Sayısal mezunu olup dil tercihi etme
NesteressNesteress
Üye
Neye göre kolay? Belki salak olduğundandır ama ben gayet zorlanıyorum ispanyolca öğrenirken
CombiningPersonCombiningPerson
Üye
almanca'ya göre baya kolay mesela
AstusAstus
Üye
cümle yapısının ingilizce'den farkı yok neredeyse. kelimeler çok fazla benziyor ingilizce'ye (ya da andırıyor). kelimelerin neredeyse hepsi yazıldığı gibi okunuyor, telaffuzu kolay.
CaturdayCaturday
Üye
Mamífero felino de tamaño generalmente pequeño, cuerpo flexible, cabeza redonda, patas cortas, cola larga, pelo espeso y suave, largos bigotes y uñas retráctiles; es carnívoro y tiene gran agilidad, buen olfato, buen oído y excelente visión nocturna; existen muchas especies diferentes
AstusAstus
Üye
Bu arada 40 küsür net yapıyorsan muhtemelen takıldığın kısımlar paragraf soruları (paragrafta ne demek istenmiş, şu kelimeyle ne denmek istenmiş, aşağıdakilerden hangisi paragraftan çıkarılamaz) ve çeviri soruları diye tahmin ediyorum. Çeviri sorularını bulmaca gibi parça parça çözüp yerine oturtman gerekiyorken, paragraf sorularını çözmek içinse türkçe paragraf soruları üzerine çalışman lazım. temelde aynı şeyler. eğer paragrafta yazılanı anlıyor, ne sorduğunu biliyor fakat doğru cevabı bulamıyorsan çok sayıda türkçe paragraf sorusu çözmen, nasıl çözüldüklerini bilmen gerekiyor. eğer paragrafı anlamıyorsan, o zaman B1 seviye kitap alıp (eğer daha düşükse seviyen A2 de olabilir ama A1'e gerek olduğunu sanmıyorum, zira 40 küsür soru çözdüğünü söylemişsin zaten) açıklarını kapatman lazım.
discussioncontroller