Gündem V.4
acdervisacdervis
Mod
Diğer konuya ne olduğunu tahmin edebiliyorum (baya bi temizlik yapıldı, sıkıntı onunla alakalı), düzeltmeye fırsatım yok.

Buradan yakın.
acdervisacdervis
Mod
Kimyasal hadım kanunu çıkmış. Tecavüz suçlularına kimyasal hadım uygulanabilecekmiş.

Yönetmeliğe göre, cinsel suçlardan hüküm alanlar hakkında cezanın infazı sırasında ya da koşullu salıverildikleri takdirde denetim süresi içerisinde cinsel isteği azaltıcı tıbbı tedavi de dahil önemli yaptırımlar getirilebilecek. Yargı kararıyla getirilecek yükümlülükler arasında, “Tedavi amaçlı programlara katılmak, suçun mağdurunun oturduğu ve çalıştığı yerleşim bölgesinde ikamet etmekten yasaklanmak, mağdurun bulunduğu yerlere yaklaşmaktan yasaklanmak, çocuklarla bir arada olmayı gerektiren bir ortamda çalışmaktan yasaklanmak” da yer alıyor.

Beğenenler: rubyred

DarkSoul47DarkSoul47
Üye
Suçun temeline inmek yerine böyle hadımdır, pembe otobüstür salak salak yöntemlere devam. Önce cezayı indirmeden hapse tıkmayı öğrenseler keşke.
acdervisacdervis
Mod
Tecavüz ve pedofili suçlularının tekrar suç işlemesini önlemenin (psikiyatrik tedavi ile beraber) en başarılı yöntemlerinden biriymiş bu. Salak salak demeden önce bi aç oku.
DarkSoul47DarkSoul47
Üye
Vallahi daha bu dönem içerisinde idam, hadım, müebbet vb. Konular araştırma konumdu. Yöntemin faydalılığı hukukun ne kadar düzgün uygulandığı ile doğru orantılı. Bir insanın suçlu dahi olsa, kimyasal bir şekilde vücuduna müdahale, hele bizimki gibi kokuşmuş bir hukuk düzeninde ciddi riskler içeriyor.
SwooshSwoosh
Üye
bi taraftan ben de öyle düşünüyorum ama öte yandan tecavüzün de ciddi bir cezası olması gerektiğini düşünüyorum
ikircikli bir konu

Beğenenler: Feyling

dodgerdodger
Üye
uygulansın. zararı yok.
hebelehoohebelehoo
Üye
JerryJerry
Üye
Zararı var, aynı idam gibi suçsuzu bok yoluna infaz edebilirler.

Balyoz ve Ergenekon'dan tutuklananlar idam cezası olsa ölmüş, şimdi arkalarından ne iyi adamlarmış diye konuşuyor olurduk.

Bugün suçsuz yere içeride yatan kaç tane adam vardır acaba? Adalet sisteminin düzgün işlemediği yerde infaz kanunlarını 50 defa düşünmek gerekir.
hebelehoohebelehoo
Üye
Bu da aynı idam gibi sorunu çözmekten çok halkın gazını almaya yönelik bir şey. Tecavüzcülere abuk subuk mazeretlerle indirim veren hakimleri temizlesinler önce.
Sifon
Üye
acdervis dedi:

Tecavüz ve pedofili suçlularının tekrar suç işlemesini önlemenin (psikiyatrik tedavi ile beraber) en başarılı yöntemlerinden biriymiş bu. Salak salak demeden önce bi aç oku.

O kadar başarılı bir yöntemse neden gelişmiş ülkelerde neredeyse hiç uygulanmıyor?
discussioncontroller