Gönüllü Twitch Yayıncıları Arıyoruz
-Ö--Ö-
Oyungezer, Admin
Selamlar herkese,

Bildiğiniz gibi Oyungezer'in bir Twitch kanalı mevcut. Yayıncılarımızın azalması sebebiyle bir süredir bayağı pasifiz ne yazık ki. Twitch'le ilgilenen Volkan'la bayağı bir konuştuk ettik, kanalı yeniden ayağa kaldırmak ve düzgün bir seviyeye çıkartmak gibi bir niyetimiz var.

İlk aşamada yapmamız gereken şey her akşam en az bir yayın yapabilen duruma gelmek. Bunun için de yayın yapmaya gönüllü arkadaşlar aramaktayız. Acaba aranızda CS: GO, LoL, Dota 2, Overwatch, FIFA veya popüler bir survival oyunu oynayan veye herhangi başka bir konseptten gitmek isteyen, yayın yapmaya gönüllü olanlar var mıdır?

Yalnız şunu da not etmem gerek; Twitch'ten bir süre gelir elde etmek gibi bir amacımız yok, dolayısıyla herhangi bir bütçemiz de yok. Sırf zevkine yapmak istiyorsanız buyrunuz yani. Hani elimize oyun kodu vs. geçtikçe sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarız ama şu aşamada ötesine geçemeyeceğiz gibi. Tekerleri döndürmeye başlarız, biraz büyürüz, sponsorluk alırız vs. sonrasında ne olacağı belli olmaz da ilk aşamada durum bu şekilde gibi.

Tabii en azından 2 mbps upload hızına sahip bir bağlantınız, iyi-kötü bir kameranız, kulaklığınız ve mikrofonunuz da olması gerekir. Teknik olarak nasıl yayın yapıldığıyla ilgili bir tecrübeniz yoksa o konuda yardımcı olabiliriz elbette.

Eğer ilgilenir iseniz Volkan'a bir mail göndermekten çekinmeyiniz:

volkan[at]oyungezer[nokta]com[nokta]tr

Beğenenler: tersadam

tersadamtersadam
Üye
birisi atlar ve ilk yayında önce yeni aşkısı gizem'e sonra almanya'daki halasına selam söyler. sonra da eski aşkısı ezgi'ye söver, yayını kapatır.
NoumenonNoumenon
Üye
tersadam dedi:

birisi atlar ve ilk yayında önce yeni aşkısı gizem'e sonra almanya'daki halasına selam söyler. sonra da eski aşkısı ezgi'ye söver, yayını kapatır.

Aynen. Daha doğrusu sadece şunları mı istiyorsunuz gönüllülerden: "en azından 2 mbps upload hızına sahip bir bağlantınız, iyi-kötü bir kameranız, kulaklığınız ve mikrofonunuz da olması gerekir"

falloutcu
Üye
Hobi olarak ben yapayım diyeceğim de webcamle uğraşamam hiç.
Sifon
Üye
Popüler oyunlarla kısıtlı kalmaya niyetimiz olsa zaten dergi okuyan, oyugnezerle ilgilenen insanlar olmazdık. Oyun kültürü üzerine çalışan bir kurumun popüler oyunlar üzerinden reklam yapmaya çalışması her ne kadar sıradışı veya mantıkdışı olmasa da biraz level tier bir hareket. Onun yerine her hafta farklı oyunun oynanacağı, arada gaming talk showa dönüp firma muhabbetinin yapılacağı, ogz yazarlarının da zaman ayıracağı bir kanal olsa çok güzel olurdu ama siz beleşe çalışıp lol yayını yapacak, twitchteki 12 yaşlara ogzyi gösterip forumda LOL KOD ÇALIŞMIYOR başlıkları açılmasına sebep olacak birini arıyorsanız tabi kendi kararınız.

Beğenenler: tersadam

-Ö--Ö-
Oyungezer, Admin
@Sifon Tam olarak öyle değil aslında, dengeli bir kanal olması asıl istediğimiz. Mesela Volkan hali hazırda yayın yapıyor, bir süre ben deneyip milleti baymak istiyorum ^_^, Serpil'in deneme niyeti var... Biz de LoL, CS gibi oyunları pek oynamıyoruz (küçümsemek gibi bir niyetim yok, oyunlar kaliteli, bizim kalemimiz değil yalnızca). Ama sadece bizim sevdiklerimizden gitse kanal, gerçekten de küçük kalmaya devam eder. Popüler oyunların eli yüzü düzgün yayınını yapacak arkadaşlar da gerekli olayı dengelemek için. Umuyorum anlatabilmişimdir.

Ayrıca öyle yazdığıma bakma. Ne bileyim senin dediğin gibi, farklı farklı oyunlar oynamak, talk show kafasında bir şeyler hazırlamak isteyen de buyursun bir mail atsın Volkan'a. Sorun şu ki öyle bir insan bulmak gerçekten kolay değil :) Biraz daha kolay bulunabilir bir potansiyel yayıncı portresi çizmeye çalışmıştım yalnızca. Siz daha fazlasını yapmak istiyorsanız, elbette yazın kafanızdakileri.
Sifon
Üye
Tamamdır o zaman sorun yok, kapattım rage'i ben yanlış anlamışım. Teşekkürler cevabınız için.
Mr_AceMr_Ace
Üye
-Ö- dedi:

Tabii en azından 2 mbps upload hızına sahip bir bağlantınız

Hah bu Türkiye'de sıkıntı olan kısım zaten.

Çok uzun zamandır sadece E-sport üzerine bir podcast yapmayı düşünüyodum. Sonra niye podcast yapayım. Direk yayın yaparım dedim. Nası olsa bir aralar hobi olarak yapıyodum dedim.

Sonra yeni evimizdeki upload hızı aklıma geldi... Sonra nedendir bilinmez podcastten de vazcaydım...

2016'dayız upload hızımız kbps ile ölçülüyor. Teşekkürler Türkiye.
Type_TridoronType_Tridoron
Üye
1 yıllık XSpit üyeliğim, 5Mbps upload hızım, sağlam bir headsetim(Logitech G930) var ama kamera yok... olsa da lensi bozulur kelden yansıyan ışıktan. Ayrıca yayın yapmak ister miyim onu da bilmiyorum.

Havamı bastıktan sonra uçuyorum efem...
funky_boyfunky_boy
Üye
keller herkesi eller.

Beğenenler: Type_Tridoron, tersadam

PotterPotter
Üye
Gönüllü biraz zor
discussioncontroller