METALLICA - Hardwired...To Self-Destruct !!!!!!
L1S
Üye
Swoosh dedi:

L1S dedi:

Şarkılarını binlerce kez dinledim, onlara özenip gruplar kurdum, 99 konserinde ve sonrakilerde onlarlaydım, şimdi yeni albümleri eskisi gibidir veya değildir, alıp dinliycem. Değerlendirmem basittir, alıp dinlerim, amaç da bu değil midir, popüler kültür öğütücüsü iki kendini müzik eleştirmeni sanan lavuk Metallica bozdu diye dergiye yazınca Metallica bitecek mi yani benim için ! Metallica benim için bir efsanedir.

L1S dedi:

Fanboyları değilim

Eyvah yakalandım, çok mutlu olmalısın.

Kardeşim efsane dedim, her albümlerini alır dinlerim dedim de fanatikleri olduğumu düşünmüyorum, fanboyları değilim evet, herkes her savunduğu şeyin fanboyu diye damgalancaksa yandık. Metallica yla yatıp onlarla kalkmıyorum, eleştirileri de eleştirenleri de anlayabilirim. Açarım şarkısını dinlerim, iyi derim kapatırım. Aşırı ya da uçta olmam şart mı şarkılarını seviyorsam. Benim tek söylemek istediğim adamlar müzik yapıyor, kimseyi kandırmıyor, Metallica diye tabir edilen thrash dönemlerine döndük diye de iddia etmiyor, benim savunduğum konu, albüm çıktığı gibi ilk haftasında albümü alacak insanların ikiyüzlü davranması. Tıpkı şu an sağda solda bok atanların, bu gruptan biri öldüğünde popüler kültür sitelerinde efsanenin sonu diye konu başlığı açacak olmaları gibi.

İstediğinizi düşünebilirsiniz, yıllarca aynı çizgide müzik yapan grupların belli bir zaman sonra aynı şeyi tekrar etmeleri de bana göre normal değil. Bu albüm için de şu an söyleyebileceğim : ben bir şarkıyı birkaç kez dinlediğimde anlayabiliyorum ve tüm albümü birkaç kez dinlemeden önce yorum yapmanın erken olduğunu düşünüyorum. İyi akşamlar.
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Zzzzzzzz
creiGncreiGn
Üye
"ananıskiiii" dedirtmez artık Metallica (ya da herhangi bir 30+ yıllık grup) ama St.Anger ve Death Magnetic'le yaşadıkları duraklama dönemini atlatmış görünüyorlar. "Metallica bitmiş yaeaeae"dan ziyade, yapacakları son albüm olacak olsa en azından kapanışı iyi yaptılar denilebilecek bir ustalık dönemi eseri geliyor bence. St.Anger'daki yolunu tamamen kaybetmiş ve Death Magnetic'teki eski günlerine dönmeye çalışan tryhard haller gitmiş ve daha oturaklı bir müzik var gibi geliyor bana.

Bu sefer şarkılara emek harcandığı belli. Şu üç şarkıdaki seviyeyi tutturacak olurlarsa ben tatmin olurum. Hele şöyle güzel bir ballad olsa, temposu daha düşük 1-2 groovy hard rock şarkısı da olsa tam olacak. Olsa şöyle yeni bir 2*4, King Nothing falan...

Beğenenler: Soddorath

MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Unforgiven IV bekliyordum ben. :P
Geass
Üye
FirewingFirewing
Üye
@L1S
Söylediklerinde absürd ya da yanlış bir şey odluğunu düşünmüyorum (dharkan ın alıntıladığı beylik laf kısmı dışında) lakin, o bahsettiğin bok atanlardan burda yok abi. Şarkıyı dinliyoruz, iyiyse iyi kötüyse kötü diyoruz senin de belirttiğin üzere. Rage mode açmışsın, biraz o yüzden ti'ye aldı millet.

Beğenenler: Dharkan, CombiningPerson

FaironFairon
Üye
Şu ana kadar yayınlananlar arasında en çok Atlas, Rise'ı sevdim ben. Nakarat kısmı iyi olmuş.
FirewingFirewing
Üye
Moth' u söylemesi çok daha eğlenceli yav.
AvenAven
Üye

Beğenenler: Firewing, RedBeard

phdphd
Üye
Düşmüş sahte değilse

Meraka dayanamayıp dinledim. Atlas ve Moth'a ek olarak son üç şarkıyı, özellikle son şarkıyı epey beğendim. Genel olarak da beğendim. Senengır gibi bir prodüksiyon faciası değil kesinlikle ki yayınladıkları şarkılardan anlaşılıyordu zaten. Dream No More gibi bazı şarkılar Load - Reload döneminde yazılıp yirmi yıl beklemiş gibi (olumlu anlamda).

Hammett hiçbir besteye katkıda bulunmamış internete göre. Resmi olarak çıksın öğreniriz doğrusunu ama doğruysa albüm boyunca sıfır katkı yapması sanırım grubun tarihinde bir ilk.
discussioncontroller