Oyungezer 109 - Kasım 2016
vicente__
Üye
Ömer bunu ben degıl bırcok Ünye'nize düzgün dergı gönderemeeyerek söz normallestırıyorsunuz. Ben uyarıyorum sadece arkadaşı onlemını alıp dıjıtal versıyonu da alsın dıye. Yoksa ayın 10'una kdr dergıyı beklese, sonrasında sıze dönse ve sızın dergıyı tekrar kargolamanız ve adama ulaşması ayın 20sını bulsa... gecmıs olsun )) dıjıtal bende sevmıyorum ama aksı durumda wc de yalnız saatler gecırebılırdım.
vicente__
Üye
Dandik bır tabletten yazıyorum ksr bakmayın
Starlet
Üye
PArdon, gidip bayiiden (D&R'dan falan) almanın suyu mu çıktı. Haa daha ucuz böyle diyorsanız o başka, onu bilemem. Sorun aradaki 2 TL farksa. Ben yıllardır her ay tonla dergi takip ederim hepsini de hiç üşenmem gidip bayiden alırım. Yoksa bende bilirim. hepsine toptan abone olup bana gelmesini. Ama abonelik tarzım değil. Bu tür ufak tefek şeylere de takılmam ben . İstiyorum gidiyorum alıyorum. Noolucak 2 adım attıysak yakınımızdaki bir güvenilir kitabevine (Remzi, Nezih D&R falan gazete satan kulübeler değil). Bacaklarımız mı yara oldu sanki.
Pekala basılı isteyen gidip kendisi de alabilir. Yani bu dergiyi edinmenin fiziksel tek yolu abonelik değil. Ben fiziksel istiyorum abonelik de tarzım değil ve gidiyorum bizzat kendim alıyorum. Bu kadar basit.

Ha abonelik kavramına karşı değilim yanlış anlaşılmasın. Pek tarzım değil sadece. Mesela tek yolu abonelik olan dergileri abonelikle alırım. Misal (WOW resmi dergisi veya yabancı yayınlar (bir dergi için ABD'ye gidecek değiliz herhalde :) Şimdiye kadar hiçbir sorun da görmedim abone olduklarımda, olmak zorunda olduklarımda. Onun dışında gider dergilerimi bayiiden alırım.

Seti Medya'nın abonelik sistemi nasıl ne şekilde çalışıyor pek bilmiyorum. Abone olmadığım için. Sağdan soldan duyduklarıma göre değerlendirme yapmak da bana göre değil. Belki kötüdür, belki iyidir bilemiyorum. Ama arada bir özel sayıları, kaçırdığım sayıları vs. Dükkan.oyungezer'den aldığımda hiçbir sorunla karşılaşmadım. Gayet de iyi bir şekilde ilgileniyorlar. Ne hasarlı dergi/dergiler geldi ne de geç geldi. Belki geç gelmesinin sebebi yayınevi değil de kargo şirketidir. Onu da bilemiyoruz.

Seti Meday'yı savunmak ya da yermek gibi bir amacım kesinlikle yoktur yanlış anlaşılmasın. Dediğim gibi abone olmadığım için sistemleri iyi mi kötü mü bilemiyorum. Herhangi bir kişiyi hedef alıp da yazmadım. Alınanlar varsa şimdiden kusura bakmasınlar.

Fakat dergiyi fiziksel olarak edinmek isteyip de tek yolu abonelikmiş gibi davranmak biraz tuhaf geldi bana. Onun için bir şeyler yazdım bende. Fizikseli 2 şekilde edinilir. Ya satan bir bayiiden almak veya abone olmak. Abonelik sorunluysa bayiiden alınabilir.

Ama abonelik daha ucuz, bulunduğum şehirde/bölgede/yerde pek bayii yok, zor bulunuyor vs. derseniz orası başka.
Pekala gayet de alınabilir fiziksel hali. Abonelik şart da değil.
darkkkraldarkkkral
Üye
Ben dergiye yaklaşık 1 yıldır aboneyim. Bana derginin ayın 10'unda geldiğini hiç hatırlamıyorum mesela. En geç ayın 6 veya 7'si o da 1-2 ay önce denk geldiği gibi bayrama yani resmi tatil gününe denk gelirse oluyor. Eğer abone olma konusunda kararsızsan ben olmanı tavsiye ederim. Şehir merkezinde bir yerde yaşıyorsan dediğim gibi olur fakat biraz daha dışındaysan 1-2 gün geç gelebilir.

Beğenenler: Feyling

Project_ScorpioProject_Scorpio
Üye
Dergiye 10 aydır aboneyim MNG kargo apartmana bırakıp giidyor dergiyi şimdiye kadar hiç kapıya kadar getirmediler hatta gelirken zile bile basmıyorlar atıp gidiyorlar sizlerde de muamele böyle mi? Allahtan apartmanda herkes eski komşumuz dergiyi gören getiriyor kapıya.
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
İşyeri adresini verdiğim içi mecburen ayağıma kadar getiriyorlar.
GlitchGlitch
Üye
Dergide sadece bu aylık mı poster hediyesi var ? *cries in the corner *
vicente__
Üye
Basılı halini almak tercihim zaten. Tabii bayilerde bulabilirsem : )
mit1980mit1980
Oyungezer

Dergiye 10 aydır aboneyim MNG kargo apartmana bırakıp giidyor dergiyi şimdiye kadar hiç kapıya kadar getirmediler hatta gelirken zile bile basmıyorlar atıp gidiyorlar sizlerde de muamele böyle mi? Allahtan apartmanda herkes eski komşumuz dergiyi gören getiriyor kapıya.

Bizim buradaki MNG kapıya kadar getirip bizzat bana teslim ediyor, üstüne bir de imza alıyor. Bence sorun sizin oradaki MNG çalışanlarının işgüzarlığında. Müşteri hizmetlerine çıtlatabilirsiniz belki.

Beğenenler: Feyling

-Ö--Ö-
Oyungezer, Admin
@vicente__ Ama dostum çok farazi şeyler söylüyorsun. Yani 2 yıl öncesi falan olsa okey diyeceğim de her ay ofiste dergileri direkt biz paketliyoruz, bütün abonelerin adreslerini isimlerini vs. doğru şekilde çıktı alıp etiketleri biz yapıştırıyoruz falan. Sorun olmaması için elimizden geleni yapıyoruz, yine sorun yaşayan olursa da mevzuyu çözmek için elimizden geleni yapıyoruz.

Hani demişsin ya birçok üyenize düzgün dergi göndermiyorsunuz diye. Onların kim olduğu konusunda spesifik olabilir misin? Veya şikâyetlerini nerede dile getirdikleri konusunda? Bize abonelik konusunda uzun zamandır fazla şikâyet gelmiyor çünkü. Elimizden gelen bir şeyse çözmeye çalışalım. Bir yerde mi denk geldin abonelerin şikâyet ettiğine yoksa sadece sana öyle geldiği için mi öyle yazdın?

Ha tabii darkkral'ın dediği gibi resmi tatiller falan ay başına geldiğinde kargolar çalışmadığından gecikmeler olabiliyor, o konuda bir sıkıntı yaşadıysan kusura bakma, yapacak bir şey yok o tarafta.
discussioncontroller