Konsol için nasıl bir tv almalı?
MısırkafaMısırkafa
Üye
Bu konuda fikir alabilir miyim beyler? Tv alırken neye önem vermeli?

4k mı yoksa full hd yeterli olur mu? Açıkçası özellikle xbox one slim ile kullanacağım, 4k destekleyecek diyorlar ama çoğu oyun 4k çıkmayacak tahminimce. Oynayacağım oyun sayısı da çok az -skyrim, final fantasy, dark souls vs-

hdmi bağlantılarının çeşitleri var mı? misal bazı oyunlar 1080p/60 fps mi ne diye destekleyerek çıkacak diyor. Böyle bir şeyi bazı hdmi'ların desteklememesi gibi bir durum var mı, en azından fps'sini.

tarama hızı diyorlar, full hd'ler 200 ile 400 arasında. 4k'da beğendiklerim 1000 tarama hızında. 400'lük alsam pişman olur muyum?

RidygoRidygo
Üye
Tarama hızıyla falan hiç alakası yok. Çoğu televizyonun panel hızı 50Hz. Bu gördüğün 200-400 değerleri işlemciyle yapılan bir hile. Mevcut kare ile bir sonraki kareyi analiz ederek, iki karenin arasına yumuşak geçiş sağlayacak şekilde saniyede 200 kare dolduruyor, ya da 400. Sende yüksek Hz izlediğini sanıyorsun.

** Önemli olan gerçek panel hızı ve tepkime süresi.En iyi oyun monitörleri 1ms tepkime süresine sahiptir. Yani en ufak tepkime süresi en iyi oyun performansı anlamına geliyor.

Bu siteden bütçene göre en iyi değerlere sahip tv markası ve model serisine ulaşabilirsin.

http://www.displaylag.com/display-database/

discussioncontroller