ingilizce
ultimate_35ultimate_35
Üye
bende telefonla ki hala gelişiyor geçen sen az bişey biliyodum bu sene yükseldim.Üniversitede hazırlık okusaydım keşke geçen sene seçmedim
DarkSoul47DarkSoul47
Üye
Dilci değilim, öyle ukalaca ahkam kesmek istemem de nasıl öğrenileceğine dair ancak tecrübeden yola çıkarak öğrenmek istediğin dile hayatının her alanında maruz kalmak en iyi yöntem öğrenmek için. Bilgisayarından telefonuna, sosyal medya hesaplarına kadar her şeyi İngilizce yapmak, haberleri yabancı sitelerden takip etmek (ki Türkiye medyasının da yabancı diller için hazırlanan siteleri var), ne bileyim hafiften de olsa kasa kasa bir şeyler okumaya başlamak ve en önemlisi belli bir seviyeden sonra yeni öğrendiğin her şeyi cümleler içinde kullanarak kendi kendine veya başka kişilerle o dili konuşmak ciddi anlamda kısa sürede fırlama yaptırıyor. Bunun yanında elbette grameri iyi hale getirebilmek ve sadece konuşmak için değil de profesyonel şekilde İngilizce kullanabilmek için ek materyaller kullanmak her zaman yararlıdır.
Queenerf
Üye
Şu ingilizceden nefret ettiğim kadar kimseden nefret etmedim.Ama öğrenmek de zorundayım işim için sizce ne yapmam gerekiyor önerilerinizi bekliyorum.
AstusAstus
Üye
Nefret edecek bir sebep yok.

Beğenenler: Starlet, keldorn_thepaladin

DarkorDarkor
Üye
En yakın konu olarak burayı buldum kusura bakmayın artık. Şimdi bugün e-YDS'ye girdim, 87 puan almışım. İngilizce kullanılan bir işte çalışınca yabancı dil tazminatı için başvurabiliyormuşsun bu sınav sonucuyla, bu olaydan hiç haberim yoktu. B seviyesine 55-60 lira civarında maaşa ekleme yapıyorlarmış. Tam olarak ne yapmak gerekiyor bilen var mı? Bilsem kendimi kasar 95+ ile 105 kağıt kapardım :D
Nuvole BiancheNuvole Bianche
Üye
o dediğin kamu kurumları için geçerli değil mi yav?

Beğenenler: Dharkan

DarkorDarkor
Üye
Bilmiyorum ki benim daha böyle birşeyden yeni haberim oldu. Özel sektörde olmuyorsa iyi bari, üzülmenin alemi yok.
CaturdayCaturday
Üye
yes
ahmetb123
Üye
ben valla istanbul lisan merkezine gittim ingilizcem berbattı tek kelime ingilizce bilmiyordum ve istanbul lisan merkezinde 2 kur yabancı dil ingilizce eğitimi aldım. Hocalarımda sağolsunlar cok ilgililerdi bedava aldığım speaking dersleriyle 2 ayda intermediate seviyesine geldim kardeşim. Sanada öneririm çok faydasını görüceksin
discussioncontroller