Master of Orion
marv0l0marv0l0
Üye
Civ V beni kendinden iyice soğutmuşken, sanırım 4X oyunları beni kesmiyo artık derken karşıma çıkı verdi Master of Orion. Oyunu Şuan 20 saat gibi kısa bir süre oynamış olsamda oyuna baya bağlandım. Hatta oyuna karşı romantik hisler bile beslemeye başladım sanırım.
4X oyunlara aşına herkezin en az bir kere de olsa ismini duyduğu efsane bir isimdir Master of Orion. Benim en büyük endişem bu yapımın eskilerin tadını vermeyeceği ve piyasada ki onlarca başarısız remasterın arasına yerini alacağından endişeliydim. Ama oyun serinin eski oyunlarının mekanıklerinin yanında oynanışa ekstra öğeler ekleyerek bir remasterın çok ötesine geçmiş.
Civ: Beyond Earth rezaletinden sonra (bence baya rezalet bi oyundu) bu denli kaliteli bir 4X uzay stratejisi tatmak şahsen beni türe tekrar ısındırdı.
keldorn_thepaladinkeldorn_thepaladin
Üye
Keşke
Keşke master of magicsi tekrar yapsalar.
Moo altında ezildi ama bence daha muhteşemdi.
FeylingFeyling
Üye
Keldorn ergen değil bizi kekliyor, master of magic'i bilen en az 26 yaşında olmalıdır.

Beğenenler: creiGn

Üye
Dayımın arkadaşı ile işlettiği atari saloni/bilardo salonu/ pccafe/ ps2 cafe zarzı bir kafesi vardı. Hala var ama bir tek dayım var sanırım orada yaşamaya başladı. Orada elite oynuyor.
Üye
Ve tauron benim favorim.
Chaos mage hell yeah!!!
Taurondan so ra da kendi yaptığım mage vardı aliharspar diye. Azcık life geri kalan chaosdu. Artifactçıydı bide off staff of chaos yapmıştım kimseye vermiyordum. Hayallerimde ali bey buna yoğunlaşip ibne horusa ariele falan hep büyü çakardı davudi sesiyle de benle yüzleşecek kadar küstahsın. Fare ejdere kafa tutuyorsa kaderi kızartma olmaktır(lütfen laz ziya ya da gandalf ile okuyun) sonra bawwwh flsh.
Mister x mi mysterio x mi ne vardı bende. Life alsam da şu süper şampiyon gelmedi yav bana. Hep ezik derviş ve barbar geldi o x hariç.
Horus hep oç idi. Sen druidsin falan abi sen barışcılsın. Benim tek amacım gelişmek ve üyü sen bana saldırıyorsun boktan yere be köpek
FeylingFeyling
Üye
Hiç bir şey anlamadım.
marv0l0marv0l0
Üye
Oyunda ki deneyimlerimden yola çıkarak şunu söyleyebilirim ki araştırmalar sonucunda elde ettidilen teknolojiler bekde işlevsel değil. Ayrıca nüfüs oyundaki en önemli faktör. Bu yüzden Sakkra ve Klackon ırkları çok güçlü. Umarım yakın zamanda bi update ile dengelerler bu durumu.
Üye
Feyling dedi:

Hiç bir şey anlamadım.

Olur öyle.
discussioncontroller