Gündem V.4
KontakspreyKontaksprey
Üye
Meme göstermeli oyun dedi ahahahaahaha

kurtkapankurtkapan
Üye
ulan daha yaptırım gelmeden hal buysa, pazartesi ilk kendini yakma olayı olur zaar

berberde 5 akplinin arasında izliyorduk damatın konuşmasını. bir tane yararlı bir şey söylemedi herif. berber tayfası dahi savunamadı herifi.
NoumenonNoumenon
Üye
Dalga geçmek için değil, hakikaten anlamadığım için soruyorum. Şu cümlede anlatılan nedir:
" Bankacılık sektörü en temel sektörlerimizden biri olmaya devam edecek, finansal sistemdeki payını azaltacağımız, sermaye sisteminin pasta payını artıracağımız bir dönem olacak".
acdervisacdervis
Mod
En, en, en iyi niyetle okursam direkt şirketlerin tahvil satmasını, direkt yatırımcıdan borçlanmalarını, bankaların finansman sağlayıcı pozisyonlarına rekabet çıkmasını desteklemek istedikleri anlamı çıkabilir. İlki harika olur ama onun için de tahvil satacak şirketlerin devletin memesinden emmemesi gerekiyor. Şu anda anca Koç, Sabancı vb yapabilir.

Eğer bu yönde bir beyanatsa saatlerce girdiği toplantılardan anca bu kadar kalmış.
TriumvirateTriumvirate
Üye
Dolar 8 tl üzerini kısa ve orta vadede rahat görür
10'a kadar da yolu var gibi bu gidişle
TaxmanTaxman
Üye
Sanırım bankadaki yurolarımı çekeceğim yaw içime bir korku geldi. El falan koyar piçler şimdi.
502502
Üye

Meme göstermeli oyun dedi ahahahaahaha

Merhaba arkadaşlar, ben Efe Aydal. Nasılsınız, keyifler nasıl? Bi podcast takip ediyordum, see jee dabulyu olduğu için takibi bıraktım.

Spoiler:
image
NoumenonNoumenon
Üye
"Barış arkamda, savaş önümde" ?

dodgerdodger
Üye
muhalif olsakta insan devletin başındaki insanlardan bu durumda yapıcı birşeyler bekliyor ama yok.

bugün tayyip saçmaladı, damadı daha da sıvadı. güven ortamı sıfır şuan. bankalar döviz işlemi yapmıyor.

bugün maaşım yattı ama bi boka yaramadı. bi 400-500dolar azalmış. şaka gibi ya. korkutucu olan ise buradan bir dönüş için çaba verilmemesi.

zaten bugün bile yapılsa reformlarla yola çıkılsa ülkenin 1 yıl önceki haline geri dönüşü minimum 6-7 yıl.

ben de yürek yemiş gibi eylülde amerikaya gidiyorum zevkine. ama 2 tane bıyıklının yüzünden elime geçen fırsatı tepmicem. vericem 35 doları dış mihraklara, emperyalizmin simgesi empire state'ten etrafı izlicem. sikerler.
YacatismaYacatisma
Üye
bu söyleyeceğim şeye ben inanmak istemiyorum ama yıl sonuna doların 13-14 lira ile gireceği söyleniyor.
yabancı menşeili bir firmada çalışan arkadaşımdan gelen bir bilgi bu. 1 gecede 1 lira arttığını düşünürsek doların çok da zor değil sanırım o seviyeye çıkması.
discussioncontroller