AMD ekran kartı fps problemi
lateu994
Üye
Problem şu en basitinden normalde 70+ FPS'de çalıştıdığı oyunu aynı kart aynı bilgisayar ya kapatıp açınca ya da oyun içinde birden 30 a düşürüyor ve asla çıkmıyor sonra amdnin sitesine girip güncellemesini yapıyorum ki aynı sürüm yaptıktan sonra tekrar bir süre 70+ FPS de çalıştırıp sonra tekrar bilgisayarı kapatıp açtığımda ve ya oyun içerisinde kafasına göre gene 30 FPS (hatta 27 ile 30 arası oynuyor) 'ye düşürüyor. Gerçekten anlamadım gitti. Kartta eski birşey değil radeon RX470 . işlemci i7 4790 3.60 Ghz ram 16 Gb . Anlamadım bir türlü yardım edebilecek var mı ? SORUN BULUNDU. FAKAT bu win 10 denen işletim sistemi ne kadar herşeyi kapatırsam kapatıyım ekran kartının güncel sürümünü kendi elinde bulunan eski sürümle değiştirmeye devam ediyor. Ben bu işten hakikaten sıkıldım bir çözüm sunacak var mı ?
AvenAven
Üye
Windows 10 kullanıyorsan xbox uygulamasından Game DVR'ı kapat.
lateu994
Üye
herşeyi denedim xbox daki olayı da kapattım fakat bir şey değişmiyor. Birgün 70 fps de çalıştırdığı oyunu aynı ayarlarda birgün 30 fps de açıyor . Ekran kartıda son sürümde.
NeOzguRNeOzguR
Üye
Büyük ihtimâlle sürücü sorunu. Bu dengesizliğin başka açıklamasını göremiyorum.

Ha emin olmak için başka bir ekran kartı denemesi yapabilirsin. Mümkünse yine AMD olan. Onlarda bu dediğin olay oluyorsa dediğim gibi yazılımdan. Olmuyorsa demek ki ekran kartında sorun var. Yeni olduğu için garanti kapsamında değiştirebilirsin öyle bir durumda.
discussioncontroller