Sistem Kasa Önerisi
ShadowBaneShadowBane
Üye
ilerde belki SLI işine girebilirim ve Ram arttırırım belki. Anakart konusunda X99 çok daha iyi diyorlar, MSI M7 yeterli olurmu bilmiyorum. Kasayı görünür yere koyacam, full tower almamı önerdikleri için bunu seçtim ama dodger söylediği kasalara bakacam hemen.
dodgerdodger
Üye
x99 konusu bana göre meraklı işi. performanslı mı? evet. ama o kadar fark vermeye değmez. ben i5 6600k, msi m5 kullanıyorum misal. m7 ile arasındaki tek fark bazı yapısal farklar ile oc için faz sayısının fazla olması. zaten x99 harici anakartlarda 16x x2 sli desteği yok biliyorum. ama 16x 8x sli kullanınca ne kadar performans farkı var bilmiyorum.

b.k gibi paran varsa ve verebiliyorsan piyasa istediğin gibi abartmanı sağlayacak ürünlerle dolu ama denge olsun diyorsan kuracağın sistem gayet yeterli.

ama kasa ve psu işine tekrar bak derim.

monitör konusuna birşey diyemiyorum ama zaten piyasa acer,benq,asus ekseninde.

Beğenenler: ShadowBane

ShadowBaneShadowBane
Üye
Beni 5 yıl yüksek ayarlarda oyun oynayacağım bir şekilde idare etsin yeterli aslında. 16x 8x sli da çok fazla bir düşüş olmadığını okumuştum. Overclock içinde M7 yeterli olacaktır. O zaman diğer parçalar iyi diyorsan geriye sadece kasa ve monitör kaldı, monitör konusunda bir tavsiyen varmı?

@dodger teşekkür ederim tavsiyelerin için.
ImplexibleImplexible
Üye
Kasa olarak önerebileceğim;

Corsair 400C
Corsair 450D (Kendim de kullanıyorum)
Corsair 750D Airflow Edition (Full Tower)
Corsair 780T (Full Tower) (Aralarındaki bence en şık kasa)
Cooler Master Master Case Pro 5 (Kasa alacak olsam ciddi şekilde düşünürdüm)

Bunun yanında NZXT de düşünebilirsin tabi. Keşke ülkemizde Phanteks de olsa.

Monitör olarak bence çözünürlükten çok G-SYNC bulunan modelleri düşün. Çok farkediyor.

Ayrıca yukarıda söylendiği gibi PSU, SSD, RAM gibi parçaları Amazon'dan almak mantıklı.
LichSithLichSith
Üye
Ucuz ve güzel airflowlu olarak kasa olarak Deepcool TESSERACT öneriyorlar iyi midir ?
Bu arada biraz cahil sorusu :P olacak ama şimdi kasalarda usb 3 var ya bunları usb 4 gelse değiştirme şansımız var mı ? bazı anakartlarda 3.1 var usb 3 çıkışlı kasayla işliyor mu 3.1 ?
discussioncontroller