Şu Özeliklere Sahip Yarış Oyunu Tavsiyesi İstiyorum Lütfen
Hakiki_TaylanHakiki_Taylan
Üye
Merhaba arkadaşlar

-Önemsiz Bilgi-
Yarış oyunları hakkında pek bilgim yok, bu sebepten yarış oyunları hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum. Aradığım özellikleri yazayım, siz de bana aradığım gibi bir oyun olup-olmadığını yazın lütfen. Aradığım özellikleri ve önemini puan ve açıklama olarak vereceğim, şimdiden teşekkürler.
-Önemsiz Bilgi Bitti-

-Oyunda Aradığım Özellikler-

*10/10-Tek Oyuncu Kariyer Modu: Oyunda tek oyunculu kariyer modu olmalı, "yarıştan-yarışa" ya da "açık-dünya" olmasının bir önemi yok.

*10/10-Ekonomi: Yarışlarda para veya prestij gibi kaynaklar kazanmak isterim.

*10/10-Araç Modifikasyonu: Yarışlarda kazandığımız para/prestij ile yeni arabalar alıp, arabamı yeni parçalarla modifiye edebilmek isterim.

*10/10-Kokpit: Aracı kokpitten kullanabilmek isterim. Siz hiç arabanın kaputunda oturan ya da arkasında uçan bir şoför gördünüz mü?

Bunlar "olmazsa olmaz" istediğim özelliklerdi, şimdi önem sırasına göre "olsa iyi olurmuş" özelliklere geçelim.

*10/8-Gerçekçi Sürüş Dinamiği: Arabaların sürüşü gerçek fizik kurallarına ne kadar yakın olursa, o kadar iyi olur.

*10/8-Hasar Modellemeleri: Araçlar kaza yapınca hasar alsa ve ben de biriktirdiğim para/prestij ile onu tamir ettirebilsem iyi olur.

*10/7-Yapay Zeka: Yapay zeka yaldan hiç çıkmayacak kadar ya da yolu bir-türlü tutturamayacak kadar tuhaf olmamalı. Dünyanın en iyi şoförü bile yoldan çıkmıştır.

*10/7-Ses Efektleri: Motor sesleri güzel olursa iyi olur, müzik hiç önemli değil.

*10/5-Grafik: Grafikleri yüzüne bakılabilecek kadar olsun yeter. Fakat aradığım özelliklere uygun oyunun grafikleri güzel olanı varsa o da olur. :)

Bu özelliklerin en azından ilk dört(4) tanesine uyan yarış oyunu biliyorsanız lütfen paylaşın.
LostLost
Üye
grid 1
kurtkapankurtkapan
Üye
aar grid 1

modifikasyon dışında her şey var
hebelehoohebelehoo
Üye
Porsche Unleashed çok eski kalıyor galiba artık?

DharkanDharkan
Üye
hebelehoo dedi:

Porsche Unleashed çok eski kalıyor galiba artık?

Hâlâ favori yarış oyunum :(

Beğenenler: hebelehoo

goo_khangoo_khan
Üye
grid 1
Üye
Önerdiğiniz iki oyunun da Game-Play görüntülerini izledim.

Grid 1= Kokpitte şoför pedallara bile basıyordu yahu. Fiyatı da uygun, keşke birde bayram(yabancı) indirimi uygulasalarmış. Win 8.1'i desteklemediği söyleniyor. Umarım herşey yolunda gider.

NfS: Porsche Unleasged= Modern sistemlerde çalışıyor gibi görünüyor fakat şüphelerim yok değil. GOG'u da inceledim ama orada yok.

Bu iki oyunun(şimdilik) modern sistemlerde çalışıp-çalışmadığı hakkında sizi bilgilendireceğim.

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.
Utku ÇakırUtku Çakır
Oyungezer, Admin
Forza Horizon 3 de muhteşem.
DharkanDharkan
Üye
Ucuza bulsam alıcam da pahalı.

Beğenenler: Utku Çakır, Hakiki_Taylan

Üye
Grid 1 Windows 8.1 Pro'da sorunsuz çalıştı.

NfS (5) Porsche Unleashed'i ise haalaa bulamadım. İlerleyen zamanlarda oyunla ilgili gelişmeleri sizinle paylaşacağım.

Edit1: NfS5PU ilk başlarda oyunun ana menüsüne ve ayar bölümüne sorunsuz girdim fakat kontrol ayarları bölümüne girince oyun slayt gösterisine dönüştü. O menüden çıkınca düzeldi. Birkaç sefer oyunun ve bilgisayarın bazı ayarlarını değiştirerek kontrol bölümünde oluşan sorunu gidermeye çalıştım fakat başarılı olamadım.

Sanırım 6. denememden sonra oyun sadece girişteki "loading" ekranına kadar geldi, oradan sonra ilerlememeye başladı. Bütün yaptığım değişiklikleri eski haline getirsem de olmadı.

Sorunun ekran kartımla ya da sürücüsüyle alakalı olduğunu sanıyorum.

Ekran kartım: AMD Radeon R9 200, 4 GB RDD5

NOT: Oyunda grafik probleminiz varsa "nGlide" programını yüklemenizi tavsiye ederim.

Edit2: SSD'niz varsa Grid 1 arada küçük-küçük takılmalara sebep oluyor. Bu sorun işletim sisteminiz yada oyun SSD'nin içindeyse oluyor. Bu sorunu çözmek için iki yöntem var.

1. C:\ProgramData\Codemasters\GRID\DataCache\[Kullanıcı_Adı]\ dizinindeki "replay" klasörünün içine boş bir Metin Belgesi(text) dosyası oluşturuyoruz. Sonra bu Metin Belgesinin adını ve uzantısını replay.pbf olarak değiştiriyoruz ve bu dosyayı program özellikleri menüsünden "Salt Okunur" hale getiriyoruz. Eğer bu yöntem kısa süreli oluşan takılmaları önlemediyse 2. adıma geçiyoruz.

NOT: dosya uzantısını değiştirebilmek için uzantıların görünür olması gerek. Program Özellikleri menüsüne dosyaya sağ tıklayarak ulaşabilirsiniz, genelde en alttadır.

2. Bu adımın işe yaraması için HDD'nizin olması gerek

a) C:\ProgramData\Codemasters\GRID\DataCache\[Kullanıcı_Adı]\ dizinindeki "replay" klasörünün ismini değiştiriyoruz. Mesela sonuna 1 ekleyin, yani "replay1" olsun klasörün ismi.

b) HDD'nizin içine boş bir klasör oluşturup, ismini -mesela- "replay2" olarak değiştiriyoruz. Ben oyunun yüklü olduğu yere oluşturdum, yani "D:\Games\Race Driver Grid\replay2"

c) Şimdi Command Prompt'u çalıştırmalıyız. Bunun için "Başlat"a tıklayıp, alttaki arama bölümüne cmd yazıyoruz ve "siyah kutu içinde C" şekli olan cmd.exe programını çalıştırıyoruz.

d) Açılan siyah ekrana aşağıda yazdıklarımı eksiksiz girmeniz gerekiyor.

mklink /j "C:\ProgramData\Codemasters\GRID\DataCache\[Kullanıcı_Adı]\replay" "D:\Games\Race Driver Grid\replay2"

Yazıp "Enter" tuşuna basarak kodu onaylıyoruz. Eğer doğru yaptıysak "junction succesful" yada onun benzeri bir onay iletisi görürsünüz. Artı C:\ProgramData\Codemasters\GRID\DataCache\[Kullanıcı_Adı]\ dizinindeki "replay" klasörüne kısa-yol simgesi gelmiş olmalı.

Eğer yanlış yapmışsanız "The syntax of the command is incorrect" yazar.
-Bu durumda "tırnak işaretleri" ve boşlukları kontrol edin.
-Komuttaki dizinlerin ve klasör isimlerinin, bilgisayarınızdaki dizin ve klasörlerin isim ve konumlarıyla uyuşup uyuşmadığını kontrol edin.

Haalaa komutta sorun yaşıyorsanız ben de yardımcı olabilirim.
discussioncontroller