Sistem Kasa Önerisi
k0stak
Üye
Merhabalar,
İşlemci :Intel Core i5-6500 Skylake 6M 3.20Ghz 1151
Anakart :MSI H110M Pro-Vh D4 2133Mhz mATX 1151
Ram : Kingston HyperX Fury 8GB DDR4 2133Mhz CL14 (HX421C14FB2/8)
Ekran kartı: MSI GTX960 Gaming 2GB GDDR5 128Bit (912-V320-016)
HDD: Western Digital Blue 1TB 64MB 7200Rpm (WD10EZEX)
SSD: Kingston HyperX Savage 240GB 560/530MB SHSS37A/240

Yukarıdaki bileşenleri toplamayı düşünüyorum öncelikle bu sistemde herhangi bir problem/darboğaz vs. birşey olur mu? (Genellikle arma, rocket league, csgo vs. şeyler oynanılacak)

Herhangi bir problemi olmadığını varsaydığımızda kasa olarak bana neler önerebilirsiniz.Bu sistemde sorun yaratmayacak psu'lu olması yeterlidir, görselliği ikinci plandadır başka olmazsa olmaz özellikler ne kasada bir bilgim yok orasını size bırakıyorum.Bütçem 250 - 400 tl arasındadır.Teşekkürler.
dodgerdodger
Üye
darboğaz olmaz.

kasa kafana göre. 600w'lık kaliteli bi psu yeter. amazon'dan evga modellerine bakabilirsin.
TodzaTodza
Üye
Az daha bekle GTX 1060 al bari.
RidygoRidygo
Üye
Bütçe kısmı sadece kasa için mi? Kasaya max 400 veririm mi diyorsun?
k0stak
Üye
Evet kasaya max 400 lira verebilirim psu dahil şekilde.
ShadowBaneShadowBane
Üye
Madem konu başlığı açılmış bende buraya yazayım.

İşlemci : İntel i7-6700k Skylake 8M 4.0Ghz

Anakart: MSI Z170A Gaming M7 D4 2400Mhz

Bellek: Kingston HyperX Predator 16Gb (4*4gb) DDR4 2400Mhz CL12

Ekran Kartı: MSI GTX1080 Gaming X 8GB GDDR5 256bit

HDD: Seagate Barracuda 2TB 64MB 7200pm

SSD: Samsung 850 Evo 250Gb

Kasa: CoolerMaster RC-942 Full Tower Psu suz

Güç Kaynağı: CoolerMaster GM 750W 80+ Brozn tak çıkar kablolu 120mm Fanlı

Böyle bir sistem toplayacam, sizce nasıl değişmesi gereken bir parça filan varmıdır ? Özellikle kasa ve monitör konusunda kararsızım, monitöre daha karar veremedim öneriniz varmı? Anakart x99 yap diyenler oluyor.
dodgerdodger
Üye
sistem güzel.

psu olarak amazon'dan evga g2 yada gq model al bence. 100-150tl daha ucuz ve gold.

kasa keyfine kalmış ama full tower ihtiyacın yok. ayrıca bu kadar para verebiliyorsan nzxt modellerine bak. hatta yurtdışından phanteks falan getirt.

şu şekilsiz kasaya 800-900tl gerçekten fazla. internet kafe bilgisayarı gibi zaar.

son yapacağım öneri, çok çok acelen yoksa psu, ram'i kesinlikle amazon'dan al. ssd fiyatı çok yakın, onu buradan alabilirsin. 10 günde eline geçer hepsi.

Beğenenler: ShadowBane, Dharkan

ShadowBaneShadowBane
Üye
Peki monitör olarak ne önerirsin? 2k bir mönitör en uygunu olacaktır sanırım.

Ben şunu düşünüyorum

http://www.eksenbilgisayar.com/store/ProductDetails.aspx?productid=106258
DharkanDharkan
Üye
Kasa olarak ne alacağınız bilgisayarı nereye koyacağınıza, içine bir şey yapıp yapmayacağınıza bağlı biraz da.

Kablo düzenlemesine özen gösterip, kasanın içini renklendirmeyi/ışıklandırmayı vs. düşünüyorsan, yan paneli cam olan, sade bir kasa al.

Öyle bir niyetin yoksa tipi hoşuna giden herhangi kaliteli bir kasa al. Kasayı hiç görünmeyecek bir yere koyacaksan da bu ikisini hiç düşünmeden, donanımlarını rahat yerleştirebileceğin, sağlam bir kasa al.
dodgerdodger
Üye
gözükmeyecek bir kasaya da 800tl vermenin anlamı yok işte. nzxt h440, n450 her türlü işini görür. cm'den emin değilim ama nzxt'deki kablo yönetimi vs süper. fan hub falan da var.

Beğenenler: Dharkan

DharkanDharkan
Üye
Ha bir de amazon'dan kasa almayın, 60-80 dolar arası kargo parası alıyorlar
discussioncontroller