Oyungezer 105 - Temmuz 2016
HachikoHachiko
Üye
NeOzguR dedi:

Fiyat politikası neymiş? 12 lira olması mı? Yıllaaaaaar yılı 7.9'dan satılmış ama artık bu şekilde kesinlikle satılamayacak bir boyuta ulaşmış bir dergiyi fiyatı için takip etmemek ilginç. Hâlbuki üstelik abone olunca da eski fiyatıyla aynı oluyor yıllık olarak.

Okuyucuların önüne sunulan güzel bir fırsat varken gidip de fiyattan şikâyet etmek fazla kolaycılık. Çoğu kimse öğrenci burada. Kimse 8 liradan 12 liraya yükselen "aylık" çıkan bir dergiyi alamayacak duruma gelmemiştir herhâlde. 8 lira veremeyen zaten 12 lira da veremezdi. 8 lirayı aylık veren seviyorsa cidden 12 lirayı da verir diye düşünüyorum. Üstelik dediğim gibi abonelik sistemiyle eski fiyat da varken ortada.

Abicim bak şimdi ben 2011'den beri dergiyi aralıksız takip ediyorum ve yenilenen OGZ'den beri zaten dergiden soğumaya başlamıştım ve şöyle bir yazı yazmıştım okuyabilirsin : http://oyungezer.com.tr/forum/discussion/1649256/yeni-nesil-ogz-eleştiri/p1 yazdığım olaylardan sonra derginin 12 TL'ye çıkması olayın tuzu biberi oldu...

Bende öğrenciyim 12 TL'de kusura bakmada fazla koydu bana 8 TL verip zaten baya bir şeyden feragat ediyordum ama koymuyordu o kadar ama dergiye +4 TL vermem demek benim bir kaç gün daha aç gezecek olmam demekti (+Kim veriyor babacım sana 4TL yi ayda o 4TL ile ben indie oyun alırım öğle yemeğimi yerim, üstüne 1 tl katarım 400 sayfa klasik kitap alır okurum) . Şu mantığına da katılmıyorum 8 lira veren 12 TL de verirmiş iyi o zaman 15 TL hatta 20 TL yapalım dergiyi sonuçta 12 TL veriyorsun ya sana koymaz öyle iş mi olur Allah aşkına?

Birde kusura bakmayın da istediğim gibi eleştiririm dergiyi sen kalkıp yazılardan eleştirirsin ben kalkıp ücretten eleştiririm bu benim okuyucu olarak en doğal hakkım parasını verip aldığım şeyi adaplı şekilde sonuna kadar eleştirme hakkına sahibim anlayacağın...

Bakın şimdi şuraya da bir şey ekleyeyim üsteki fiyat politikasının yanlış olduğu ile alakalı sizde bana hak verin vermeyin...

Spoiler:
Derginin ücretleri fazla dolar yüksek bunu mecburiyetten yapmamıştır diyorsunuz eyw şimdi yazıyorum 8 TL iken dergi

1 ) Derginin kapak kalitesin ve sayfa kalitesinde kullanılan kağıt çok daha kaliteli idi 12 TL yapana ve dergiyi yenileme sürecinde o sayfa kalitesi oldu size gazete kağıdı...

2 ) 8 TL idi DVD veriyorlardı dediler DVD kalmadı hacım zaten ek gelir yapıyor salla gitsin. Poster veririz biz size ben valla DVD'yi kaldırdık dedikten sonra elime taş çatlasa 5 tane poster almışımdır herhalde...

3 ) Yenilenmiş OGZ ile sayfa sayısı azaldı...

4 ) Burada kimse toz kondurmamacılık yapmasınız abicim ya sen dergiyi poster için mi alıyorsun ya sen şunun için mi alıyorsun ya abi ben o dergiye 12 TL veriyorsam posterimide isterim DVD mi de isterim kusura bakmayın. Bu dergide George R.R. Martin inceleme yazmıyor yani....

Şimdi güzel bir yolda söyleyeyim madem dergi 12 TL mecburiyetten yapılmış 8 TL ye nasıl inerdi yazayım...

Spoiler:
Babacım sen Oyungezerim diyorsun 130 sayfa sayısı sunuyorsun okuyucuna ve 130 sayfadan taş çatlasın %60 ı oyunlarla ilgili oluyor geri kalan kısım yok şu nasıl çalışır yok CRT televizyonu kim icat etmiştir yok şu müzik grubunun şusunu inceleyelim yok kitap inceleyelim ya abiii sen Oyun dergisisin oyun işine bak bırak bilim olayını Tübitak dergisine bırak Müzik olayını Müzik dergisine bırak film dergisini Film dergisine bilim dergisinde ya hacı biz oyunda inceleyeyim diyorlar mı demiyorlar. 12 TL'den yi bizde istemiyoruz ühüü diyorsan yap sayfa sayını 80-90 sadece Oyun incele fiyatınıda tekrar 8 TL'ye çek boşa ağlama...

Beğenenler: StarCross

ozgur_d3
Üye
Dergiyi ilk sayısından itibaren alan birisi olarak söylüyorum ki bu derginin herseyi eleştirilebilir. En başta da yüksek olan fiyatı. Ben de pahalı olduğunu dusunuyorum ama dergiyi seviyorum imkansızlıklar içinde doğduğunu biliyorum ve durumumda iyi olduğu için çok sorun etmiyorum. Maliyetler herhalde sadece bu dergiye özel değil her gazete ve dergide var bu sorunlar. Bir eleştiri ile müşteri kaçacak ise vay bu derginin haline . Kime gore neye gore pahali derseniz ordan hicbir yere varilmaz orjinal oyun icinde spor araba icinde ayni seyi soyleriz o zaman Starbucks örneği ne alaka oyungezer dünya markası imaj ve statü sembolü olduğunda konuşalım bu konuyu

Beğenenler: StarCross

NeOzguRNeOzguR
Üye
@Hachiko

Birader derginin fiyatını eleştireceksen önce devleti eleştireceksin. Kurların, kağıt fiyatının uçmasını eleştireceksin. Ha eleştiriyorsundur da belki bilemem. Ama diyorum ki sana burada bu adamların elinde olmayan sebepler var. Sen zoraki bir durumdan yola çıkmış birilerini eleştiriyorsun. Ama adamların elinde değil bu olay. @tersadam çok net bir şekilde belirtmiş zaten olayı.

Öte yandan dergiden soğuduğunu yine kendin belirtmişsin. Eyvallah ona da birşey demem. Tabii ki soğunabilir bu gayet doğal. Yine bu fiyat artışının olaya tuz biber ektiğini sen belirtmişsin. Dolayısıyla senin "fiyat uçtu, almıyorum" demen bahanedir. Zaten almak istemiyormuşsun o da bahanesi olmuş. Fiyat artışı olmasaydı başka birşeyden almazdın. Almak zorunda da değilsin tabii.

Ama kalkıp dergiye 4 liralık artıştan, pardon şuradan (http://dukkan.oyungezer.com.tr/) alırsan 10 lira olan bir dergiyi 2 liralık zorunlu artıştan "pahalı olmuş" şeklinde bahanelerle girişirsen buna eleştirmek diyemem. Onlar senin bahanelerin düpedüz.

Daha da uzatmam bu konuyu. Sonuçta liseye gidiyorsun anladığım kadarıyla. Herşey zor şu hayatta biliyorum. 30 yaşında vatandaş olarak hayatta sadece "bahanelere sığınarak" hareket etme diyebilirim naçizane yaşadığım tecrübelerden. Hadi kal sağlıcakla.
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Şu saatten sonra fiyatı düşmeyeceği için yapacak bir şey yok. ^^

12 TL pahalı geliyorsa OGZ Dükkan'dan alın, 10 TL, kargo da ücretsiz. Daha ne yapsın adamlar?

Beğenenler: Booker, tool

artagon99
Üye
Fiyat için eleştiren arkadaşları anlamıyorum.
zamdan önce ki fiyatı : 7,9 tl
kendi sitesinden (dükkan) alırsan : 10 tl
abone olursan :8 tl
adamlar her türlü fiyat aralığını yapmış. bir de yukarıda Hachiko demiş ki ''Şimdi güzel bir yolda söyleyeyim madem dergi 12 TL mecburiyetten yapılmış 8 TL ye nasıl inerdi yazayım...''
arkadaş dediği gibi öğrenciyse gerçek hayattan pek bir haberi olmadığı ortada dağıtım maliyetini katmadan direkt kendilerinden alırsan 8 tl ye inebiliyorlar demek ki. arkadaşlar dağıtıcı her zaman ucuza çalışmaz. bak adamlar 4 tl fiyat farkıyla dağıtıcının 12tl den en az 4 tl aldığını açıkça belirtiyorlar. fdiyat artışına isyan eden 2tl daha verip 10tl ye dükkan dan alsın madem. 2 tl için de laf eden varsa da en iyisi almasın arkadaş bu kadar basit !
darkkkraldarkkkral
Üye
İnşallah Omer abi bu ayki sayıda "^_^" ifadesini kullanmamıştır.

Edit: Kullanmış :(
Noyo_FuriousNoyo_Furious
Üye
Ömer'in "olayı" o ifade. "^_^" :)
-Ö--Ö-
Oyungezer, Admin
fiyat konusundaki hassasiyet kişiden kişiye göre değişen bir şey, fiyat değiştiği zamanlarda yaptığımız açıklamalarda da dediğimiz gibi, elden pek bir şey gelmiyor. dergiden bölüm atarak fiyatı indirmek tercih edeceğimiz bir şey değil yalnız.

@darkkral niye öyle diyorsun ya ben çok seviyorum ::buraya kısık gözlü gülücük simgesi gelecek::

Beğenenler: puraxays, mirzabeyhoca

StarCrossStarCross
Üye
Oyungezer eleştirilemez tavrınızı bırakın artık. Adam bana göre pahalı demiş, gayet de güzel gerekçeler sunmuş. Adama demediğinizi bırakmamışsınız.
CaturdayCaturday
Üye
StarCross dedi:

Oyungezer eleştirilemez tavrınızı bırakın artık. Adam bana göre pahalı demiş, gayet de güzel gerekçeler sunmuş. Adama demediğinizi bırakmamışsınız.

İstediğimizi deriz birader,yol al.

Beğenenler: ParaDise

discussioncontroller