oyuncu setupım için monitör tavsiyesi ve eleştiri lütfen
pharmacist
Üye
iyi forumlar sevgili oyun severler;
Pc im:Asus - ROG 17.3" Laptop - Intel Core i7 - 32GB Memory - 1TB Hard Drive + 256GB Solid State Drive - Copper Silver
Mause razer mamba ,klavye ttsport,kulaklık logit. G35.mause pad razer firefly.ekran kartı4Gb gtx 980m
Cs go ve dota 2 oynuyorum agırlıkla, kararsız kaldıgım konu ekran boyutu laptopun çok kücük degil ama oyunlarda klavye kısmı ve benim klavyem büyük oldugu icin kendi ekranı uzakta kalıyor verim alamıyorum.
3d oyunlarla pek işim olmuyor yada çizim yapmıyorum, Fps ve ms i iyi bir Monitör tavsiyesi verebilirmisiniz rica etsem?max fiyat 2bin ı aşmasa iyi olur.
DharkanDharkan
Üye
Displayport varsa bu; http://www.hepsiburada.com/benq-xl2430t-24-1ms-analog-dvi-2xhdmi-display-full-hd-led-oyuncu-monitor-pm-bd802998

Sana 144hz monitör şart, bütçen de yetiyor. Fiyat/performans oranı en iyi olan cihaz olabilir bu.

Klavyeyi bilmiyorum ya, kişisel tercih bence. Ben de G710+ var, severek kullanıyorum.
pharmacist
Üye
tavsiyeniz icin teşekkurler suan inceliyorum gercekten güzel bir ekranmıs.laptop suan evde bende iş yerindeyim displayport varmı yokmu suan icimi yiyor acıkcası alırken hic bakmadım. asus Asus MG248Q biraz hosuma gitti fakat ati ile daha uyumlu sanki nvdia da aynı verimi vermez gibi geldi.
pharmacist
Üye
cıhazda Thunderbolt III teknolojisi var bu baglantıyı göruntu icnde kullana biliyormusuz fakat bir bilgisi olan varmı bu konuda monitörlerin de bu giriş yok sanırım
DharkanDharkan
Üye
HDMI 1.4B'yi destekliyorsa bilgisayarın, 1080P çözünürlükte ve 120Hz ile oynayabilirsin. Ama uygun kablo alman gerekir. Desteklemiyorsa 144Hz'lik monitör almana gerek yok bu arada. Displayport ya da bu yukarıda yazdığım olmak zorunda.

Laptopa monitör bağlamak sıkıntılı iş, iyice araştır öyle al. İşe yaramayacaksa çok para vermene gerek yok, daha ucuz bir şey bakarız.
pharmacist
Üye
ustunde D harfi olan bir giris var ama ufak bir kare gibi enine biraz buyukçe,kusura bakmayın tr de daha fazla olmadıgı icin bu laptop hakkında fazla bilgi alamıyorum bı giris display girisimidir?bu arada yardımlarınız ıcın sagolun
DharkanDharkan
Üye
image
pharmacist
Üye
mini displayport mevcutmus aynı verimi alırmıyım?
DharkanDharkan
Üye
Şimdi baktım, evet alabilirsin.

Minidisplayport -> displayport şeklinde kablo alman yeterli.

Yalnız şunu şimdiden belirteyim, 144hz monitörün csgo'da falan efektif olması için 144fps aldığından emin olman lazım, grafiklerini kısıp yükselterek ayar çekmen gerekebilir.

Benim bildiklerim bu kadar. Umarım yardımcı olmuştur
pharmacist
Üye
eline emegine saglık çok sagolun.suan kafamda kalan tek soru mönitörü tunderbolt 3 lemı baglarsam daha iyi yoksa displayport lamı acaba,sanırım bizim gibi bütün gamerlar ince hesap peşinde biraz cok soru sordum kusura bakmayın tkrr elinize saglık
DharkanDharkan
Üye
Oluyor sanırım. Bir ucu thunderbolt diğer ucu displayport olan kablo lazım sana.
discussioncontroller