Resident Evil 7
Utku ÇakırUtku Çakır
Oyungezer, Admin
Ridygo dedi:

Ne hayal ettin de hayal kırıklığına uğradın bu kadar? Seri zaten ölmüştü ona rağmen harika bir oyunla geri döndü. Ne kadar memnuniyetsiz bir toplumuz.

Kim ne kusur bulabilir ki diyordum bulmuş adam valla helal olsun :)

Opinion piece zaten, bana katılmana gerek yok.
FeylingFeyling
Üye
Yazıdan anladığım kadarıyla adam beklentilerinin kurbanı olmuş.
AstusAstus
Üye
Yazı çok güzel olmuş da yorumlar kanser ötesi...
JulianneJulianne
Üye
Ridygo dedi:

Demifiend dedi:

Spoiler:
Örneğin ölümsüz olmalarına rağmen, ölümsüz olmalarına rağmen diğer karakterleri serumla vs. öldürmemize rağmen neden Marguerite'i sadece silahla öldürebildik, serumu Zoe'ye verince Mia nasıl gemiye geliyor, Mia'ya verirsek Umbrealla askerleri evde kimseyi bulamadık diyor, Zoe nereye kayboluyor? Hatırlamadığım başka şeyler de vardır. Sonuca bağlanmıyor dediğim kısım da Lucas'a ne olduğu.

Katılıyorum. Aynılarını kendime sorup duruyorum. Oyunu 4 kere bitirdim ama bu soruların cevabını bulamadım.

DLC'lere saklıyor olabilirler.
Spoiler:
Olaylarin baslangicini almakla baslayacagim bu sorulari cevaplamaya. Eveline (yasli kadin) birileri tarafindan silah olmasi icin (sanirim) viruslu yosundan uretilmis bir canli. Istedikleri sey Eveline'in "mind control" yeteneklerini saldiri amacli kullanabilmek. Ancak Eveline (nam-i diger E-001) normalin 25 kati hizli yaslaniyor, dolayisiyla islerine yaramiyor. Onu oldurecekken Eveline bir yolunu bulup her yeri birbirine katiyor, bulundugu gemiyi parcalayip kaciyor (yani denizde surukleniyor).

Suruklenen Eveline'i Baker ailesi buluyor ve Eveline aninda tum aileyi enfekte edip kendi ailesi haline getiriyor. Eveline'in tum istegi kendisine ait bir anne babasi olmasi; "uretim" oldugu icin en cok istedigi sey aile. Baker ailesi bunu sagliyor ama sonra Mia da Baker evine surukleniyor. Mia "senin annen olurum" dedigi icin Eveline Marguerite'i annesi olarak gormuyor ve enfekte etmesine ragmen olumsuzluk gucunu vermiyor. Baba Jack ise Eveline'in babasi oldugu icin baya baya olumsuz adam. Ancak Mia'nin yavuklusu ortama gelince (ve Mia'nin onu sevdigini farkedince) Eveline, Ethan'i babasi yapmak istiyor ve bunun icin Mia'yi kullaniyor. Ethan manyak cikip herkesi kevgire ceviriyor tabi bu saldiri karsisinda.

Gelelim Lucas'a. Lucas'in aslen bir Umbrella ajani oldugu dusunuluyor cunku bazi gunluk kayitlari bunu destekliyor. Ama Eveline'in "zehrine" yenik dusen Lucas ailenin bir parcasi oluveriyor. Ana hikayede birebir oldurmedigimiz yegane kisilerden Lucas (hatirladigim kadariyla) o yuzden gelecek DLC'lerde cogu sey degisebilir.

Zoe'nin kactigina inaniyorum; Ethan Eveline'le ugrasirken arada kaynamis da olabilir. Gene DLC'lere bakacagiz. (:

Beğenenler: Ridygo

DemifiendDemifiend
Üye
Spoiler:
Lucas'ın Umbrella ajanı olması: Sewer Gators programında Lucas'ın bunların oğlu olduğu söyleniyor. Aile portrelerinde de iki bebek var, Lucas ve Zoe. Yani Lucas umbrella ajanı olamaz. Zoe'de: serum muhabbeti başladığından beri iyileşmezsek burdan ayrılamayız. kurtulmamız için önce serum lazım diyordu. Eğer serumsuz ayrılabiliyorlarsa neden daha önce kaçmadılar. 3 yıl olmuş. Serumsuz ayrılamıyorlarsa da kaçma ihtimali yok. Bakalım, not a hero'da büyük ihtimalle umbrella'nın evi araştırması işlenecek, orada redfield bunları öldürüp evde kimse yok diye yalan söylemiş diye bir cevap da gelebilir. Seride zaten açık bırakılmış bir sürü nokta var (Ada'nın kim olduğu ne için çalıştığı, toplanan virüs numunelerine ne olduğu, yeni Amerika başkanı kim :) falan), lütfen sonraki oyunlara bırakıp yeni şeyler eklemesinler.
JejunumJejunum
Üye
Oyunu taze bitirdim. Görüşlerimi yazayım dedim.

Öncelikle oyunun atmosferi inanılmaz güzel olmuş. Bana pek bir karanlık geldi bazı yerler fakat parlaklık ayarıyla üstesinden geliniyor bu sorun. Onun dışında gerçekten korkunun kökenlerine dönmüş seri bu oyunla birlikte. Green herblerden tutun lockpicke kadar bütün nostaljik itemlar var oyunda. Sadece itemlar değil, aynı zamanda oynanış tarzı ve atmosfer de serinin ilk üç oyunu gibi olmuş. Grafikler benim nefesimi kesti. Işıklandırma harika, kaplamalar muazzam.

Spoiler:
Hikaye için bambaşka bir paragraf açmak gerekli. Doğaüstü olaylarla ilgiliymiş gibi başlıyor fakat daha sonra olaylar açıldıkça yine biyolojik bir virüsün başrolde olduğu öğreniliyor. Ucu da bir şekilde Umbrella'ya bağlanıyor. Fakat benim anlamadığım Chris Redfield'ın Umbrella ile ne gibi bir işi olacağı? DLC'de öğreniriz onu da artık herhalde. Bir de Lucas Baker ile bir daha karşılaşmadık, aileden sağ kalan sadece o oldu. Onu da DLC'ye saklamışlar muhtemelen.

Sonuç olarak oldukça keyifli ve güzel bir oyundu. Puanım 9/10.
DarkorDarkor
Üye
Kaç saat sürüyor tahminen?
Utku ÇakırUtku Çakır
Oyungezer, Admin
Darkor dedi:

Kaç saat sürüyor tahminen?

Bende:

1. pt: 8 saat, Normal.
2. pt: 5 saat, Madhouse.
3. pt: 4 saat, Madhouse.
JejunumJejunum
Üye
Ben 12 saatte bitirmişim.
DemifiendDemifiend
Üye
Hort.
Spoiler:
Oyunun sonunda gelen herif harbi Chris'miş yav. Capcom onaylamış bir röportaj sırasında. 6. oyundaki modeli koyamazdık o yüzden baştan tasarladık, o yüzden tipi farklı diye. Chris taklidi yapan Hunk teorileri çöpe gitti.
discussioncontroller