Pokémon GO
DharkanDharkan
Üye
Oyunun önümüzdeki ay Android ve iOS için çıkacağı açıklandı. Go Plus aksesuarı 35 dolara satılacakmış.

Oyunla ilgili merak edilenler ve bilinmesi gerekenleri içeren, rehber tarzı bir şey olsun istiyorum bu yazı.

1. Pokemon geliştirmekte acele etmeyin! Düşük seviyede geliştirdiğiniz Pokemon'lar, birkaç seviye sonra yakaladığınız Pokemon'lardan çok daha güçsüz olacaklar. Candy'lerinizi boşa harcamayın.
2. Nearby sistemini kullanın! Orada gördüğünüz üç adım işareti görünen Pokemon'a ne kadar uzakta olduğunuzu gösteriyor. Özellikle zor bulunan Pokemon gördünüz mü peşine düşün.
3. Yeriniz kalmadığı takdirde düşük CP'li Pokemon'larınızı transfer edin, hem yer açın hem de Candy elde edin.
4. Takımınızın gym'lerinin seviyesini artırın ve Pokemon bırakın! Seviye artırmak için yaptığınız savaşlar size XP kazandırır ve gym'in güçlenmesini sağlar.
5. Pokemon toplayacağım diye kapalı bahçeye, gece yarısı tenha sokağa girmeyin! Toplu falan geziyorsanız bilemiyorum tabii, fakat yalnız oynarken dikkatli olun. Başınızın derde gireceği muhitlere girmeyin ya da insanlarla çok yüz göz olmayın. Eğlenmenize bakın.
6. Stardustlarınızı harcamayın! Powerup özelliği de düşük seviyelerde Pokemon evolve etmek kadar kötü bir fikir. Her ikisi de yüksek seviyelerde yapılmalı.
7. Yumurtalarınızı ihmal etmeyin! Yumurtadan çıkan Pokemonlar yanlarında 10-25 arası Candy ile geldiği için fazlasıyla önemliler.

Aklıma gelenler şimdilik bu kadar, oldukça ekleyeceğim. Yukarıda yazdıklarımın yanısıra, iki püf noktadan bahsedeceğim;
Seviye atladığınızda gelen ödüllerden Lucky Egg'ler sayesinde hızlı seviye atlayabilirsiniz. Bunun da yolu şöyle oluyor. Lucky Egg bulana kadar pidgey/weedle/caterpie/zubat/eevee gibi kolay gelişen Pokemonların hepsini biriktiriyoruz. Lucky Egg bulduğumuzda da bu Pokemonların hepsini aynı anda evolve ediyoruz. Lucky Egg'in özelliği gelen XP miktarını ikiye katlamak olduğundan, ciddi bir XP avantajı sağlamış oluyor.

İkinci püf nokta da Eevee'leri geliştirme konusunda. İsim kısmına;
Sparky yazarsanız Jolteon,
Rainer yazarsanız Vaporeon,
Pyro yazarsanız Flareon oluyor.
salih32salih32
Üye
Ulan bok etmişler kombatı konsepti. Bi ton gereksiz şey çıkarmışlar : (
kurtkapankurtkapan
Üye
adam akıllı bir live action film yapsalardı şuna para dökeceklerine yau

1 2 gün oynayıp sıkacak bir şeye benziyor
DharkanDharkan
Üye
F2P oyunun normal sistemle oynanmasına imkan yoktu zaten.

Ingress'in Pokémon temalısı olmuş. Red/Blue/Yellow takımlarından birini seçip oynayacaksınız işte. Pokémon toplayıp arkadaşlarınızla ya da tek başınıza Gym'lere saldıracaksınız.
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Nintendo deli para kazanacak.
DharkanDharkan
Üye
Merak edenler için ilk mesajı editledim
dodgerdodger
Üye
apk'sı çıktı piyasaya. salonda bulbasaur yakaladım. biraz sonra markete giderken bakınıcam.
YacatismaYacatisma
Üye
iosa daha mı geç çıkacak oyun ? app storeda yok çünkü.
dodgerdodger
Üye
yeni zelanda ve au'da var diyollar. hesap açıp deneyebilirsin zaar.
YacatismaYacatisma
Üye
nasıl yaw belirli ülkelerde mi çıkış yapacak oyun ? tr var mı içlerinde ?
dodgerdodger
Üye
yav yeni çıktı oyun. beta gibi bişilerde şuan.
discussioncontroller