Gündem V.4
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Bu güzel insanları zamaninda nasil vatan haini diye içeri atmışlar, yaziklar olsun. Fetocu diye iceri attıkları insanların icinde de var böyle güzel insanlar, biliyorum.
SmoKiNg ACESmoKiNg ACE
Üye
Tamam orası kesin. Onda hemfikiriz. Ama sizler de biliyorsunuz ki bu tip tartışma programlarında bir adet moderatör olmasının sebebi belli bir zaman içerisinde katılımcıların tamamının belirlenen konularda fikirlerini belirtmesini sağlamaktır.

O da belli bir sıra ile konularıo işlemeye çalışıyor. Adamın sorduğu sorulara cevap verseler zaten anlatmak istediklerine de gelecek sıra. Böyle karman çorman gidince hem dinleyen ilgisini kaybediyor hem de konuda merak edilen asıl sorular cevapsız kalıyor.

Bu arada hani belirteyim (zira toplu katliami seviyorsunuz) Ahmet hakanı da alt tarafımın kılı kadar sevmem. Ama haksız eleştiri de yapmamak lazım.
TriumvirateTriumvirate
Üye
Lan hic Dogan Holding kanalinda Feto'nun ustundeki kontrol mekanizmasina laf ettirirler mi ?
Batinin "Demokrasi" , "Ozgurlukler" seklinde bozuk plak gibi kendi kendini tekrarlayan propagandasinin ulkedeki bayrak diregi adeta. Ha demokrasi ve ozgurluk kaliplarina saldiriyormusum gibi anlasilmasin ama batinin demokrasi ve ozgurlukler anlayisinin yine Batinin kendi isteklerine boyun egdirmek icin kullandigi ve diger ulkeler tarafindan cok normal birseymis gibi kabul edilmesini bekledigi ideojik bir silah oldugu da cok acik. Özetlersek; Batı Demokrasisi ve Gerçek Demokrasi arasında siyah ve beyaz kadar bir fark olduğunu söylemeye çalışıyorum.

Beğenenler: kurtkapan

MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Resmi gazetede ihraç edilen komutanlarin listesini yayınlanmışlar.
kurtkapankurtkapan
Üye

Ha demokrasi ve ozgurluk kaliplarina saldiriyormusum gibi anlasilmasin ama batinin demokrasi ve ozgurlukler anlayisinin yine Batinin kendi isteklerine boyun egdirmek icin kullandigi ve diger ulkeler tarafindan cok normal birseymis gibi kabul edilmesini bekledigi ideojik bir silah oldugu da cok acik.

sakin kafayla oliver stoneun untold history of us'ine başladım. ilk çıktığında izlemiştim ama bu sefer daha güzel gidiyor. ww2den sonra o kadar gözle görülür bir şey ki bu.

izleyin izlettirin. bilinen şeyler ama ufuk açıyor.
PotterPotter
Üye
image
creiGncreiGn
Üye

Bu güzel insanları zamaninda nasil vatan haini diye içeri atmışlar, yaziklar olsun. Fetocu diye iceri attıkları insanların icinde de var böyle güzel insanlar, biliyorum.

Var mutlaka, ancak şu saatten sonra kim suçlu kim suçsuz ayıklamak mümkün değil bu tımarhanede. Necdet Özel ve sonrasında Hulusi Akar'ın genelkurmay başkanlığı dönemlerinde zirve yapmış olsa da önceki 10 yılda da cemaatin bu denli palazlanmasına göz yumdu TSK'nın komuta kademesi. Hilmi Özkök ve sonrasında gelen genelkurmay başkanlarının tamamı maalesef ya bu duruma gelinmesine ön ayak oldular, ya da bazı şeylere göz yumdular bir şekilde.

Misal bu Balyoz ve Ergenekon davalarında hapse atılıp yargılanan askerlerden birçoğu ordudan ihraç edilmeyip davalar sırasında ve sonrasında emekli olmuş olmalarına rağmen, Necdet Özel Kara Kuvvetleri Komutanı iken bu davada yargılanan subaylardan Kara Kuvvetleri'ne dahil olanlarının bir çoğu ordudan hakları alınarak atıldılar. Madur olan bir çok subay en azından emekli olarak bir nebze de olsa daha az zarar görmüş olmalarına rağmen davalar devam ederken ordudan atıldıkları için şu anda emeklilik hakkını dahi alamamış bir çok subay var kara kuvvetlerinde. Bir diğer örnek de Hulusi Akar. Günlerdir cemaat yüzünden mobbingle, baskıyla askeri okullardan atılan öğrencileri okuyup üzülüyoruz, bir çok kişinin tanıdıkları da vardır mutlaka aramızda. Hulusi Akar'ın Kara Harp Okulu olduğu dönemde 2000'den fazla askeri öğrenci okullardan uzaklaştırıldı. Bir çoğunun da subay-astsubay çocukları olduğu söyleniyor. Bir kaç yıldır hayıflanıyordum keşke asker olsaydım diye ama şimdi bakınca o yola girmemek daha iyi olmuş diye de düşünmüyor değilim. Okuldan atılmak ya da şimdiki dalgayla görevden uzaklaştırılmak işten bile değilmiş.

İki gündür Ahmet Hakan'ın programına çıkan subayların komuta kademesine karşı bu kadar öfkeli olmalarının sebebi de bu göz yumma; yıllardır bas bas bağırıyor adamlar, daha yeni yeni öğreniyoruz biz. Öyle zannediyorum ki Hilmi Özkök'ten itibaren düzgün denilebilecek bir tek Işık Koşaner vardı genelkurmay başkanlığı yapanlar arasında, o da istifa etmişti zaten.

Sözün özü, bu olayda da hiçbir suçu olmadığı halde madur olacak binlerce kişi olacaktır muhakkak. Bir şeylerin düzeleceğini beklememek gerek. Bize bile bu kadar dokunurken bu olanlar, düzgün subayların neler hissettiğini tahmin edemiyorum ama yapacak bir şey yok.

RedBeardRedBeard
Üye
Bu arada Ali Türkşen gene sonlara doğru döktürmüş;

Beğenenler: Lost, creiGn, Soddorath, Gun

SoddorathSoddorath
Üye
Ne olduğunu uzun yıllar kamuoyu tamamen öğrenemeyecek gibi geliyor bana. Meclis komisyonu bazı parçaları birleştirebilir ama nereye kadar giderler meçhul.

Hakan Fidan-Hulusi Akar-Mehmet Dişli-Levent Türkkan ifadelerinde bir tuhaflık var. Ya birileri birilerini korumaya devam ediyor, ya ifadelerinin tamamı değil bunlar sadece milletin gazını almak için servis edilen şeyler, ya mit ve tsk komuta kademesi de bu işe ucundan kıyısından girmiş kafa karıştırıp iz kaybetmeye çalışıyorlar, bilemiyorum. Hala çok bilinmeyen var; şu medya, bayram havası, ohal falan iz sürmeyi de soru sormayı da güçleştiriyor. O yüzden şu komutanların programı iyi geldi belki de hepimize. Artık net, sağlam tespitler, durum değerlendirmesi ve icraat görmek istiyor insan. Hükümet yine panik halinde tepkisel karar veriyor gibi bir görüntü var.

Her türlü boktan kırılgan bir durum. Pkk aktivitesi yükselirken, erdoğan hdp'yi birlik havasının içine dahil etmedi, oysa mecliste bir yakınlaşma falan görüldüydü. Diğer yandan milleti hala meydanlarda tutarak bir çeşit güç gösterisi yapıyor ama tam tersi bu durum kullanılabilir de. Bu insanlar tetikte, öl de ölelim kıvamındalar. Terör ve provokasyon için hatta iç savaş için bile bir zemin var hala ortada. Fetö tam olarak tasfiye edilmeden birkaç tur daha atmak isteyecektir. Şu saatten sonra gizlenip uzun dönemli plan yapamazlar artık. Üst akıllar ise başka mesele.

Aklıma hala erdoğan'a ve başbakan'a mit'in haber vermiş olabileceği ihtimali gelmiyor değil. Bunların tasfiyesini hızlandırmak ve genişletebilmek için bile bu olayları göze almış olabilirler. Fetöcülerin hareketlenmesini ve kendilerini göstermesini bekleyerek daha sağlıklı bir temizlik yapmak istemiş olabilirler. Böyle bir risk almak için sağlam bir güvencen olması lazım tabi, erdoğan'ın böyle güvenebileceği bir güvenlik gücü var mıdır bilemiyorum.

En uzun vadede de Erdoğan'ı "Bütün bu olay bitene sebep olmakla suçlanıyorsun" diye hitap eden bir hakimin karşısında görebilecek miyiz acaba?

hammer_of_alkadrazhammer_of_alkadraz
Üye
Konu dışı; Ali Türkşen net bir biçimde Cpt. Price'a benziyor.
discussioncontroller