METALLICA - Hardwired...To Self-Destruct !!!!!!
FirewingFirewing
Üye
Albüm Spoti'de, Deluxe versiyon.

Bazı şarkılarda biraz sıkıldım. Neyse zaman içinde göreceğiz bakalım.
creiGncreiGn
Üye
İlk sefer dinlerken bildiğin uykum gelmişti. İlk turdan sonra ara verip ertesi gün dinlediğimde bambaşka gelmişti kulağıma. Kesinlikle zamanla güzelleşen bir albüm. Bu saatten sonra klasik beklemek pek doğru olmaz tabii ama "Black Album'den sonra gelen albümlerin en iyisi mi acaba" diye tartışılır kesinlikle. İkinci cd'de tempo düştüğü için sıkıyor biraz; ilk dinleyişte Am I Savage dışındaki şarkıları pek beğenmemiştim.
Amenquiver
Mod
Abi Load'dan kesinlikle iyi değil ya. Bütün albümü alıp Outlaw Torn'u verir misin? Ben vermem. O epiğin dışında da bir sürü kalbur üstü şarkı var. Diğer albümlerden iyi ama onlar bildiğin çöp zaten.

Beğenenler: MAVİSAKAL, Soddorath

CombiningPersonCombiningPerson
Üye
ben bayıldım doğrusu
Geass
Üye
Mesele bence Load-Reload'dan iyi olup olmaması değil gibi. Açıkçası Hardwired ve Spit out of Bone dışında Load tınısını yakalamışlar bence. Hardwired pek beğenilmemiş olsa da özellikle Spit Out of Bone için millet Kill'em All'a koy sırıtmaz diyor. Her türden Metallica severi tatmin edecek parçalar var yani. O yüzden olmuş, hoş bir albüm bence ^_^

Ben klipler konusunda en beğendiğim klip Halo on Fire oldu. James'in fanların arasında olması falan hoş detaylar. ManUNkind'ın klibine önce güldüm sondaki kendini kesme sahnesinden dolayı biraz iğrendim. sdfsd
Bir de bu klipleri arka arkaya vermek ilginç. Sürece yayarlar diye düşünmüştüm. Hepsi üzerinde düşünürler diye. İlk başta iki saatte bir yayınlanacak diye duyunca pek özenli yapmazlar gibime gelmişti. Saçma tabi. Ama baya üzerine düşünmüşler güzel olmuş. Here Comes Revenge'in özellikle kansız korkunç bi yapısı var. İlginç geldi. Spit Out of Bone'un klibinin girişindeki hızlı resimler, kocaman robot kafa tası bana çok Megadethvari geldi bunu da söyleyim.

edit:
ReyJeyReyJey
Üye
prodüksiyonun dibine vurmuslar canli yayinladiklari konserde, larsın canı cikti garibim

https://youtu.be/H4ZGXySaI0A

Beğenenler: Soddorath

SoddorathSoddorath
Üye
ReyJey dedi:

prodüksiyonun dibine vurmuslar canli yayinladiklari konserde, larsın canı cikti garibim

https://youtu.be/H4ZGXySaI0A

Hee ben de bunu koymaya geldiydim, hoşuma gitti çok. Arada gelen metallica dönemime geldi. Yalnız yeni parçalardan neredeyse çalmamışlar, önceden yaydıklarını çaldılar.
FirewingFirewing
Üye
Albümün iyi kötü vs olmasından öte, bana öyle geldi ki bir şeyler değişmiş. St Anger la girilen sikko dönemden itibaren üstlerine yapışan dandiklik kalkmış. Çok epik olsun ya da olmasın, şarkılar üzerinde harcanan çabanın hissedilmesi, kliplerdeki uğraşı, şu konserdeki hava... Silkelenip ayağa kalkmaya niyetlenmişler ciddi anlamda. Senelerdir süregelen metaliga bitti yeaeae imajını "Lan olm ölmedik biz, hadi kalkın doğru dürüst bişeyler yapalım" deyip silmeye niyetlenmişler sanki. Bunu gördüğüm andan itibaren de şarkılardan aldığım tad da değişiyor. Eski işlerle karşılaştırıp durmayı bırakıyorum. "Ha şöyle yaa" diyorum...

Beğenenler: creiGn

OneInchManOneInchMan
Üye
niye death magnetic'in üzerinde kötü bir hava var forumun üzerinde yav, albüm güzeldi bence

Beğenenler: CombiningPerson

RedBeardRedBeard
Üye
Beni albümde rahatsız eden şeyler Lars'ın teneke davulu, Kirk'ün de birbirinin aynısı dandik soloları. Ama gene iyi albüm, epey güzel.
discussioncontroller