Oyungezer 108 - Ekim 2016
hami10
Üye
Bu cd verme bitti anladıkta poster neden bitti acaba?
PhenomenonPhenomenon
Üye
Selam OGZ'deki Hazal Çamur'un yazısı hoşuma gitmedi açıkçası. İnsanların yanlış bildiklerini konuşarak düzeltebilecekken onları ağızlarından kirlilik saçan tüketim odaklı insanlar diye etiketlemiş, yazı boyunca üretkenlik ve entelektüelliği kutsallaştırırken bu insanlardan kaçmak için tükettiği kitabın-müziğin-oyunun nasıl üstün bir beyinden geldiği vurgulanmış. Kibirli ve tepeden bakan bir yorum olmuş bence.

Ömer Abi'nin yazısı güzeldi, gerçekten bilinçaltımıza pompalanan "olm sen enayi misin" düşüncesi günlük hayatta yapılan davranışların temeli olabilir. Güzel gözlem ve tespit abi tebrikler.
geminilasergeminilaser
Oyungezer

Selam OGZ'deki Hazal Çamur'un yazısı hoşuma gitmedi açıkçası. İnsanların yanlış bildiklerini konuşarak düzeltebilecekken onları ağızlarından kirlilik saçan tüketim odaklı insanlar diye etiketlemiş, yazı boyunca üretkenlik ve entelektüelliği kutsallaştırırken bu insanlardan kaçmak için tükettiği kitabın-müziğin-oyunun nasıl üstün bir beyinden geldiği vurgulanmış. Kibirli ve tepeden bakan bir yorum olmuş bence.

Ömer Abi'nin yazısı güzeldi, gerçekten bilinçaltımıza pompalanan "olm sen enayi misin" düşüncesi günlük hayatta yapılan davranışların temeli olabilir. Güzel gözlem ve tespit abi tebrikler.

Peki bu düşünceni doğrudan Hazal'a ilettin mi?
PhenomenonPhenomenon
Üye
Nerden iletebileceğimi bilmiyorum, dergide yazıldığı için buraya yazmayı uygun gördüm. Sanırım forumda yazmıyor hiç hatırlamıyorum.
Hazal
Üye
Merhaba,

Buradaki eleştiriden Eren E. sayesinde haberim oldu. Derginin sonunda hepimizin mail adresleri yer alıyor. Dilerseniz yazılarımla ilgili bana eleştiride ya da yorumda bulunmak istediğinizde o maili kullanabilirsiniz. Hatta tüm yazarlar için geçerli bu. Olumlu ya da olumsuz, geri dönüşler hepimize çok şey katar.

Ben öncelikle eleştiriniz için teşekkür ederim. Neyi neden beğenmediğini anlatan bir eleştiri olmuş. Doğru eleştiri kişiye çok şey katar, o nedenle her daim böyle şeylere değer veririm.

İletişim yolu en bilinen ve en ideal çözüm aslında, doğrudur. Fakat ideali gerçek hayata uygulamak her zaman mümkün olmuyor. Yazımda belirtmediğim için elbette okurun bilemeyeceği üzere, ben yazıda eleştirdiğim kişilerin her biriyle iletişime geçip uygun bir dille yanlışlarını düzelttim. Sonra baktım ki hiçbir şey değişmedi :).

İletişimin fayda ettiği pek çok güzel örnek de yaşadım neyse ki; bunlarsa yine üretmek sayesinde oldu. Üretici bir yön, kimi zaman sözlü iletişimden çok daha fazlası oluyor. Ben Oyungezer haricindeki edebiyat temelli yazınsal hayatımda ve işin radyo kısmında bunu bizzat gözlemledim. Ayrıca yazıda politik doğruculuk da yapmak istemedim. Bu defa köşe yazısı gibi olmayacaktı.

Bunu, yani bu insanların her biriyle ben zaten iletişime geçtim detayını, yazıda belirtmemek benim eksiğim. Yine de, iletişim her zaman bir numaralı çözüm olacak olmasına rağmen, yine her zaman işe yaramayan da bir ideal çözüm (üzülerek söylüyorum). Bazen insanların değişmeyeceğini gördüğümüzde ona göre kendimizi konulandırırız. İşte bunu gördüğüm kişilerde ben de üretken kısma yönelerek bu erozyona maruz kalmamayı seçiyorum. Bu da bir tercih meselesi sanki.

Değişimden bu kadar korkulmamalı. Değişimden bu denli korkulduğu sürece, kimi insanlara ulaşmak için hep önümüzde bir duvar olacak.

Tekrar teşekkür ederim değerli eleştiriniz için.

Not: o yazının derinlerinde "yetişkin" diye tanımlanan insanların hiç de öyle olmadıklarına dair derin bir hayal kırıklığı da var, ehe.

Not 2: İlk defa bir internet platformunda yalın haliyle Hazal adının kullanıma açık olduğunu gördüm. Vay arkadaş. Teşekkürler Oyungezer.

- Hazal Çamur
PhenomenonPhenomenon
Üye
Şimdi parçalar oturdu ve anlayabildim, tercih hakkınıza da saygı duyuyorum. Bu yorum için üye olup zaman ayırıp detaylıca açıklamışsınız, ben teşekkür ediyorum.

Bundan sonra forumda daha aktif görmek dileğiyle =)
MosquéteroMosquétero
Üye

Bundan sonra forumda daha aktif görmek dileğiyle =)

: D

Beğenenler: MAVİSAKAL, Feyling

-Ö--Ö-
Oyungezer, Admin
Teşekkürler Phenomenon, yazıyı beğendiğine sevindim ^_^

Yalnız benim tam istediğim şey aslında burada derginin içeriğinden söz etmek, direkt balta vurmuşsun be Alp a.k.a. Geminilaser ^_^ Mail de atabilirsiniz, buraya da yazabilirsiniz istediklerinizi, hiç fark etmez. Canınız nasıl isterse yani.

Beğenenler: geminilaser, ParaDise

FeylingFeyling
Üye
Derginin satıldığı yerler konusunda kimden bilgi alabilirim? Gümüşhane'de hiç bir yerde bulamadım.

Başka seçenekleri de değerlendirmek açısından sorayım; seti dükkanda en para kullanabiliyor muyuz?

Edit: Bir cevap için beklemeden telefon faturama yansıtarak bir alışveriş yaptım. Geriye 3 gün sonra mng'yi aşındırmak kaldı.

Beğenenler: MAVİSAKAL

GrieverGriever
Üye
Dergi abonelere gönderilmeye başlandı mı? Herhangi bir kargoya verildi mesajı almadım şuana kadar.
discussioncontroller