Marvel's Spider-Man
veeverveever
Üye
Haftasonu bitirdim.

Umarım Insomaniac Spider-Man oyunları yapmaya devam eder. Spider-Man'in genel havası çok iyi şekilde yakalanmış, özellikle Peter Parker, MJ ve Miles Morales'i oynadığımız bölümler perspektif değişimi ve Spider-Man'in önemli noktalarından birisi olan normal insan ilişkileri tarafının vurgulanması açısından iyi olmuş, oyun Peter Parker tarafına aşırı saygı duyuyor çoğu Spider-Man oyununda bu olay tutturulamamıştır.

Aynı zamanda Boss diyalogları çok iyiydi, özellikle Scorpion ve Rihno'nun aralarında yaptığı geyik beni benden aldı.

Combat:
Spoiler:
Ben combattan rahatsız olmadım Arkham combatı ile ne oyun verirseniz verin düzgün animasyon ve yeterli cilaya sahipse oynarım. Kompleks combatı bende seviyorum ama basit tekrarlayan bir combattın olması direkt onu kötü kılmıyor. Çoğu SP oyunu combo bazlı kompleks sistemler deneyip çorbaya çeviriyordu işi, böyle basit ama sağlam bir sistem gayet yerinde olmuş. Combat ile ilgili olan bir sorunum LVL 40lara doğru oyun spectacular zorlukta bile aşırı kolaylaşıyor, 3 tane focus bar + double takedown skilli ile 6 adamı kolayca indiriyorsunuz, biraz overkill olmuş. Başlangıçta gayet iyi olan spectacular zorluğu sonlara doğru aşırı kolaylaştı, Bossların normal combata göre kolay olması da ayrı bir problemimdi. Oyunu gamepadde oynamak kameranın içine sıçıyor, Arkhamda sahip olduğum rahatlık burada yoktu zira kamerayı ani anlarda istediğim gibi kontrol edemiyordum.

Çoğu ultimate pek güçlü hissettirmiyor, focus build ve web blossom dışında ayrı ulti kullanma ihtiyacı hissetmedim, ideal bir oyunda normalde kullanıcının ayrı durumlarda ayrı ulti kullanması gerekir, burada o yok maalesef.

Stealth ve Gadgetlar:
Spoiler:
Stealth olayı olmamış, sistem Batman'de çalışıyor ama Batman özellikle bu sisteme uygun oynanış muhabbetlerine sahip, mapler predator moduna uygun alanlar ile dolu, sırf predator moduna özel düşmanlar falan vb. ama Spider-Man burada işi biraz yalap şap yapıp dümdüz birbirne benzer alanlardan yürümüş, bu moda uygun düşman falan yok, hali ile combata kıyasla zayıf kalıyor.

Beni rahatsız eden diğer bir kısım gadgetlardı, biraz benim problemim bu, böyle suspension matrix gibi uçuk kaçık aletler kullanan Spider-Man'i pek sevmiyorum + gamepad ile birden fazla aleti hızlı kullanmak aşırı meşakatli bir iş, onla uğraşıcağıma adam döverim dümdüz dedim çoğunlukla.

Collectablelar ve Yan Görevler:
Spoiler:
Collectable ve side mission konusna gelince, sanki biraz öncelik sorunu yaşamış gibi hissettim Insomaniac, Tombstone yan görevi aşırı iyi mesela, ama diğer mavi yan görevler buna kıyasla zayıf kalıyor, büyük ihtimalle Insomaniac Tombstone benzeri yan görevler düşünmüş ama bilemeyeceğim sorunlardan dolayı yan görevler anaya yedirilmiş, zayıf kalanlar serpiştirilmiş gibi. Yine de yapmak istedikleri zaman babalar gibi yapabildikleri belli, bunun üstüne koymaları gerekiyor sadece. Collectablelar biraz problemli, ben açıkçası backpackleri sevdim bu Spider-Man oyunu 24 yaşından bir Peter ile yürüdüğünden dolayı her türlü worldbuildinge ihtiyacı var, backpacklerden bulunan ufak tefek şeyler ve Peter'ın bunlara yaptıkları yorumlar yaşanmış bir dünya narrativei yaratmak açısından çok önemli ve bence gayet iyi bir implementasyon. Oscorp Lab, Pigeon Hunt, Black Cat geyiği, Landmark olaylarını falan pek sevmedim klasik filler contentler. Taskmaster bayağı iyi ama. Baseler rahatsız etmedi beni, zira combat beni hiç sıkmadı.

Bunlar dışında oyun sağlam. Bence Insomaniac bu işi iyi kotarmış, önceden yazdığım gibi 8 senedir düzgün Spider-Man oyunu oynamıyordum, bu oyunun bu kalite ile çıkması beni mutlu etti, gayet eğlenceli bir haftasonu geçirdim. Sırf bunun için PS4 alınır mı bilmem açıkçası ama Spider-Man seviyorsanız oyunu en az bir kere tatmanızı isterim.
__skytalker____skytalker__
Üye
Gameplay combat düşündüğüm gibi kötü olmamış, iyiler ama ne yalan söyliyim bir web of shadows kadar akıcı vr eğlenceli gelmedi bana. Özellikle web swing çok daha rahattı wos'ta.

Daha çok başlarındayım, oyun baya güzel gözüküyor ama gameplay olarak bi tık geride bana kalırsa.
Edward The PaladinEdward The Paladin
Üye
Ben de bitirdim

Son boss diyalogları neden bu kadar mantıksızdı anlamadım iki ai konuşuyor gibiydi
Spoiler:

Çöpes çöpelesin de amına koyam biliyordum böyle olacağını
CombiningPersonCombiningPerson
Üye
RidygoRidygo
Üye
Izledigim en salak sey oldu.
veeverveever
Üye
Ridy yine salamamak ile meşgul galiba.
MuhallebiMuhallebi
Üye
Ridygo dedi:

Izledigim en salak sey oldu.

Talihsiz.
FadeToBlackFadeToBlack
Üye
Videoyu yapan zenci oldugu icin böyle yapiyor galiba.

Beğenenler: Taxman

veeverveever
Üye
Maalesef kıvırcık saçlı şişko beyaz bir neckbeard kendisi (en azından en son öyleydi)

alta: abi o kadar yapıldı ki bu şaka yani tabii uçup geçer kafamdan.
TaxmanTaxman
Üye
woooooosh
discussioncontroller