedirmek zorundalar, e bunun özel bir tuşu da yok ki Fatih Terim gibi saha kenarından bağırıp gaza getiresin. Her oyunda olan şey, Dota'da bile düşman main-base'ine yakın olan kulelerin armoru fazla oluyor. Rakibinle aranda bariz bi skill farkın varsa zaten bu dengeleyici unsuru da yenersin, skill farkın yoksa da adam maçı çevirebilir, yenilirsen de eh adam da iyi oynadı dersin, çünkü aynı şekilde senin de çevireceğin maçlar olur.

AK_LampardAK_Lampard
Üye
Oynamadığın için konuşmak kolay geliyor. İnternette az dolaş, momentuma söven bir ton mesaj görürsün. Yenildiğim için sinirle yazdığım bir şey de değil ilk yazdığım mesaj, bunun sayesinde ilk 15 dklık ekstra zamanda 2-0 yenikken ikinci devre 3 gol atıp kazandığım maç var, rakip tek kale oynarken sikko bir golle kazandığım bir sürü maç var. Dediğin gibi dozunda ve çevre faktörlere bağlı bir şey olsa anlarım ama bunun alakası yok. O kadar iyiyim ki momentumu bile yendim diye bir şey de yok, o gol ya da goller yeniyor veya atılıyor. Esas sıkıntı, millet sürekli yenilip oyundan sıkılmasın daha çok oyuncunun parasını söğüşleyelim mantığıyla yapılmış bir şey olması ve çok da kötü yapılmış olması. FUT'u bir kere bile oynamadım onu da ekleyeyim.

İlk dediğin ayrı sektörü anlamadım ama bu oyuna cs gibi bakmak lazım biraz. Kafede arkadaşlarınla oynamak > arkadaşlarınla online oynamak > rastgele adamlara karşı online oynamak > botlara karşı oynamak.

Beğenenler: Astus

Orderabi
Üye
2-0'ı garantiledikten sonra defansif moda geçip pas çevrildikten sonra kaybedileceğini sanmıyorum, ki AI ile WORLD CLASS oynarken de bu momentumun girdiğini hissedebiliyorsun, yaptığım bu oluyor genelde. Online'da ekstra boost veriyorsa bilemem ama bana hissiyat olarak pas çevirdikten bir kaç dakika sonra bu buff kalkıyor gibi geliyor.

İnternette herkes her şeye sövüyor, şuan oyun dünyasında beğenilen matchmaking sistemi bulmak neredeyse imkansız, herkes bir şeyden şikayetçi. Ayrıca "millet sürekli yenilip oyundan sıkılmasın" düşüncesi de bir noktada mantıklı, kaybeden tarafa şans vermek bu oyunların YAPMAK ZORUNDA olduğu bir şey. Counter Strike bile üst üste kaybedene daha fazla para veriyor sonraki roundlarda, değişmediyse.

Demek istediğim basit aslında, online kısmının yetersiz ya da ortalama olması oyunu komple kötü yapan bir şey değil. Bu online oynama zımbırtısı futbol oyunları için yeni yeni parlayan opsiyonlar, bundan önce insanların ilk derdi atmosfer, sonra top fiziği, sonra oyuncu benzerliği vs idi. Senelerce de bunlara baktık. Ben hiç unutmuyorum Fifa 14'tü galiba her maç world class zorluk seviyesinde 5 gol atıp 3 gol yiyordum falan. 8-7 biten maçlar da oluyordu online oynarken. Oyun bildiğin masa tenisi turnuvası gibiydi. Şimdi en azından AI'ye karşı pozisyon üretmek de zor, düzgün oynadıktan sonra pozisyon vermek, çok gol yemek de zor. 3 farklı kazanmak için ter akıtmak gerekiyor, bu yönden yapılmış en iyi Fifa şu ana kadar.
AK_LampardAK_Lampard
Üye
Hajum o iş öyle de olmuyor işte. Oyuncuların basireti bağlanıyor bildiğin, saçma sapan paslar, ağır hareketler, top kayıpları gırla gidiyor. Adam yürüyerek kalene geliyor bir halt yapamıyorsun. Hatta abartmıyorum aha gol geliyor diyorum %90 gol oluyor. AI ile oynarken pek farketmemesi normal, kapasitesi belli, oynadığı şablon belli.

Yaw derdim matchmaking falan değil, herkesin seviyesi aşağı yukarı belli bulundukları divisiona göre zaten. Derdim oyunun kafasına göre oyuncular arasındaki eşitliği bozması. Adam benden iyi oynuyorsa yensin geçsin, ben de daha iyi oynayabilmek için kasayım kendimi.

Oyun tamamen kötü değil, journey falan oynuyorum arada ama oyunu almamın esas sebebi online oynamak. 2013'ten beri böyle. Bu açıdan da büyük bir hayal kırıklığına uğradım.

DharkanDharkan
Üye
Yav adama 10 dk'da 3 tane gol atıyorsun Real Mardin'den Real Madrid'e dönüşüyor

online oynamıyorsan fazla yorum yapma lütfen

Aresny
Üye
Yakın zamanda PS4 alınca özellikle Journey modu için Fifa 18 almayı planlıyordum. Hikayenin başını öğrenmek için Fifa 17'deki Journey modunun videolarını izleyeyim diye youtube'a girdim. Videonun 10. dakikası gibi dayanamadım. Hemen araştırıp ikinci el Fifa 17 aldım. 2-3 dostluk maçı yaptıktan sonra hemen Journey'e geçtim. Mutluyum. :-)
156789
discussioncontroller