Turn Based - Real Time - Post Apocalyptic Mmorpg
bs2crew
Üye
Selam, Direkt konuya girmek istiyorum.

Öncelikle oyun için gerekli bütün 3d mekan, karakter, araç ve 2d grafik tasarımını yapabilirim, - website da dahil.

Wasteland2 ve fallout2 nin bir karışımı var kafamda, biraz daha dallanıp budaklanmış halleri, biraz daha bu iki oyunun birbirine karışmış + benden, bizden bir şeyler eklenmiş versiyonu.
Wasteland2 Unity ile yapıldı - Tabi işini bilen birisi böyle bir şeyi daha kolay hangi motor ile yapacağını da seçebilir. başlangıçta benim aklımda sadece 1 şehir var. İzometrik bir 3rd person shooter görünümü ile biz bu yapıyı daha da geliştirene kadar insanları oyunda tutabilecek bir şehir. Oyuncular Class oluşturup random şehrin bir tarafına spawn olup pvp ye başlayabilecekler. Tabi 2. ve 3. şehirler gelene kadar iş bu şekilde devam edecek. harita büyüklüğü bize kalmış 10 - 15 şehire kadar çıkmak istiyorum. bu şehirlerden bazıları güvenli olacak. Bazıları oyuncu ailelerinin kontrolünde olacak. Bazıları ticaret merkezi olacak. ve Şehirden çıktıktan sonra büyük haritayı göreceğiz. Bu büyük haritada yolunuzu kesebilecek birçok ihtimal olacak. Terk edilmiş askeri üstler, hastaneler, fallout2 ve wasteland2 yi biliyorsanız bu tür yapılara da biliyorsunuzdur.
ufo enkazı ile bile karşılaşabiliyorsunuz.

İlgilenenlere detayları bildireceğim.
www.aresbadsector.com
Type_TridoronType_Tridoron
Üye
Turn based - real time.... Nasıl işleyecek acaba bu?
Utku ÇakırUtku Çakır
Oyungezer, Admin
Total War serisi gibi bir şey belki?
LostLost
Üye
real time keşif, turn based combat yaw : p

ya da http://nectargamestudios.com/#gameplay
bs2crew
Üye
-- real tme combat buna benzer şekilde çalışacak. Kullanıcı isterse - Turn based pvp yapmak isteyenlerle eşleşecek veya Real time isteyenlerle
bs2crew
Üye
bu da güzel bir pvp
discussioncontroller