SSD Sorunsalı
DH_ShagrathDH_Shagrath
Üye
Merhaba arkadaşlar yeni bir pc topluyorum.Daha önce hiç SSD kullanmadım yeni topladığım pc de sistem diski olarak SSD almaya karar verdim.Fiyat performans ürünü olduğunu düşündüğüm Corsair Force LE 120GB almayı düşünüyorum.Sadece windows ve bir kaç program yükleyeceğim.Sorum oyunlar için ayrı bir SSD disk almak mantıklı mıdır.Sadece oyunları yüklemek için bir de Corsair Force LE 480GB almayı düşündüm.Fakat değip değmeyeceğine karar veremedim.İlk önce 500gb samsung 850 evo alıp sistem ve oyun diski olarak kullanmak istedim fakat 850 evo ya verdiğim para ile Corsair Force LE 120 vs 480gb SDD alabiliyorum. Bu yüzden oyun ve sistem diski olarak ayırmak istedim.Sizce oyunlar için SSD ye ihtiyaç var mı?
Utku ÇakırUtku Çakır
Oyungezer, Admin
Ben de geçen sene komple SSD'ye geçtim. En önemli olay işletim sistemi ve ağır yük isteyen Photoshop, Premiere gibi programları SSD'ye yüklemek. PC'nin dört saniye içinde açılıp, 10 saniyede tamamı ile kullanıma hazır olduğunu görmek çok güzel.

Oyunlar açısından SSD'den ekstra fps almazsın ama yükleme sürelerinde düşüş göreceksin. Normalde 1'er dakika süren Witcher 3 ve Fallout 4'ün yüklemeleri, SSD ile 10-15 saniye civarına düşmüştü.

Özetle, işletim sistemi için SSD'ye gerek var evet ama oyunlar için ekstra bir donanım.

Beğenenler: Dharkan, DH_Shagrath, Yacatisma

DH_ShagrathDH_Shagrath
Üye
Oyunlarda sadece yükleme süreleri için gereksiz masraf gibi görünüyor.En iyisi sadece sistem için bir SSD almak.İleride elim rahatlayınca tekrar düşünürüm 45 saniye daha az beklemek için o parayı vermeyeyim.Teşekkürler yardımınız için.

Beğenenler: Utku Çakır

Utku ÇakırUtku Çakır
Oyungezer, Admin

Oyunlarda sadece yükleme süreleri için gereksiz masraf gibi görünüyor.En iyisi sadece sistem için bir SSD almak.İleride elim rahatlayınca tekrar düşünürüm 45 saniye daha az beklemek için o parayı vermeyeyim.Teşekkürler yardımınız için.

Evet eğer ekstra bütçe yoksa şu an için en mantıklısı o.
discussioncontroller