Oyungezer 105 - Temmuz 2016
ozgur_d3
Üye
Burda insanlar bir eleştiri yaptıklarında neden birileri çıkıp yarım sayfalık yazılar ile bu insanı eleştiriyor. Bırakın arkadaslar insanlar eksik gördükleri yada beğenmedikleri konulari eleştirsin. 12 tl ye dergi satılıyorsa bırakın da eleştirsin insanlar. Neymis abone olunca şu fiyata düşüyormuş siteden alırsan bu fiyata düşüyormuş zaten o şekilde satış yapan tek dergi oyungezer başkası böyle güzellikler yapmıyor. Caturday yaş kaç? seviyeyi bu kadar düşürme.

Beğenenler: StarCross

CombiningPersonCombiningPerson
Üye
Sana mı sorucak bilader isterse deniz seviyesine düşürür
ozgur_d3
Üye
Neyse en iyisi sizin seviyenize inmeden bu tartışmadan uzaklaşmak yazık forumun haline bak.
NeOzguRNeOzguR
Üye
Senin seviye diye savunduğun şey eleştiri değil bahane. Bahanelere sığınmış bir vatandaşın söyledikleri eleştiri değildir. İlk önce adamın yazdıklarını bir oku. Derginin fiyatı hakkında da eleştiri yerine de bahane yazarsa tabii ki eleştireceğim adamı. Eleştiremezmişmişim. Lâflara bak. OGZ kıçından fiyat arttırımı yapıyordu çünkü ben de adamları savunuyordum.

Adamın kendisi demiş "soğudum dergiden fiyat artması da işin tuzu biberi oldu, almıyorum" şeklinde. Düpedüz bahane üretiyor, üstelik onca imkâna rağmen. Bunlar da çıkmış "ama adam dergiyi fiyattan eleştirebilir" diyor. Fiyatı değil kendi bahanesini yazıyor adam. At gözlüğünü bir çıkarın yav. Ogz'nin nesini savunacağım ben.

Dergi konusu hariç foruma da bakmıyorlar ayrıca pek değerli yazarlar. Foruma arada girip 2-3 mesaj atıp da "forumun haline bak yazık" yazmanla da bir cacık olacağı ya da müdavim olarak alınacağımız yok. Sırf farklı olacağım, görüneceğim diye bu kadar kasmayın.

Beğenenler: edenknight

mit1980mit1980
Oyungezer
Arkadaşlar, bayram öncesi uzatmayalım bence konuyu :) Gerek yok. Fiyatı makul bulan var, bulmayan var; normal şeyler bunlar. Sonuçta herkesin alım gücü ve imkânları farklı.

Serbest yazarlardan olduğum için benim görüşümü ne kadar ciddiye alır, ne kadar tarafsız görürsünüz bilmiyorum ama şöyle bir de gerçek var: Oyungezer tam 5 yıl boyunca hiç zam yapmadı. Ekmeğin bile, hatta her şeyin fiyatının senede en az bir-iki kez arttığı, döviz kurunun durmadan yükseldiği bir ülkede 5 yıl aynı fiyattan çıkmak büyük bir özveridir, okura verilen değerin işaretlerinden biridir. Son yıllarda bayiiye gidip de derginin fiyatının değişmediğini görünce inanın hayret ediyordum.

Ben de dergiyi 10 yıldır sizler gibi her ay parasını ödeyerek, gidip bayiiden alıyordum. Şimdi abone sistemine geçtim, kafam rahat. Ayın ilk günlerinde pat diye geliyor dergim, imkânı olanlara tavsiye ederim. Bir okur olarak...

Fiyat artışının nedenleriyle ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak isteyenler Tuğbek'in yazısına göz atabilirler:
http://oyungezer.com.tr/haber/43865-tugbek-olek-ten-oyungezer-degisiyor

Dijitale bakma ve okuma şansı olanlar varsa dergiyi ve içeriği konuşalım bundan sonra. Fiyat muhabbetini geride bırakalım. Herkesin Ramazan bayramı şimdiden mübarek olsun.

geminilasergeminilaser
Oyungezer
NeOzguR dedi:

Dergi konusu hariç foruma da bakmıyorlar ayrıca pek değerli yazarlar. Foruma arada girip 2-3 mesaj atıp da "forumun haline bak yazık" yazmanla da bir cacık olacağı ya da müdavim olarak alınacağımız yok. Sırf farklı olacağım, görüneceğim diye bu kadar kasmayın.

Askerde olmasam girerdim de :/ Oyun haberlerine zar zor bakabiliyorum.

Derginin fiyatı defalarca kez konuşuldu. Artışın gerekçeleri de açıklandı. Bu açıklamalar tatmin etmiştir, etmemiştir bir şey diyemeyiz ama gerçekler ortaya konuldu. Ben de halen okur olduğum için kendimi bu arkadaşların yerine koyabiliyorum. O arkadaşlar da kendilerini, çalışanları olan ve onlara maaş veren bir medya kuruluşu yerine koyarlarsa birbirimizi daha iyi anlayabiliriz.

Şimdiden hepinize iyi bayramlar :) Çikolata ve oyuna çok yüklenmeyin.
HachikoHachiko
Üye
Boş verin dostlar kırmayalım birbirimizi. Bugün 4 Temmuz!

Beğenenler: ico_irg, ParaDise, edenknight

StarCrossStarCross
Üye

Sana mı sorucak bilader isterse deniz seviyesine düşürür

Caturday dedi:

StarCross dedi:

Oyungezer eleştirilemez tavrınızı bırakın artık. Adam bana göre pahalı demiş, gayet de güzel gerekçeler sunmuş. Adama demediğinizi bırakmamışsınız.

İstediğimizi deriz birader,yol al.

Bunlar ne biçim yorumlar ya. Eleştiriye bile tahammülünüz yoksa forum diye bir şey olmasın o zaman. Direkt yorumları kapatsınlar.
edenknightedenknight
Oyungezer
Tatildeki yazardan yorumlar;

Herkese merhaba arkadaşlar, elbette esmiyor.

(En azıdan ayın 3'ünde Kuşadası'nda dergiyi buldum mutluyum)

Derginin bu ayki sayısının ne kadar özveri ve emekle çıktığını birebir gördüğüm için öncelikle Serpil, Ömer ve Gizem üçlüsünün alkışı hak ettiğini düşünüyorum. Serbest bir yazar olsam da bu değerli insanlara şurAdan bir teşekkür etmek istiyorum.

Fiyat konusunda ihsan'a +1 im, biz elimizden geleni yapsak da asla herkesi memnun etmemiz mümkün değil, bunun farkındayız o yüzden açıkçası herkesin kendine uygun olan yolu seçmesi en makul çözüm gibi görünüyor.

Onun haricinde Ömer'in başa belirttiği gibi her zaman içerik hakkındaki görüşlerinizi bekliyoruz, umarım bu sayıdan da maksimum keyif alırsınız.

Hepinize iyi bayramlar, iyi okumalar :)

Eren E.

Beğenenler: ico_irg, geminilaser

MosquéteroMosquétero
Üye
Forum ne yaw yıl oldu hicri 1437
discussioncontroller