California'daki VR Toplantısında Sektörün Abilerine Ne Sormak İstersiniz?
vizorimvizorim
Üye
Merhaba!

Bugün (13.06.2016, 24:00 TR), University of Southern California'da dünyada ilk defa VR üzerine öğrencilerin söz alacağı bir yuvarlak masa forumu yapılacak.

Konu başlıkları şu şekilde:

-Öğrenciler ne gibi sorunlarla karşı karşıya kalıyor?
o Proje dizaynı
o Tesis ve Ekipman
o Hızla değişen bir teknolojik alanda çalışmak
-VR endüstrisi ne tür beceri ve tecrübeler ile yürüyor? İşverenler ne arıyor?
-VR girişimciliği nasıl en iyi şekilde desteklenebilir?

Sizin de sormak istedikleriniz mi var?

Bu postun altına, ya da twitter'da ‪#‎vrfirstquestion‬ hashtag'i ile siz sorun, sektörün büyükleri cevaplasın!

‪#‎vrfirstturkey‬
RidygoRidygo
Üye
Geçen teknosada bir vr başlık denemiştim ama piksel grid görünüyordu. Profesyonel vr gözlüklerde pikseller görünüyor mu? 8K ekranlar falan olmalı içerisinde.

Saçma bir soru olmuş geri aldım :D
vizorimvizorim
Üye
Bildiğim kadarıyla görünmüyor cevap vereyim :D sorun varsa onu da alayım
KamayKamay
Üye
Sektörün büyükleri kim ki?
vizorimvizorim
Üye
İşte aklına kim geliyorsa Google, Sony, Playstation vs. yeterince büyük abilerden kim varsa :D
zwagzwag
Üye
aa iyiymiş bende vr gözlük denemiştim geleceği var baya bence de neden direkt öğrenci sorunlarından konuşmaya başlamışlar adamlar öğrencilere yönelik projeleri mi var ?
RidygoRidygo
Üye
VR makineler şakaklardan beyne erişim sağlayıp ortamı daha gerçekçi yapmak için beyne veri yolluyor mu?

Şu zamanda nasıl ki firma bizi izliyor mu dinliyor mu gibi sorunlar ortaya çıktıysa ileride de bu tür sorunlar olabilir. Çok kurgu bir soru tabi.
KamayKamay
Üye
Ridygo dedi:

VR makineler şakaklardan beyne erişim sağlayıp ortamı daha gerçekçi yapmak için beyne veri yolluyor mu?

Şu zamanda nasıl ki firma bizi izliyor mu dinliyor mu gibi sorunlar ortaya çıktıysa ileride de bu tür sorunlar olabilir. Çok kurgu bir soru tabi.

Swort Art Online diye bir anime dizisi var, onu bir izle bence. Sanal gözlük teknolojisinin geleceğini anlatıyor :D
vizorimvizorim
Üye
zwag dedi:

aa iyiymiş bende vr gözlük denemiştim geleceği var baya bence de neden direkt öğrenci sorunlarından konuşmaya başlamışlar adamlar öğrencilere yönelik projeleri mi var ?

Evet var zaten olayın özü de bu. Öğrencileri VR a yönledirme ve Vr ile ilgili proje geliştirmesine yardımcı oluyor firmalar. Toplantıda da öğrencilerin sorunlarına yönelik şeyler tartışılacak.

discussioncontroller