Pokémon GO
DarK.DarK.
Üye

Beğenenler: drouzzin, Firewing, DarkSoul47

FirewingFirewing
Üye
ulan hujhayhfusdhfuaghsdfuıhasfuıhasdkfhsdk
DarkSoul47DarkSoul47
Üye
3 gündür Kuşadası'na kamp kurmuş vaziyetteyim. Pokestop miktarı çok olunca pokeball derdi de kalmadı. Hem 400 magikarp şekerini toplayıp evrimi tamamladım, hem de nihayet 1000 cp uzeri pokemonlar edindim. Gymler de surekli el değistiriyor baya xp getiriyor gym savaşları da. Elektrik tipi dışında eksikleri tamamladım büyük oranda. Elektrik olarak sadece jolteon ve pikachu var.

Turizm bürosu tam 3 pokestopu alacak bir yerde. Bürodakilerle ahbap oldum serin serin orada oturup beş dakikada bir nevaleyi toplamak da iyi geldi dogrusu.
TriumvirateTriumvirate
Üye
Bulbasaurlarin köyünü buldum bugun Macka Kucukciftlik park. Liderleride 300'luk bi Blastoise'ti. Fakir tospasi gibi lel. Squirtellarim bile 2 kati lan bunun
kurtkapankurtkapan
Üye
bana dün 80lik exxegutor çıktı

oluyor öyle arada
DarkSoul47DarkSoul47
Üye
Tam 8 gündür hakkını vererek oynadım ve artık yeter gari. Sevmekle nefret etmek arasında çok gittim oyunda ama sevmek kısmı tamamen pokemon aşkımdan kaynaklanıyordu. Başka bir temada şöyle bir oyun olsa ilk 10 dakikasında kusarak kaçardım tahminen. 21. seviyeye geldim, bol bol pokemon toplayıp pokedeximi tamamladım büyük oranda, CP mantığını, gym savaşlarını falan kavradım eyvallah her şey. Ama hala bir pokemon yakalamanın esası nedir çözemedim. Ankara'da Growlithe, İzmir'de Poliwrath peşinde koştururken hayatın anlamını sorgulattı oyun bana zira toplamda 26 ultra, 41 great ve 83 normal pokeball kullanarak yakaladım bir growlithe'i Ankara'da. Atışlarım en kötü ihtimalle great çıkıyordu ve mutlaka berry atıyordum. Ultralarım bitmeden önce tam arka arkaya 6 kez excellent ultra atışı yaptım berry ile beraber ve hayır, o lanet topun içerisinde durmadı. Neyse en sonunda pes etti ve yakaladım. Az önceki poliwrath muhabbetine de toplamda 17 ultra, 84 great, 80 normal top harcadım, yine berry atmayı eksik etmedim ve bu sefer yakalayamadım bile, toplar bitti. Nasıl bir mantık güttüler gerçekten anlamıyorum. Dövüş sistemi koymadınız hadi anladık, hadi tüm stratejiyi düzgün top seçimi, atış yeteneği ve berry olayına bağladınız ona da eyvallah, bari arka arkaya başarılı atışlar yakalama şansını falan arttırsaydı. Anladığım kadarıyla ihtimal artmayacak şekilde her seferinde %1'lik bir ihtimal hesabı yapıp duruyor oyun. E yakalanan pokemonun da pek bir kıymeti yok açıkçası. Bir de şu yakalamaya uğraştığım pokemonlar ilk neslin görece dandik pokemonları ha. Sonraki nesillerde daha taşaklılar var onları hiç yakalayamayacağız herhalde. Efsanevileri yakalamak falan nasıl olacak tahmin bile edemiyorum.

Hadi savaş sisteminden yakındım bu kadar gym meselesine de değineyim, bir ton pokemonum gymlerde duruyor, 6 gündür gymde kalan falan var hatta ama gözle görülür en ufak bir getirisi yok. Ya babuş anladık, pokemon ismi kullanıp kendi kafanızca bir oyun yapıyorsunuz ama pokemon dünyasında gym demek her şey demektir yav. Bu oyunda ne gym'i ele geçirmenin ne de elinde tutmanın kayda değer bir etkisi var. 4 pokemonu alt edip gym alıyorum, 5 tane magikarp yakalasam alacağım kadar xp veriyor, item falan hediyesi zaten yok. Hileye de hala çözüm bulunmuş değil zaten. Ha hileci adamı da çok iyi anlıyorum gerçi ben 150km yürüdüm de ne oldu adam evinden yürütsün karakteri gerçekten daha mantıklı. İlk başlarda hileye tepkim daha yoğundu ancak şu an oyunun diğer oyuncularla mücadele anlamında hiçbir vaat ettiği şey olmadığı için takılmıyor oldum. En fazla gym'e aşırı güçlü pokemon bırakıyorlar, onu da uygun elementli bir pokemonla alıyorsunuz er ya da geç. Zaten abimin iş yerinde adamı hile yaparken izledim, haritada tık tık bir yere gitmek yürümekten daha zahmetli.

Her neyse uzun uzun yazdım cidden kızgınım çok fena oyuna. Büyük beklentilerim falan yoktu, patlayacağını da tahmin ediyordum oyunun ama eksikleri öyle böyle değil. Oyunculuk hayatımın en dibi falan olabilir bu oyun, farmville bile daha güzel bir deneyimdi. Ne yazık ki eksikler öyle güncellemelerle falan düzelecek gibi de görünmüyor çünkü oyunun yapılış amacıyla benim beklentilerimin uymadığı çok açık. Gelecek güncellemeler ne eklerse eklesin temeldeki sıkıntıyı gideremeyecek. Bakalım ilk gaz bitiyor gibi yavaş yavaş. Oyunu sürdürmek için bir adım atacak mı Niantic merak ediyorum.
kurtkapankurtkapan
Üye
oha o kadar top harcanır mı be

20levelim çok harika bir pokiman(rare/high cp) çıkmazsa 10dan fazla top harcamıyorum

boşuna sinir harbi..

he bi de. curve at abicim. berry+great+berry kombosu yapınca en fazla 3 denemede geliyorlar genelde

bi sikörtıl iti gelmiyor. o şerefsizleri yakalamak çok zor, uğraşmıyorum hiç. 2 3 tane atıyorum geldi geldi. gelmedi salarım
DarkSoul47DarkSoul47
Üye
İnat işte yav. Bundan sonra sadece magikarp yakalayıp gyrados basacağım.

Eevee'nin olayi kaldirmislar galiba. Jolteon almak icin kasiyorum 3 kez vaporeon, iki kez flareon cikti. Sparky degil miydi ben mi yanlis hatirliyorum?
DharkanDharkan
Üye
Bir kerelik çalışıyor galiba
kurtkapankurtkapan
Üye
aynen öyleymiş. hepsini bi kere yapabiliyosun
ben bi de böyle inat edip gelmeyenlerle uğraşırken, atıyorum 500lüğü varsa 400lük için hiç top harcamıyorum. candy geliyor evet ama çok top gidiyor

çocuk/adult ilişkisi gibi oldu anasını satim. küçük levelken büyük yakalamak istiyordum, büyük level oldum, ne zaman 10luk 20lik bişi gelse mest oluyorum şimdi

10luk belsproutla ciddi düşünüyorum mesela. ezik pidgeyler de tam exp makinesi
discussioncontroller