Oyungezer 108 - Ekim 2016
DrimmadyreDrimmadyre
Üye
Derginin taze takipçilerinden biri olarak benim 2. sayım olan bu Ekim 2016 sayısında, derginin son sayfasını çevirip, en arkadaki "dergileri çöp yerine geri dönüşüm kutusuna atın" ricasını hoşuma gittiği için önceki sayıda da yaptığım gibi tekrar tekrar okuduktan sonra dergiyi kapadım ve aklımda neler kaldığını sorguladım.

Aklımda özellikle üç konu, kalıcı yer edinmiş. Bunlardan biri "Enayi miyim Ben?" , gerçekten çok benzer düşüncelere dağınık olarak sahip olmama rağmen, bu düşüncelerimin derlenip toplanıp, üzerine bir de bu kadar güzel bir başlık eklenmiş halini görmek gerçekten etkiledi beni.

Aklımda kalan bir başka konu ise "Karbon Nanotüpler". Özellikle malzeme bilimi dersinde yakın bir zaman diliminde verilen bir araştırma ödevi sonucunda bir çok bilimsel makaleden ve kitaptan araştırmak durumunda kaldığım ve şu ana kadar hiç ilgilenmediğim bir dünyaya adım atmamı sağlayan karbon nanotüplerin bulunduğu bir köşe görmek beni önce şaşırttı, ardından heyecanlandırdı. Ayrıca bir oyun dergisinin, beni oyun dışında da bu kadar çeken konu başlıklarına sahip olması hafiften ürkütmedi de değil. Yoksa beni mi izliyorsunuz gizli gizli? :\

Dördüncü paragrafa da geçtiğime göre geri kalan düşüncelerimi biraz daha kısa belirtsem hoş olacak. :-) Van Helsing üzerine olan yazıda aklımda yer edinmiş, belirtmeden edemeyeceğim. İnception'da topacın devrilip devrilmediği sorusunu aklıma getiren kişiye teşekkür (!) ediyorum. Ayrıca Mr. Robot'tan bahsedilen köşede hemen alta bir dipnot düşülmüş. "4.-5. bölümde homurdanmalar başladı 7.-8. bölümde "anam n'oluyo" dedirtti." Bende konunun iyice yavaşlaması ve sarpa sarması sebebiyle tam o dördüncü beşinci bölüm civarında izlemeyi bırakmıştım. Bu dipnot sayesinde tekrar gaza geldim, Mr.Robot'a devam edeceğim. Umarım dipnot doğrudur! :P

Son olarak kapaktan bahsetmek istiyorum. (Neden son olarak kapak? :S) Gördüğüm en iyi kapak değil. Düzenli olarak takip etmeye başlayışımın 2. ayı olsa da önceden de rastgele zamanlarda bazı sayıları inceleme imkanım olmuştu. Çok daha iyi kapaklar görmüştüm, o yüzden çıkıp da bu kapak iyi diyemiyorum. Ama kötüde diyemiyorum. For Honor'da ki abilerimizin garip bir çekiciliği var. Özellikle viking dayı çok havalı. Olumsuz yönde eleştiride de bulunmak isterdim ancak ya olumsuz bir şey görmedim, ya da gördüm ama olumlu kısımlar, olumsuz kısımları unutturacak kadar çoktu. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Ayrıca uzun yazdıysam beni uyarın da bir daha böyle uzun tutmayayım. X)

Beğenenler: edenknight, ParaDise, -Ö-

MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Griever dedi:

Dergi abonelere gönderilmeye başlandı mı? Herhangi bir kargoya verildi mesajı almadım şuana kadar.

Benim dergi geldi. Mesaj atmiyorlar artik. En azindan bana gelmiyor.
geminilasergeminilaser
Oyungezer
-Ö- dedi:

Teşekkürler Phenomenon, yazıyı beğendiğine sevindim ^_^

Yalnız benim tam istediğim şey aslında burada derginin içeriğinden söz etmek, direkt balta vurmuşsun be Alp a.k.a. Geminilaser ^_^ Mail de atabilirsiniz, buraya da yazabilirsiniz istediklerinizi, hiç fark etmez. Canınız nasıl isterse yani.

Balta pek kanlı geliyor yav kulağa :D Yok canım ben sadece övgüler ve eleştiriler hedefine ulaşsın istemiştim.

Project_ScorpioProject_Scorpio
Üye
Kasım sayıısnda kapak oyunu bence mutlaka GeoW 4 olmalı ama BF 1 de olabilir tabii bakalım.

Beğenenler: ParaDise

agunZagunagunZagun
Üye

Kasım sayıısnda kapak oyunu bence mutlaka GeoW 4 olmalı ama BF 1 de olabilir tabii bakalım.

Gears of War 4 olmasını ben de isterim ama BF1 olduğu ay BF1 olmazsa olay çıkarırlar valla =D
darkkkraldarkkkral
Üye
Bende Civ VI istiyorum mesela. Hepsini derleyip bir kapağa sığdırın bence :D

Beğenenler: ParaDise

FeylingFeyling
Üye
Feyling dedi:

Derginin satıldığı yerler konusunda kimden bilgi alabilirim? Gümüşhane'de hiç bir yerde bulamadım.

Başka seçenekleri de değerlendirmek açısından sorayım; seti dükkanda en para kullanabiliyor muyuz?

Edit: Bir cevap için beklemeden telefon faturama yansıtarak bir alışveriş yaptım. Geriye 3 gün sonra mng'yi aşındırmak kaldı.

Dergi geldi, Gümüşhane'de olduğum sürece bu şekilde alacağım. Yalnız mng gibi haydut bir firmayla dergi dağıtmak bayii satışından daha ucuza geliyor ya, hayretler içindeyim. 10 liraya aldım dergiyi bedava kargo ile.
PhenomenonPhenomenon
Üye
Pixel- EU vs Total War'a ithafen

Middle Earth Universalis hakikaten çok güzel olur. GZS kısmı BFME2 kadar güzel olacaksa Total War da olur, BFME'deki Conquest modu çok sığdı haliyle.
-Ö--Ö-
Oyungezer, Admin
@Drimmadyre - Uzun uzun yazmanda hiç mahsur yok, yapışdır dilediğince :) Güzel sözler için sağol, özellikle Enayi Miyim Ben? yazısı için söylediklerinle çok mutlu ettin bu incancağızı.

@Project_Scorpio, agunZagun, darkkral - Bilemediniz :)

@Griever - Baktık da abonelere mesaj gidiyor gibi görünüyor aslında sistemde. Bilemedim..
vicente__
Üye
Bana da msj fln gelmiyor valla. Hatta 4-5

aylık aboneliğimde 2 kere dergi geldi ama olsun ^^
discussioncontroller